Remise schakers Van Foreest en Giri, Carlsen klopt Firouzja
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft in de negende ronde van Tata Steel Chess remise gespeeld tegen Vladislav Kovalev uit Wit-Rusland. De 20-jarige Nederlandse grootmeester bleef daarmee op het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee in het spoor van koploper Fabiano Caruana.
Van Foreest kwam na 68 zetten remise overeen met Kovalev. Hij kon een licht voordeel in het eindspel niet omzetten in een overwinning. Van Foreest heeft na negen ronden 5,5 punten. Dat is 0,5 punt minder dan Caruana. De Amerikaan deelde het punt met Nikita Vitjoegov uit Rusland.
Van Foreest was teleurgesteld dat hij niet had kunnen winnen. "Ik had goede kansen om te winnen en heb hem onder druk proberen te zetten, maar uiteindelijk is het slechts een remise."
Eerste ontmoeting
Alireza Firouzja speelde voor het eerst tegen wereldkampioen Magnus Carlsen. Het 16-jarige schaaktalent uit Iran verloor van de Noorse zevenvoudig eindwinnaar van Tata Steel Chess. Carlsen kwam daardoor net als Firouzja, Van Foreest en Wesley So op 5,5 punten.
"Om mee te kunnen blijven doen om de titel had ik vandaag een overwinning nodig", wist Carlsen. "Ik had een goede positie en zag dat hij zoekende was en geen goed plan kon vinden. Ik sta nu een half punt achter de leider met nog vier ronden te gaan. Ik denk dat ik weer een kandidaat voor de eindzege ben."
Anish Giri speelde een snelle remise tegen Wesley So. Giri blijft daarmee op 1,5 punt achterstand van de koplopers.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
5 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
5 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
7 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
7 uur geleden