Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rem werkte niet bij afgebroken windmolen Zeewolde

Rem werkte niet bij afgebroken windmolen Zeewolde

ZEEWOLDE (ANP) - Bij de windmolen die eerder dit jaar in Zeewolde afbrak werkte het belangrijkste remsysteem niet meer. De cilinder waarmee de bladen uit de wind kunnen worden gedraaid was losgetrild. En dat had veel gevolgen, omdat de wind juist die dag aantrok en de turbine te veel wind pakte.

Energiebedrijf Vattenfall, eigenaar van de molen, meldt dinsdag na onderzoek dat de molen tijdens deze gebeurtenis twee keer zoveel elektriciteit produceerde als waarvoor hij was ontworpen. Door oververhitting brandden de generatoren door waardoor de rotorbladen veel sneller gingen draaien dan de windmolen aankon en er een blad afbrak. Hierdoor raakte de hele windmolen uit balans en viel om.

De turbines in dit windmolenpark zijn in 1998 neergezet en golden als wat ouder. Ze hadden twee in plaats van drie wieken. De windmolens zijn niet meer in gebruik en worden in oktober afgebroken. "Moderne windturbines hebben in elk blad een systeem om de bladen te sturen. Als er eentje niet functioneert kunnen de andere bladen de turbine nog steeds stil zetten", zegt Jaap Kleerebezem, bij Vattenfall verantwoordelijk voor windparken op land.

Het knakken en omvallen van de windmolen aan de Nekkeveldweg in Zeewolde veroorzaakten veel schade aan de Eemmeerdijk. De schade werd binnen enkele dagen volledig hersteld. Ook kwamen er brokstukken terecht op een nabijgelegen akker. Om te voorkomen dat er deeltjes in de voedselketen terecht zouden komen kocht Vattenfall de hele oogst op, laat het energiebedrijf weten. 14 hectare spruitjes en 10 hectare bloemkool werden vernietigd.

Meer uit Binnenland

Nieuwe reizigerstunnel Brittenpassage Amsterdam-Zuid geopend

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam-Zuid is zondag de nieuwe reizigerstunnel de Brittenpassage in gebruik genomen. Deze tunnel was nodig vanwege het groeiend aantal reizigers dat dagelijks station Zuid aandoet. De nieuwe passage is 17,5 meter breed en 4 meter hoog en heeft nieuwe liften, roltrappen en winkels.

3 uur geleden
Neergeschoten verdachte na overval Rotterdam-Zuid is Schiedammer

ROTTERDAM (ANP) - De verdachte die zaterdagmiddag na een gewelddadige overval in Rotterdam-Zuid door de politie werd neergeschoten, is een 28-jarige Schiedammer. De andere aangehouden verdachte is een 29-jarige man zonder vaste woonplaats, meldt de politie, die op zoek is naar meer verdachten.

4 uur geleden
Zes minderjarigen migrantenboot naar Ter Apel, één asielaanvraag

CADZAND (ANP) - Van de 38 opvarenden op de migrantenboot, die zaterdag aan land werd gebracht in Cadzand, waren er zes minderjarig. Zij zijn overgebracht naar Ter Apel, laat de marechaussee weten. Een meerderjarige opvarende heeft asiel aangevraagd, de overige mannen doorlopen de vreemdelingenprocedure. Voor hen wordt opvang geregeld.

5 uur geleden
Politie herleidde één geweldsoproep tot individu

DEN HAAG (ANP) - In één geval is het de politie gelukt om vóór afgelopen weekend een online oproep tot geweld te linken aan een individu, zegt een woordvoerder van de korpsleiding in reactie op de Gen Z-protesten van zaterdag. Het ging volgens hem om een jongen van 16 jaar uit het zuidwesten van het land, die met naam en toenaam opriep tot geweld.

6 uur geleden
Marechaussee nog in gesprek met migranten van rubberboot Cadzand

HOOGERHEIDE (ANP) - Het is nog niet duidelijk waar de groep migranten die zaterdagochtend op een rubberboot voor de Zeeuwse kust uit zee is gehaald, naartoe gaat. Op dit moment wordt nog met de mannen gesproken, laat een woordvoerder van de marechaussee weten. Het is volgens hem ook nog te vroeg om te zeggen waar de mensen vandaan kwamen, waar ze op de boot zijn gestapt en waar ze naartoe wilden.

8 uur geleden
Bijna alle 34 opgepakte relschoppers in Den Haag weer vrij

DEN HAAG (ANP) - Van de 34 mensen die zaterdag zijn aangehouden tijdens de onlusten in Den Haag zijn er 33 weer vrij. Een van hen zit nog vast, laat de politie een dag later weten. De voornamelijk minderjarige jongeren werden opgepakt voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezit van illegaal vuurwerk. Ze komen uit onder meer Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht.

9 uur geleden
Man (43) uit Amsterdam aangehouden voor autobranden Almelo

ALMELO (ANP) - De politie heeft een 43-jarige man uit Amsterdam aangehouden die mogelijk betrokken was bij een of meerdere autobranden in Almelo zaterdagavond. De politie kwam hem op het spoor "door een duidelijk signalement".

10 uur geleden