Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rem op buitenlandse studenten baart KPN zorgen

Rem op buitenlandse studenten baart KPN zorgen

ROTTERDAM (ANP) - KPN-topman Joost Farwerck is bezorgd over de toenemende steun in de politiek voor het weren van buitenlandse arbeidskrachten en studenten. Zo heeft het telecombedrijf veel technologisch hoog opgeleid personeel nodig, dat vaak van over de grens komt. Ook plannen om de internationalisering van het hoger onderwijs af te remmen, kunnen niet op zijn goedkeuring rekenen.

"Als het echt zo is dat we buitenlandse studenten proberen te weren, zet je geen goede stap als land. Dan moet je wel even opletten", zei Farwerck in een gesprek met journalisten over de kwartaal- en jaarcijfers van het bedrijf.

Hij wees ook op het relatief hoge aandeel internationale medewerkers bij KPN. "We werken met veel dagelijks ingehuurde krachten. Laatst was ik op een bijeenkomst en 20 procent sprak geen Nederlands. We zijn gewend internationaal te werken", zei Farwerck. Daarnaast is het volgens hem nodig om internationaal werknemers te kunnen werven om "mee te kunnen op wereldniveau".

ASML

Geert Wilders' PVV, de grote winnaar van de afgelopen verkiezingen, pleit onder andere voor een forse beperking van het aantal buitenlandse studenten. Ook wil de partij een rem op arbeidsmigratie. Nieuw Sociaal Contract (NSC) van Pieter Omzigt, dat ook veel zetels won en over een coalitie onderhandelt, wil het Engels als voertaal voor veel opleidingen op Nederlandse universiteiten aan banden leggen.

Eerder deze maand hekelde ook topman Peter Wennink van chipmachinemaker ASML plannen om het aantal migranten en buitenlandse studenten in te perken. Als die ingrepen het moeilijker maken om geschikte werknemers uit het buitenland te werven, zou ASML zijn activiteiten naar andere landen kunnen verhuizen, zei hij tegen nieuwszender RTL Z.

Meer uit Financieel

AEX-index zakt na nieuwe sluiting Straat van Hormuz door Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag lager geopend door de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie en gas werden daardoor weer duurder na de forse prijsdalingen op vrijdag.

26 minuten geleden
Fiscus en Dienst Toeslagen: geld per 1 mei naar rekening Rabobank

DEN HAAG (ANP) - Consumenten en bedrijven moeten geld dat ze betalen aan de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen vanaf 1 mei overmaken naar een ander rekeningnummer. Ook mensen die belasting of te veel ontvangen toeslagen terugkrijgen van deze diensten, krijgen dat vanaf volgende maand via een rekeningnummer van Rabobank. Hiervoor waarschuwen de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen.

49 minuten geleden
Werkgevers: reiskostenvergoeding kan niet overal zomaar omhoog

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers gaan waarschijnlijk niet allemaal hun reiskostenvergoedingen voor personeel verhogen als het kabinet de onbelaste kilometervergoeding opschroeft van 23 naar 25 cent. En als ze dat wel doen kan dat bij bedrijven ook ten koste gaan van de loonruimte, waarschuwt werkgeversvereniging AWVN maandag na onderzoek onder bijna vierhonderd over het algemeen grotere bedrijven.

1 uur geleden
Bondskanselier Merz gaat crisisoverleg over brandstof houden

HANNOVER (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat crisisoverleg houden over de zekerheid van brandstofleveringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft Merz gezegd bij de opening van de grote industriële handelsbeurs Hannover Messe. Volgens Merz zal die bijeenkomst van de nationale veiligheidsraad in Berlijn zeer snel plaatsvinden.

1 uur geleden
Olie weer duurder na nieuwe sluiting Straat van Hormuz door Iran

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen maandagochtend weer flink omhoog doordat Iran de Straat van Hormuz opnieuw heeft afgesloten. Ook gas werd weer duurder. Vrijdag doken de brandstofprijzen nog hard omlaag na de verklaring van Iran dat de belangrijke zeestraat weer was heropend voor de commerciële scheepvaart. De vaarroute is goed voor een vijfde van het wereldwijde olie- en gasvervoer.

2 uur geleden
Tabaksaccijns leverde overheid vorig jaar 440 miljoen minder op

DEN HAAG (ANP) - De overheid kreeg vorig jaar minder inkomsten uit tabaksaccijns. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. In 2025 leverde de tabaksaccijns de schatkist 2,55 miljard euro op. Een jaar eerder was dat nog bijna 3 miljard euro.

3 uur geleden
Meerdere cruiseschepen uit Perzische Golf gevaren

HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.

17 uur geleden