Remkes nu helemaal niet bezig met wie hem gaat opvolgen
DEN HAAG (ANP) - De zoektocht naar een nieuwe burgemeester voor Den Haag houdt waarnemend burgemeester Johan Remkes volstrekt niet bezig. Remkes zou eigenlijk tot uiterlijk 1 juli aanblijven. Die datum kan nog steeds gehaald worden, maar hij is nu "heel druk en dag en nacht bezig met de corona-crisis", laat hij via zijn woordvoerster weten. "Er zijn nu echt belangrijkere dingen om je mee bezig te houden."
Het ministerie van Binnenlandse Zaken riep gemeenten die een nieuwe burgemeester zoeken donderdag op die zoektocht voorlopig te staken. Door corona zijn bijvoorbeeld sollicitatiegesprekken moeilijker te voeren.
Remkes is als burgemeester ook voorzitter van de Veiligheidsregio Haaglanden. "De verscherpte maatregelen en de noodverordening voor gemeenten die het kabinet aankondigde, nemen hem volledig in beslag." Hij heeft er volgens zijn woordvoerster alle vertrouwen in dat commissaris van de Koning Jaap Smit de zoektocht naar een nieuwe burgemeester oppakt, zodra dat weer kan. Er hebben 23 mensen op de functie gesolliciteerd.
Andere gemeenten zonder burgemeester
"Remkes weet uit de tijd dat hij zelf commissaris was, dat het belangrijk is om druk op te ketel te zetten, anders gaat de zoektocht veel te lang duren." Hij heeft daarom destijds de uiterste datum van 1 juli genoemd.
Behalve Den Haag zitten Zoetermeer, Heerlen en nog enkele andere gemeenten zonder burgemeester.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Opnieuw brengen meer dan honderd asielzoekers de nacht door in congrescentrum Hanzeplaza in de stad Groningen. In de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is geen plek voor ze. Het Rode Kruis weet het exacte aantal mensen nog niet, omdat het vervoer in de nacht van dinsdag op woensdag nog gaande is.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft zich met zijn uitspraken over geweld tegen Palestijnse vluchtelingen "buiten de constructieve krachten geplaatst", vindt premier Rob Jetten. Maar ondanks herhaalde verzoeken van onder anderen Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA spreekt de premier niet expliciet uit dat hij samenwerking met de radicaal-rechtse politicus uitsluit.
40 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Studenten op het hbo en universiteiten blijven tevreden over hun opleiding. Dat blijkt uit de Nationale Studenten EnquĂȘte (NSE) 2026, die werd ingevuld door 248.000 studenten. Driekwart van hen is tevreden over de opleiding die zij volgen. Naast de algemene tevredenheid van studenten over hun opleiding meet de NSE ook de tevredenheid over allerlei specifieke onderwerpen, waaronder studiedruk, docenten en sfeer.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De meeste Nederlanders vinden het klimaatbeleid onrechtvaardig en de bereidheid om zelf bij te dragen aan het tegengaan van klimaatverandering neemt af, signaleert het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een onderzoek. Het planbureau waarschuwt: "Mensen hebben vaak het gevoel dat de rekening te veel bij burgers wordt neergelegd en de grote vervuilers worden ontzien."
45 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Ook in de avond is de Wegenwacht van de ANWB nog flink druk geweest met pechgevallen die veelal door de hitte zijn veroorzaakt. Aan het einde van de middag schatte de ANWB dat het aantal pechgevallen op zo'n 4300 zou uitkomen. Dat werden er uiteindelijk 4700.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt opnieuw nachtopvang in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. De gemeente is bereid deze opvang met ongeveer een week te verlengen, mits er een oplossing komt voor de langere termijn. Hierover wordt woensdag mogelijk meer bekend, meldt de gemeente.
7 uur geledenWAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.
7 uur geleden