Rem op buitenlandse studenten baart KPN zorgen
ROTTERDAM (ANP) - KPN-topman Joost Farwerck is bezorgd over de toenemende steun in de politiek voor het weren van buitenlandse arbeidskrachten en studenten. Zo heeft het telecombedrijf veel technologisch hoog opgeleid personeel nodig, dat vaak van over de grens komt. Ook plannen om de internationalisering van het hoger onderwijs af te remmen, kunnen niet op zijn goedkeuring rekenen.
"Als het echt zo is dat we buitenlandse studenten proberen te weren, zet je geen goede stap als land. Dan moet je wel even opletten", zei Farwerck in een gesprek met journalisten over de kwartaal- en jaarcijfers van het bedrijf.
Hij wees ook op het relatief hoge aandeel internationale medewerkers bij KPN. "We werken met veel dagelijks ingehuurde krachten. Laatst was ik op een bijeenkomst en 20 procent sprak geen Nederlands. We zijn gewend internationaal te werken", zei Farwerck. Daarnaast is het volgens hem nodig om internationaal werknemers te kunnen werven om "mee te kunnen op wereldniveau".
ASML
Geert Wilders' PVV, de grote winnaar van de afgelopen verkiezingen, pleit onder andere voor een forse beperking van het aantal buitenlandse studenten. Ook wil de partij een rem op arbeidsmigratie. Nieuw Sociaal Contract (NSC) van Pieter Omzigt, dat ook veel zetels won en over een coalitie onderhandelt, wil het Engels als voertaal voor veel opleidingen op Nederlandse universiteiten aan banden leggen.
Eerder deze maand hekelde ook topman Peter Wennink van chipmachinemaker ASML plannen om het aantal migranten en buitenlandse studenten in te perken. Als die ingrepen het moeilijker maken om geschikte werknemers uit het buitenland te werven, zou ASML zijn activiteiten naar andere landen kunnen verhuizen, zei hij tegen nieuwszender RTL Z.
Meer uit Financieel
VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.
59 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.
4 uur geleden