Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RELX dagwinnaar in groene AEX-index

RELX dagwinnaar in groene AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met winst de handel uitgegaan. De leidende index op Beursplein 5 werd aangevoerd door informatieleverancier en data-analysebedrijf RELX, die eerder een grote overname in de VS bekendmaakte. Elders in Europa was het sentiment gematigd positief. De blik van beleggers is onder meer gericht op economische grootmachten China en de Verenigde Staten die later deze week hun fase 1-handelsakkoord ondertekenen.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,4 procent hoger op 611,15 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 928,30 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt sloten fractioneel hoger.

RELX won bijna 1,8 procent. De onderneming maakte een dag eerder de overname van het Amerikaanse analysebedrijf ID Analytics bekend. Ook ABN AMRO (plus 1,3 procent) stond bij de sterkste stijgers. Analisten oordelen positief over de stap van de bank om de spaarrente op nul te zetten en vermogende spaarders te laten betalen voor hun spaargeld. KPN sloot 0,3 procent hoger. De telecomonderneming maakte bekend dat internetprovider XS4ALL als merk blijft bestaan.

Meer uit Financieel

Bestellen bij webshop de Bijenkorf nauwelijks nog mogelijk

AMSTERDAM (ANP) - Het bestellen van artikelen via de website van de Bijenkorf is momenteel nauwelijks mogelijk. Alleen producten die in de winkels op voorraad zijn, kunnen nog online worden besteld. Bij andere artikelen krijgen klanten de melding dat het product online is uitverkocht.

1 uur geleden
Roemenië dreigt laatste actieve kernreactor uit te moeten zetten

BOEKAREST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Roemenië dreigt donderdag de laatste actieve kernreactor uit te moeten zetten door de extreem lage waterstand van de Donau. Daardoor heeft de Cernavoda-kerncentrale onvoldoende koelwater om operationeel te blijven.

1 uur geleden
Natuurrampen veroorzaken voor 100 miljard dollar aan schade

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Natuurrampen hebben in de eerste helft van 2026 wereldwijd voor 100 miljard dollar (87 miljard euro) aan economische schade veroorzaakt, meldt de Zwitserse herverzekeraar Swiss Re. De schade viel daarmee lager uit dan de 152 miljard dollar in de eerste zes maanden van vorig jaar.

2 uur geleden
Energiebedrijf Uniper heeft locaties voor bouw AI-datacenters

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse energieconcern Uniper heeft tien Europese locaties van het bedrijf, waaronder één in Nederland, aangewezen waarop AI-datacenters gebouwd kunnen worden. Met de verkoop of verhuur van die terreinen wil het bedrijf inspelen op de sterke vraag naar AI-infrastructuur. Informatie om welke Nederlandse locatie het gaat, werd niet gegeven.

2 uur geleden
Tanken weer duurder door stijgende olieprijzen

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp zijn dinsdag weer iets opgelopen nadat de prijs van benzine en diesel de afgelopen dagen juist was gedaald. Dat komt omdat olieprijzen stijgen doordat de hoop op een snelle heropening van de Straat van Hormuz langzaam verdwijnt.

4 uur geleden
Philips stijgt op Damrak na nieuwe deal met aandeelhouder Exor

AMSTERDAM (ANP) - Philips stond dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. Grootaandeelhouder Exor kan het belang in het zorgtechnologiebedrijf verder uitbreiden, na nieuwe afspraken tussen de twee AEX-bedrijven. De investeerder kan het belang in Philips nu vergroten tot maximaal 22 procent. Eerder lag die grens op 20 procent.

4 uur geleden
Socialemediabedrijf van Trump lijdt 238 miljoen dollar verlies

SARASOTA (ANP/BLOOMBERG) - Het socialemediabedrijf van Donald Trump heeft in het tweede kwartaal een verlies van 238 miljoen dollar geleden. Trump Media & Technology, bekend van berichtenplatform Truth Social, wijt dat vooral aan cryptomunten in zijn bezit die veel minder waard zijn geworden.

4 uur geleden