
Remise voor schakers Giri en Van Foreest in Tata Steel Chess
WIJK AAN ZEE (ANP) - Oud-winnaar Anish Giri heeft zijn tweede remise geboekt in de derde ronde van Tata Steel Chess, het toptoernooi in Wijk aan Zee. Nederlands beste schaker speelde met wit remise tegen de Russische grootmeester Vladimir Fedosejev, die voor Slovenië uitkomt.
Jorden van Foreest, eveneens een oud-winnaar, kwam tegen de voor Servië spelende Rus Alexej Sarana ook voor de tweede keer tot remise. Van Foreest herstelde zich daarmee enigszins van de nederlaag tegen de Amerikaan Fabiano Caruana, de huidige nummer 2 van de wereld. Max Warmerdam, de derde Nederlandse deelnemer bij de masters, verloor met wit van de Oezbeek Nodirbek Abdoesattorov.
De Indiase wereldkampioen Dommaraju Gukesh speelde remise tegen Caruana. Beide schakers hebben 2 punten. Abdoesattorov en Praggnanandhaa Rameshbabu gaan met 2,5 punten aan de leiding. De drie Nederlanders staan op 1 punt.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud heeft voor de vierde keer in zijn carrière de Nederlandse titel veroverd op de marathon. De 39-jarige Haagse hardloper greep het goud in de marathon van Amsterdam met een tijd van 2.08.00.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Geoffry Toroitich heeft de vijftigste editie van de marathon van Amsterdam gewonnen in een nieuw parcoursrecord. De Keniaan finishte in 2.03.31 en liep daarmee het record uit 2021 uit de boeken. Tsegaye Getachew, de winnaar van vorig jaar, slaagde er niet in zijn titel te verdedigen en eindigde als tweede (2.04.19). De derde plaats ging naar zijn landgenoot Getaneh Molla met 2.04.20.
2 uur geledenPHILLIP ISLAND (ANP/AFP) - Motorcoureur Raúl Fernández heeft voor het eerst een zege geboekt in de MotoGP. De 24-jarige Spanjaard van Aprilia-Trackhouse liet tijdens de Grote Prijs van Australië op Phillip Island de Italianen Fabio Di Giannantonio en Marco Bezzecchi achter zich.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst ontkende na de nederlaag van Ajax tegen AZ (0-2) dat hij verdediger Wouter Goes een elleboogstoot had gegeven. "Het is een overtreding", erkende de spits. "Maar het was geen elleboog. Goes ging op een bepaalde manier het duel aan. En ik ging zo staan van: 'jij komt nu een keer niet bij mij in de buurt'. Hij zocht mijn elleboog op, maar ik moet mezelf anders opstellen. Hij lokte het slim uit en kreeg de scheidsrechter mee."
11 uur geledenN I e u w bericht, met duiding, verslag en reactie na 2e alinea
11 uur geledenRIYAD (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft het lucratieve invitatietoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië op zijn naam geschreven. De Italiaan was in de finale in twee sets te sterk voor de Spanjaard Carlos Alcaraz: 6-2 6-4. Sinner verdiende ongeveer 6 miljoen euro en kreeg als trofee een gouden racket.
15 uur geledenCAZIN (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede kwalificatiewedstrijd voor het EK van 2026 ruim gewonnen. Een sterk verjongde ploeg versloeg in Cazin het zwakke Bosnië en Herzegovina met 39-19. Afgelopen donderdag won Oranje in Den Bosch met 42-19 van Italië.
15 uur geleden