Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Remkes nu helemaal niet bezig met wie hem gaat opvolgen

Remkes nu helemaal niet bezig met wie hem gaat opvolgen

DEN HAAG (ANP) - De zoektocht naar een nieuwe burgemeester voor Den Haag houdt waarnemend burgemeester Johan Remkes volstrekt niet bezig. Remkes zou eigenlijk tot uiterlijk 1 juli aanblijven. Die datum kan nog steeds gehaald worden, maar hij is nu "heel druk en dag en nacht bezig met de corona-crisis", laat hij via zijn woordvoerster weten. "Er zijn nu echt belangrijkere dingen om je mee bezig te houden."

Het ministerie van Binnenlandse Zaken riep gemeenten die een nieuwe burgemeester zoeken donderdag op die zoektocht voorlopig te staken. Door corona zijn bijvoorbeeld sollicitatiegesprekken moeilijker te voeren.

Remkes is als burgemeester ook voorzitter van de Veiligheidsregio Haaglanden. "De verscherpte maatregelen en de noodverordening voor gemeenten die het kabinet aankondigde, nemen hem volledig in beslag." Hij heeft er volgens zijn woordvoerster alle vertrouwen in dat commissaris van de Koning Jaap Smit de zoektocht naar een nieuwe burgemeester oppakt, zodra dat weer kan. Er hebben 23 mensen op de functie gesolliciteerd.

Andere gemeenten zonder burgemeester

"Remkes weet uit de tijd dat hij zelf commissaris was, dat het belangrijk is om druk op te ketel te zetten, anders gaat de zoektocht veel te lang duren." Hij heeft daarom destijds de uiterste datum van 1 juli genoemd.

Behalve Den Haag zitten Zoetermeer, Heerlen en nog enkele andere gemeenten zonder burgemeester.

Meer uit Binnenland

Republiek verliest zaak om opblaasdino, neemt mascotte wel mee

AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.

1 uur geleden
Parachutist overleden in Rhoon, politie vermoedt ongeval

RHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.

2 uur geleden
Jetten noemt schietpartij 'schokkende gebeurtenis'

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.

4 uur geleden
Steeds meer gebieden met verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.

4 uur geleden
Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

6 uur geleden
Weeronline: koningsnacht droog, Koningsdag begint zonnig en fris

HOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.

7 uur geleden
OM verhoogt beloning voor 25 jaar oude moord op vrouw Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.

8 uur geleden