Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Remeha mikt met grootste warmtepompfabriek op een derde van markt

Remeha mikt met grootste warmtepompfabriek op een derde van markt

APELDOORN (ANP) - Remeha hoopt met onder meer de grootste warmtepompfabriek van Nederland een derde van de markt voor hybride warmtepompen te voorzien. Dat zegt topman Arthur van Schayk bij de opening van de nieuwe productielocatie in Apeldoorn. Die produceert dit jaar naar verwachting 50.000 van die warmtepompen en vanaf volgend jaar schaalt het Nederlandse bedrijf de productie op naar 140.000 stuks per jaar.

Een elektrische warmtepomp verwarmt een woning of ander gebouw met warmte uit de buitenlucht, zodat er geen gas meer nodig is. Een hybride variant doet hetzelfde, maar heeft nog wel hulp nodig van een cv-ketel als het buiten vriest.

'Grote vraag'

De hybride warmtepompen uit de fabriek zijn bedoeld om bestaande woningen in voornamelijk Nederland te verduurzamen, legt Van Schayk uit. "De energietransitie is een van de grootste uitdagingen. Voor drie op de vier bestaande huizen is een hybride warmtepomp de beste oplossing." Hij meldt dat de productie in de fabriek verdubbeld kan worden als dat nodig is.

Remeha is van oorsprong actief op de markt voor cv-ketels, maar wil vanwege de energietransitie uit de fossiele brandstoffen stappen, aldus de topman. Het bedrijf focust ook op warmtenetten. "Er is een grote vraag naar hybride warmtepompen. Mede dankzij de nieuwe productiefaciliteit kunnen we een derde van deze marktvraag voorzien", zegt hij.

Slowakije

Remeha heeft miljoenen euro's geïnvesteerd in de fabriek, die werk biedt aan zo'n honderd mensen. Moederbedrijf BDR Thermea wil de komende jaren in totaal 800 miljoen euro investeren, waaronder in deze fabriek. Overigens huurt Remeha de nieuwe locatie.

Remeha heeft al langer een fabriek voor elektrische warmtepompen in Frankrijk, Italië en Spanje. De fabrikant wil volgend jaar ook een productielocatie openen in Slowakije. In Apeldoorn worden alleen hybride apparaten gemaakt, maar er zouden ook elektrische warmtepompen kunnen worden gemaakt, aldus de topman.

Groei zet door

Het kabinet wil dat in 2030 miljoenen huizen zijn verduurzaamd. Bij het vervangen van een cv-ketel is vanaf 2026 een warmtepomp of een ander duurzaam alternatief verplicht. Voor onder meer woningen met een monumentale status geldt een uitzondering.

De brancheorganisatie voor warmtepompleveranciers meldde vorige maand dat leveranciers in de eerste zes maanden van dit jaar meer dan 85.000 warmtepompen hebben verkocht in de woningbouw. Dit is 80 procent meer dan in de eerste helft van 2022. De Vereniging Warmtepompen verwacht dat de groei na dit jaar doorzet.

Meer uit Financieel

Olieprijzen lopen op na Trumps afwijzing van Iraans voorstel

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen liepen in de nacht van zondag op maandag op na de mededeling van de Amerikaanse president Donald Trump dat een Iraans vredesvoorstel "volkomen onacceptabel" is. Amerikaanse olie werd ruim 4 procent duurder en liep op naar ruim 99 dollar per vat. Een vat Brent, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten en de Noordzee, ging met ruim 3 procent in prijs omhoog tot zo'n 105 dollar per vat.

1 uur geleden
Minister Financiën VS naar Japan en Zuid-Korea in aanloop top

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.

15 uur geleden
Krant: modehuis Armani kan belang verdelen onder beoogde kopers

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.

19 uur geleden
Topman Aramco: wereld 1 miljard vaten olie misgelopen door oorlog

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.

20 uur geleden
Bloomberg: lng-tanker uit Qatar door Straat van Hormuz

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.

21 uur geleden
Meer winst Saudi Aramco ondanks verstoring export door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.

22 uur geleden
Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

1 dag geleden