Remeha mikt met grootste warmtepompfabriek op een derde van markt
APELDOORN (ANP) - Remeha hoopt met onder meer de grootste warmtepompfabriek van Nederland een derde van de markt voor hybride warmtepompen te voorzien. Dat zegt topman Arthur van Schayk bij de opening van de nieuwe productielocatie in Apeldoorn. Die produceert dit jaar naar verwachting 50.000 van die warmtepompen en vanaf volgend jaar schaalt het Nederlandse bedrijf de productie op naar 140.000 stuks per jaar.
Een elektrische warmtepomp verwarmt een woning of ander gebouw met warmte uit de buitenlucht, zodat er geen gas meer nodig is. Een hybride variant doet hetzelfde, maar heeft nog wel hulp nodig van een cv-ketel als het buiten vriest.
'Grote vraag'
De hybride warmtepompen uit de fabriek zijn bedoeld om bestaande woningen in voornamelijk Nederland te verduurzamen, legt Van Schayk uit. "De energietransitie is een van de grootste uitdagingen. Voor drie op de vier bestaande huizen is een hybride warmtepomp de beste oplossing." Hij meldt dat de productie in de fabriek verdubbeld kan worden als dat nodig is.
Remeha is van oorsprong actief op de markt voor cv-ketels, maar wil vanwege de energietransitie uit de fossiele brandstoffen stappen, aldus de topman. Het bedrijf focust ook op warmtenetten. "Er is een grote vraag naar hybride warmtepompen. Mede dankzij de nieuwe productiefaciliteit kunnen we een derde van deze marktvraag voorzien", zegt hij.
Slowakije
Remeha heeft miljoenen euro's geïnvesteerd in de fabriek, die werk biedt aan zo'n honderd mensen. Moederbedrijf BDR Thermea wil de komende jaren in totaal 800 miljoen euro investeren, waaronder in deze fabriek. Overigens huurt Remeha de nieuwe locatie.
Remeha heeft al langer een fabriek voor elektrische warmtepompen in Frankrijk, Italië en Spanje. De fabrikant wil volgend jaar ook een productielocatie openen in Slowakije. In Apeldoorn worden alleen hybride apparaten gemaakt, maar er zouden ook elektrische warmtepompen kunnen worden gemaakt, aldus de topman.
Groei zet door
Het kabinet wil dat in 2030 miljoenen huizen zijn verduurzaamd. Bij het vervangen van een cv-ketel is vanaf 2026 een warmtepomp of een ander duurzaam alternatief verplicht. Voor onder meer woningen met een monumentale status geldt een uitzondering.
De brancheorganisatie voor warmtepompleveranciers meldde vorige maand dat leveranciers in de eerste zes maanden van dit jaar meer dan 85.000 warmtepompen hebben verkocht in de woningbouw. Dit is 80 procent meer dan in de eerste helft van 2022. De Vereniging Warmtepompen verwacht dat de groei na dit jaar doorzet.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York krabbelden maandag wat op na de zware koersverliezen op vrijdag. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers lijken wel enige moed te putten uit opmerkingen van president Donald Trump dat de Verenigde Staten en Iran "direct en indirect" overleg hebben gevoerd en dat Pakistan, als tussenpersoon, heeft aangegeven dat er de komende dagen "betekenisvolle gesprekken" zouden kunnen plaatsvinden.
3 minuten geledenWIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in maart sterk gestegen als gevolg van de fors hogere brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens voorlopige cijfers van het Duitse federale statistiekbureau Destatis steeg de inflatie naar 2,7 procent op jaarbasis. In februari was dat nog 1,9 procent. Op maandbasis namen de consumentenprijzen met 1,1 procent toe.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse olieraffinaderijen hebben hun capaciteit door de Iranoorlog tot het maximum opgevoerd en aangepast om zoveel mogelijk kerosine en diesel te kunnen verkopen. Nederland is binnen Europa de grootste exporteur van deze momenteel schaarse brandstoffen en hoeft daardoor zelf voorlopig niet te vrezen voor een tekort, zegt directeur Jan-Willem van den Beukel van branchevereniging VEMOBIN.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles gaat voor 500 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen. Het eerste aandeleninkoopprogramma van het bedrijf onderstreept volgens het bestuur van UMG het vertrouwen in de strategie en groei op lange termijn. Het aandeel steeg ruim 3 procent en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal brommobielen in Nederland is in de afgelopen vijf jaar explosief gestegen. De verkoop van de kleine karretjes, populair onder pubers, groeit volgens databedrijf RDC sneller dan ooit.
6 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn maandag flink weggezakt door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Door de strijd in de olierijke regio zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van eieren in Nederland zijn gestegen naar een recordhoogte. Dat meldt de Consumentenbond na een eigen prijspeiling bij de dertien grootste supermarktketens. Volgens de belangenbehartiger voor consumenten zijn eieren in vijf jaar gemiddeld 38 procent duurder geworden.
7 uur geleden