Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Remkes: goed dat LTO namens veel boeren het gesprek aangaat

Remkes: goed dat LTO namens veel boeren het gesprek aangaat

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat LTO vrijdag mede namens een groot aantal andere boerenorganisaties komt praten met een kabinetsdelegatie over het omstreden stikstofbeleid. Dat zegt een woordvoerder van Johan Remkes, die optreedt als onafhankelijk gespreksleider. "Niet praten lost ook niets op."

Aanvankelijk wilde een groot deel van de aangeschreven belangenbehartigers niet ingaan op de uitnodiging van Remkes voor een verkennend gesprek. Toen LTO vorige week besloot toch te gaan, leidde dat tot boze reacties van radicalere clubs, zoals Farmers Defence Force (FDF) en Agractie.

Maar na een gesprek woensdagavond met in totaal acht boerenorganisaties lijken de neuzen weer dezelfde kant op te staan. Besloten is dat LTO-voorzitter Sjaak van der Tak namens al deze partijen het gesprek aangaat en dat de uitkomsten en eventuele vervolgstappen gezamenlijk besproken zullen worden.

Geen taboes

Vertrouwen in het "door de regering geregisseerde overleg" hebben de boerenorganisaties niet, zo lieten zij in een verklaring weten. Zij plaatsen al langer vraagtekens bij de rol van Remkes, die als adviseur van het vorige kabinet veel invloed heeft gehad op de strenge doelen voor vermindering van de stikstofuitstoot die nu op tafel liggen.

Via zijn zegsman benadrukt Remkes nog maar eens dat hij gevraagd is als "onafhankelijk gespreksleider" en dat hij er niet zit namens het kabinet. Ook herhaalt hij dat over alles gesproken kan worden, inclusief zijn eigen rol. "Er zijn geen taboes".

Agractie laat donderdag weten definitief niet aan te schuiven bij Remkes. Volgens voorman Bart Kemp wil premier Mark Rutte geen toezeggingen doen over "cruciale" onderwerpen waar de actiegroep het over wil hebben. Hij zegt dan ook dat LTO niet namens Agractie spreekt, maar een boodschap over zal brengen en die terug zal koppelen aan de club. In het statement van woensdagavond, ook ondertekend door Agractie, staat dat LTO "in goede afstemming met alle partijen" spreekt met het kabinet.

Meer uit Politiek

Kamer wil luchtvaartsector toch weren uit omwonendenraad Schiphol

DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van de luchtvaartsector mogen toch niet in een adviesraad van omwonenden van Schiphol, vindt de Tweede Kamer. In een debat blijkt dat een meerderheid een ChristenUnie-amendement steunt dat die keuze vastlegt.

23 minuten geleden
Friesland en Groningen tegen nieuw gaswinningsplan Wieringapolder

GRONINGEN (ANP) - Friese en Groningse overheden willen niet dat minister Heleen Herbert van Economische Zaken en Klimaat (CDA) instemt met een voorgesteld gaswinningsplan voor het gasveld in de Wieringapolder. In het plan zou belangrijke informatie over de gevolgen van de gaswinning voor onder meer bodemdaling, waterbeheer, natuur en infrastructuur ontbreken. Ook de impact van gaswinning op inwoners moet volgens de overheden meegewogen worden in de besluitvorming.

1 uur geleden
Kamer steunt besluit minister om licentie ON! in te trekken

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid steunt het besluit van mediaminister Rianne Letschert (D66) om de omroeplicentie van Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken. Partijen vinden de keuze van Letschert onvermijdelijk, gezien de misstanden bij de omroep.

3 uur geleden
Oekraïne krijgt F-16-munitie en nog eens 250 miljoen voor drones

DEN HAAG (ANP) - Nederland steekt nog eens 250 miljoen euro in drones voor Oekraïne. Ook koopt Nederland extra munitie voor Oekraïnes F-16's, heeft defensieminister Dilan Yeşilgöz toegezegd bij een nieuwe inzamelbijeenkomst van Oekraïne-bondgenoten.

3 uur geleden
Kamerleden willen meer actie om leesvaardigheid te verbeteren

DEN HAAG (ANP) - Dat de leesvaardigheid van scholieren voor de zoveelste keer is verslechterd volgens het meest recente internationale PISA-onderzoek, vraagt om meer actie. Daarover waren Kamerleden het dinsdagmiddag wel eens tijdens het vragenuur. Maar ze hebben uiteenlopende suggesties over wat staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) precies moet doen om de trend te keren.

4 uur geleden
Letschert wil licentie ON! intrekken en omroep uit publiek bestel

DEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) is van plan de erkenning van aspirant-omroep Ongehoord Nederland in te trekken, meldt ON!-directeur Peter Vlemmix na met haar te hebben gesproken op het ministerie. RTL Nieuws, AD en De Telegraaf meldden eerder dinsdag al dat Letschert de eerste formele stap zet.

5 uur geleden
Publieke tribune Tweede Kamer ontruimd om schreeuwende bezoekers

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen heeft tijdens het vragenuur de publieke tribune laten ontruimen, nadat de vergadering drie keer kort na elkaar was verstoord door schreeuwende bezoekers. Het ging om een pro-Palestijns protest dat is opgeëist door XR Justice Now!, onderdeel van Extinction Rebellion Nederland.

6 uur geleden