Remkes sprak met Kaag over haar veelbesproken toespraak
DEN HAAG (ANP) - De nieuwe informateur Johan Remkes heeft met D66-leider Sigrid Kaag onder meer gesproken over een toespraak die zij deze week hield, en waarin zij harde kritiek uitte aan het adres van VVD-leider Mark Rutte. Dat gebeurde "langs de lijnen van de inhoud", aldus Kaag na afloop van het gesprek. Meer wilde zij er niet over kwijt.
In haar toespraak zette Kaag haar ambities voor de komende jaren uiteen. Zo wil zij met name zorgen voor een voortvarender klimaatbeleid. Maar zij hekelde ook de Haagse cultuur van "regelen en ritselen" die volgens haar onder het premierschap van Rutte is ontstaan. Kaag oogstte veel kritiek, omdat haar uitlatingen de toch al moeizame formatie niet vooruit zouden helpen.
Remkes had al aangekondigd dat hij wel wat vragen aan Kaag had over haar speech. Maar hij wilde evenmin zeggen waarop hij precies doelde. Duidelijk is wel dat binnen de VVD chagrijn heerst over de uithaal van de D66-leider. De twee liberale partijen schreven afgelopen zomer nog samen een document dat als basis moest dienen voor een toekomstig regeerakkoord.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft andere landen om hulp gevraagd bij het bestrijden van de verschillende natuurbranden die momenteel woeden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) op X. Hij benadrukt hoe uitzonderlijk deze stap is. "Nederland levert vaak hulp en vraagt nu voor het eerst zelf."
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft Israël opgeroepen om de veiligheid te waarborgen van Nederlandse opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Van die vloot met humanitaire hulp voor Gaza heeft Israël meer dan twintig schepen onderschept. Nederland heeft daarover contact met Israëlische autoriteiten, meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na vragen van het ANP.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.
13 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.
22 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.
23 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.
1 dag geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.
1 dag geleden