Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Remeha mikt met grootste warmtepompfabriek op een derde van markt

Remeha mikt met grootste warmtepompfabriek op een derde van markt

APELDOORN (ANP) - Remeha hoopt met onder meer de grootste warmtepompfabriek van Nederland een derde van de markt voor hybride warmtepompen te voorzien. Dat zegt topman Arthur van Schayk bij de opening van de nieuwe productielocatie in Apeldoorn. Die produceert dit jaar naar verwachting 50.000 van die warmtepompen en vanaf volgend jaar schaalt het Nederlandse bedrijf de productie op naar 140.000 stuks per jaar.

Een elektrische warmtepomp verwarmt een woning of ander gebouw met warmte uit de buitenlucht, zodat er geen gas meer nodig is. Een hybride variant doet hetzelfde, maar heeft nog wel hulp nodig van een cv-ketel als het buiten vriest.

'Grote vraag'

De hybride warmtepompen uit de fabriek zijn bedoeld om bestaande woningen in voornamelijk Nederland te verduurzamen, legt Van Schayk uit. "De energietransitie is een van de grootste uitdagingen. Voor drie op de vier bestaande huizen is een hybride warmtepomp de beste oplossing." Hij meldt dat de productie in de fabriek verdubbeld kan worden als dat nodig is.

Remeha is van oorsprong actief op de markt voor cv-ketels, maar wil vanwege de energietransitie uit de fossiele brandstoffen stappen, aldus de topman. Het bedrijf focust ook op warmtenetten. "Er is een grote vraag naar hybride warmtepompen. Mede dankzij de nieuwe productiefaciliteit kunnen we een derde van deze marktvraag voorzien", zegt hij.

Slowakije

Remeha heeft miljoenen euro's geïnvesteerd in de fabriek, die werk biedt aan zo'n honderd mensen. Moederbedrijf BDR Thermea wil de komende jaren in totaal 800 miljoen euro investeren, waaronder in deze fabriek. Overigens huurt Remeha de nieuwe locatie.

Remeha heeft al langer een fabriek voor elektrische warmtepompen in Frankrijk, Italië en Spanje. De fabrikant wil volgend jaar ook een productielocatie openen in Slowakije. In Apeldoorn worden alleen hybride apparaten gemaakt, maar er zouden ook elektrische warmtepompen kunnen worden gemaakt, aldus de topman.

Groei zet door

Het kabinet wil dat in 2030 miljoenen huizen zijn verduurzaamd. Bij het vervangen van een cv-ketel is vanaf 2026 een warmtepomp of een ander duurzaam alternatief verplicht. Voor onder meer woningen met een monumentale status geldt een uitzondering.

De brancheorganisatie voor warmtepompleveranciers meldde vorige maand dat leveranciers in de eerste zes maanden van dit jaar meer dan 85.000 warmtepompen hebben verkocht in de woningbouw. Dit is 80 procent meer dan in de eerste helft van 2022. De Vereniging Warmtepompen verwacht dat de groei na dit jaar doorzet.

Meer uit Financieel

Russische olie- en gasinkomsten helft lager in januari

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische staat heeft in januari veel minder verdiend aan olie en gas. Het land ontving 393,3 roebel (4,3 miljard euro) dankzij de verkoop van de fossiele brandstoffen. Dat is een halvering in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar en het laagste bedrag sinds juli 2020.

56 minuten geleden
Infineon pompt extra half miljard in chips voor AI-datacenters

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Het Duitse chipbedrijf Infineon gaat dit jaar een half miljard euro meer investeren om te kunnen voldoen aan de sterk stijgende vraag naar halfgeleiders voor AI-datacenters, maakte het concern bekend.

1 uur geleden
Tiësto klaagt Amerikaans advocatenkantoor aan voor 17 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - DJ Tiësto heeft advocatenkantoor Greenberg Traurig aangeklaagd. De dj uit Breda, die officieel Tijs Verwest heet, eist miljoenen vanwege een onjuist fiscaal advies waardoor hij in 2020 17 miljoen dollar aan het kantoor moest betalen. Dat bevestigt zijn advocaat, Arnold Croiset van Uchelen, woensdag aan het ANP na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

1 uur geleden
Inflatie eurozone daalt stevig in januari

LUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in januari gemiddeld 1,7 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel een stuk lager uit dan in december. Toen stegen de prijzen nog gemiddeld 2 procent.

2 uur geleden
Nieuwe afspraken overheid, netbeheerders en bedrijven om vol net

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft samen met onder meer netbeheerders en het bedrijfsleven nieuwe afspraken gemaakt om bedrijven en organisaties sneller op het volle stroomnet aan te kunnen sluiten. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) meldt dat het daarmee een groot deel van de huidige wachtrij binnen twee jaar wil laten aansluiten op het net.

3 uur geleden
Duitse maker van Persil koopt Nederlandse coatingspecialist Stahl

WAALWIJK (ANP) - Het Duitse chemie- en verzorgingsmiddelenconcern Henkel koopt de in Nederland gevestigde coatingspecialist Stahl voor 2,1 miljard euro. Volgens het bedrijf achter merken als Persil en Schwarzkopf zijn de coatings van Stahl voor bijvoorbeeld kleding, leer en verpakkingen een goede toevoeging.

3 uur geleden
CK Hutchison wil compensatie voor nietige havencontracten Panama

PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een dochterbedrijf van CK Hutchison eist een schadevergoeding van Panama nadat de contracten om twee havens aan het Panamakanaal te exploiteren nietig zijn verklaard. De hoogste rechtbank van Panama oordeelde dat de concessies om havens aan beide uiteinden van de waterweg te exploiteren "ongrondwettelijk" zijn.

4 uur geleden