Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Remise schakers Van Foreest en Giri, Carlsen klopt Firouzja

Remise schakers Van Foreest en Giri, Carlsen klopt Firouzja

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft in de negende ronde van Tata Steel Chess remise gespeeld tegen Vladislav Kovalev uit Wit-Rusland. De 20-jarige Nederlandse grootmeester bleef daarmee op het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee in het spoor van koploper Fabiano Caruana.

Van Foreest kwam na 68 zetten remise overeen met Kovalev. Hij kon een licht voordeel in het eindspel niet omzetten in een overwinning. Van Foreest heeft na negen ronden 5,5 punten. Dat is 0,5 punt minder dan Caruana. De Amerikaan deelde het punt met Nikita Vitjoegov uit Rusland.

Van Foreest was teleurgesteld dat hij niet had kunnen winnen. "Ik had goede kansen om te winnen en heb hem onder druk proberen te zetten, maar uiteindelijk is het slechts een remise."

Eerste ontmoeting

Alireza Firouzja speelde voor het eerst tegen wereldkampioen Magnus Carlsen. Het 16-jarige schaaktalent uit Iran verloor van de Noorse zevenvoudig eindwinnaar van Tata Steel Chess. Carlsen kwam daardoor net als Firouzja, Van Foreest en Wesley So op 5,5 punten.

"Om mee te kunnen blijven doen om de titel had ik vandaag een overwinning nodig", wist Carlsen. "Ik had een goede positie en zag dat hij zoekende was en geen goed plan kon vinden. Ik sta nu een half punt achter de leider met nog vier ronden te gaan. Ik denk dat ik weer een kandidaat voor de eindzege ben."

Anish Giri speelde een snelle remise tegen Wesley So. Giri blijft daarmee op 1,5 punt achterstand van de koplopers.

Meer uit Sport

Shorttrackster Fontana wint op EK 1500 meter, zilver voor Deltrap

TILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.

51 minuten geleden
Venus Williams (45) als oudste deelnemer snel klaar in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.

1 uur geleden
Nederlandse shorttrackers pakken op EK goud op gemengde aflossing

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.

2 uur geleden
Alcaraz zonder setverlies naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.

2 uur geleden
Pijnlijke uitschakeling Lamens in eerste ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Suzan Lamens is uitgeschakeld in de eerste ronde van de Australian Open. De beste tennisster van Nederland leed in Melbourne een pijnlijke nederlaag in drie sets (6-3 5-7 2-6) tegen de voor Oostenrijk uitkomende Russische Anastasia Potapova.

3 uur geleden
Zverev bereikt na haperende start tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.

7 uur geleden
Handballers verliezen op EK van Zweden ondanks sterk begin

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.

17 uur geleden