Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RELX voelt afgelasting vakbeurzen in resultaten

RELX voelt afgelasting vakbeurzen in resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Informatie- en dataleverancier RELX heeft in het eerste half jaar een aanzienlijk lagere omzet geboekt dan een jaar eerder. Dat kwam vooral doordat de divisie voor vakbeurzen amper evenementen kon organiseren. Andere divisies van het moederbedrijf van uitgever Elsevier zagen de opbrengsten nog wel stijgen.

De divisie voor vakbeurzen is de kleinste van RELX, maar doorgaans toch nog goed voor zo'n 15 procent van alle inkomsten. Waar die divisie vorig jaar nog honderden evenementen organiseerde, waren dat door de uitbraak van het coronavirus het afgelopen half jaar slechts een handvol. De omzet van de tak daalde met 71 procent tot 201 miljoen pond, waarover een fiks verlies werd geleden.

Uitgeversactiviteiten voor wetenschappelijke literatuur zorgden nog wel voor stijgende inkomsten, hoewel de toch al dalende omzet uit gedrukte publicaties met een vijfde afnam. Dat is een veel sterkere daling dan voorheen, wat vooral te wijten is aan sluitingen van boekwinkels. De activiteiten voor risico- en bedrijfsanalyse, waar RELX het sterkst mee hoopt te groeien, voerden zowel de omzet als aangepaste operationele winst met 5 procent op.

Inkomsten

Alles bij elkaar daalden de inkomsten met 10 procent tot 3,5 miljard pond. De operationele winst ging 29 procent omlaag tot 747 miljoen pond, waarvan netto een resultaat van 548 miljoen pond overbleef. Dat is een daling van 30 procent ten opzichte van de nettowinst een jaar eerder.

Volgens topman Erik Engström hebben de drie grootste bedrijfsonderdelen goed gepresteerd, mede door de stabiele inkomsten uit abonnementen. RELX handhaaft dan ook zijn interim-dividend van 13,6 pence per aandeel.

Meer uit Financieel

Shell koopt Canadees energiebedrijf in miljardendeal

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.

8 uur geleden
Voorzichtig begin op Wall Street na vastlopen overleg Iran en VS

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.

8 uur geleden
Rechter: KLM en Suriname moeten vergoeding reisagenten evalueren

PARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.

8 uur geleden
Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen samenwerking aan

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.

8 uur geleden
Duitse ingreep bij tankstations werkte averechts, zeggen economen

MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.

11 uur geleden
Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

12 uur geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

13 uur geleden