Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rem op buitenlandse studenten baart KPN zorgen

Rem op buitenlandse studenten baart KPN zorgen

ROTTERDAM (ANP) - KPN-topman Joost Farwerck is bezorgd over de toenemende steun in de politiek voor het weren van buitenlandse arbeidskrachten en studenten. Zo heeft het telecombedrijf veel technologisch hoog opgeleid personeel nodig, dat vaak van over de grens komt. Ook plannen om de internationalisering van het hoger onderwijs af te remmen, kunnen niet op zijn goedkeuring rekenen.

"Als het echt zo is dat we buitenlandse studenten proberen te weren, zet je geen goede stap als land. Dan moet je wel even opletten", zei Farwerck in een gesprek met journalisten over de kwartaal- en jaarcijfers van het bedrijf.

Hij wees ook op het relatief hoge aandeel internationale medewerkers bij KPN. "We werken met veel dagelijks ingehuurde krachten. Laatst was ik op een bijeenkomst en 20 procent sprak geen Nederlands. We zijn gewend internationaal te werken", zei Farwerck. Daarnaast is het volgens hem nodig om internationaal werknemers te kunnen werven om "mee te kunnen op wereldniveau".

ASML

Geert Wilders' PVV, de grote winnaar van de afgelopen verkiezingen, pleit onder andere voor een forse beperking van het aantal buitenlandse studenten. Ook wil de partij een rem op arbeidsmigratie. Nieuw Sociaal Contract (NSC) van Pieter Omzigt, dat ook veel zetels won en over een coalitie onderhandelt, wil het Engels als voertaal voor veel opleidingen op Nederlandse universiteiten aan banden leggen.

Eerder deze maand hekelde ook topman Peter Wennink van chipmachinemaker ASML plannen om het aantal migranten en buitenlandse studenten in te perken. Als die ingrepen het moeilijker maken om geschikte werknemers uit het buitenland te werven, zou ASML zijn activiteiten naar andere landen kunnen verhuizen, zei hij tegen nieuwszender RTL Z.

Meer uit Financieel

CNV wil meer steun voor moeders op de werkvloer

UTRECHT (ANP) - CNV wil dat werkgevers moeders meer ondersteunen na de geboorte van een kind. De vakbond stelt wekelijkse gesprekken met leidinggevenden voor, meer betrokkenheid van de bedrijfsarts en een zogeheten mum-buddy, een ervaren collega die ook vertrouwenspersoon is.

23 minuten geleden
Tientallen winkels Gall & Gall blijven dicht om staking, zegt FNV

UTRECHT (ANP) - Zo'n vijftig winkels van slijterijketen Gall & Gall blijven vrijdag dicht omdat medewerkers het werk opnieuw neerleggen, stelt FNV. De vakbond is ontevreden met het eindbod van Gall & Gall voor een nieuwe cao. Vooral in de regio's Rotterdam, Amsterdam en Eindhoven zouden veel vestigingen gesloten blijven.

1 uur geleden
Minder passagiers op Nederlandse luchthavens door weer en oorlog

DEN HAAG (ANP) - In het eerste kwartaal van dit jaar reisden minder passagiers via Nederlandse luchthavens, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Zo'n 16,2 miljoen reizigers maakten in de eerste drie maanden van dit jaar gebruik van Nederlandse vliegvelden. Winters weer in januari en het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten in februari zorgden voor veel geannuleerde vluchten en dus minder passagiers.

2 uur geleden
Koopwoningen opnieuw duurder, maar prijsstijging neemt af

DEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in april gemiddeld 4,3 procent duurder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van het Kadaster. Daarmee vlakt de stijging verder af. In maart lagen de huizenprijzen nog 5 procent hoger dan diezelfde maand vorig jaar.

2 uur geleden
Hypotheker: starters bereiken financiële grens op woningmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.

8 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

10 uur geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

12 uur geleden