Remkes sprak met Kaag over haar veelbesproken toespraak
DEN HAAG (ANP) - De nieuwe informateur Johan Remkes heeft met D66-leider Sigrid Kaag onder meer gesproken over een toespraak die zij deze week hield, en waarin zij harde kritiek uitte aan het adres van VVD-leider Mark Rutte. Dat gebeurde "langs de lijnen van de inhoud", aldus Kaag na afloop van het gesprek. Meer wilde zij er niet over kwijt.
In haar toespraak zette Kaag haar ambities voor de komende jaren uiteen. Zo wil zij met name zorgen voor een voortvarender klimaatbeleid. Maar zij hekelde ook de Haagse cultuur van "regelen en ritselen" die volgens haar onder het premierschap van Rutte is ontstaan. Kaag oogstte veel kritiek, omdat haar uitlatingen de toch al moeizame formatie niet vooruit zouden helpen.
Remkes had al aangekondigd dat hij wel wat vragen aan Kaag had over haar speech. Maar hij wilde evenmin zeggen waarop hij precies doelde. Duidelijk is wel dat binnen de VVD chagrijn heerst over de uithaal van de D66-leider. De twee liberale partijen schreven afgelopen zomer nog samen een document dat als basis moest dienen voor een toekomstig regeerakkoord.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De leden van de Groep Markuszower beginnen een nieuwe partij die ze De Nederlandse Alliantie (DNA) noemen. Rita Verdonk sluit erbij aan, heeft de groep afgesplitste PVV-Kamerleden bekendgemaakt.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Experts hebben zich tijdens een rondetafelgesprek in de Tweede Kamer zeer kritisch uitgelaten over een plan van het kabinet om te bezuinigen op de bijstand door mensen die daar recht op hebben nog niet actief te benaderen. Het kabinet heeft minder geld voor deze zogenoemde proactieve dienstverlening vanwege een financiƫle tegenvaller bij de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA. Coalitiepartijen D66 en CDA maakten vorige week tijdens een debat kenbaar van de bezuiniging af te willen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamerfractie van D66 gaat dinsdag tegen de novelle en de twee asielwetten stemmen, zei senator Paul van Meenen maandag tegen het ANP. Daardoor wordt het lastig voor asielminister Bart van den Brink (CDA) om een meerderheid te vinden.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er een pakket aan energiemaatregelen ligt, denkt niemand dat het nu klaar is. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken en Klimaat, CDA) na de aankondiging van dat pakket. Zij geeft aan dat er elke week contact is met heel veel sectoren over hoe zij geraakt worden en welke mogelijkheden er zijn. Die gesprekken worden voortgezet.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pakket aan maatregelen om de energieprijzen te compenseren is 'onvoldoende', vindt Jesse Klaver, fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA. "Zo help je gewone mensen de crisis niet door." Hij kondigt op Bluesky aan dat zijn partij met voorstellen komt "om reizen met trein, bus en auto betaalbaarder te maken."
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.
22 uur geleden