Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RELX dagwinnaar in groene AEX-index

RELX dagwinnaar in groene AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met winst de handel uitgegaan. De leidende index op Beursplein 5 werd aangevoerd door informatieleverancier en data-analysebedrijf RELX, die eerder een grote overname in de VS bekendmaakte. Elders in Europa was het sentiment gematigd positief. De blik van beleggers is onder meer gericht op economische grootmachten China en de Verenigde Staten die later deze week hun fase 1-handelsakkoord ondertekenen.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,4 procent hoger op 611,15 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 928,30 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt sloten fractioneel hoger.

RELX won bijna 1,8 procent. De onderneming maakte een dag eerder de overname van het Amerikaanse analysebedrijf ID Analytics bekend. Ook ABN AMRO (plus 1,3 procent) stond bij de sterkste stijgers. Analisten oordelen positief over de stap van de bank om de spaarrente op nul te zetten en vermogende spaarders te laten betalen voor hun spaargeld. KPN sloot 0,3 procent hoger. De telecomonderneming maakte bekend dat internetprovider XS4ALL als merk blijft bestaan.

Meer uit Financieel

Nikkei: Apple schroeft productie nieuwste iPhone 18 Pro terug

CUPERTINO (ANP/RTR) - Apple heeft een aantal leveranciers opgedragen de productie van onderdelen voor de nieuwe iPhone 18 Pro en iPhone 18 Pro Max terug te schroeven. De sterk gestegen kosten voor geheugenchips en prijsverhogingen drukken op de vraag van consumenten, meldde het zakenmedium Nikkei Asia op basis van ingewijden.

11 minuten geleden
Aantal Duitse faillissementen op hoogste niveau in 13 jaar

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het aantal faillissementen in Duitsland is gestegen naar het hoogste niveau in dertien jaar. In juli gingen 2373 bedrijven failliet, wat het hoogste maandelijkse aantal is sinds juli 2013. In de sectoren transport en opslag, horeca en de bouw gingen verhoudingsgewijs de meeste ondernemingen ten onder, meldt het Duitse statistiekbureau Destatis.

35 minuten geleden
Extra controles bij banken om risico's rond staatsobligaties

PARIJS (ANP) - Europese bankentoezichthouders voeren extra controles uit om de risico's van portefeuilles aan staatsobligaties van banken. Dat heeft François-Louis Michaud, voorzitter van de Europese Bankautoriteit (EBA) gezegd.

38 minuten geleden
EU wijst tientallen projecten voor meer kritieke grondstoffen aan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft tientallen nieuwe projecten geselecteerd die de Europese Unie moeten helpen onafhankelijker te worden van kritieke grondstoffen uit bijvoorbeeld China. De projecten draaien om de winning, verwerking en recycling van kritieke grondstoffen als lithium, nikkel, kobalt en magnesium. Die zijn belangrijk voor bijvoorbeeld de productie van batterijen, maar ook voor de Europese defensie en de ruimtevaart.

45 minuten geleden
EU-voorzitter Ierland hoopt op akkoord sterkere kapitaalmarkt

LUXEMBURG (ANP) - Het Ierse voorzitterschap van de EU hoopt vrijdag dat de ministers van economie en financiën akkoord gaan met een voorstel om de kapitaalmarktunie te versterken. Dat benadrukte de Ierse minister Simon Harris voorafgaand aan overleg in Luxemburg.

49 minuten geleden
Benzineprijs nog maar 0,2 cent verwijderd van record

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland is nog maar 0,2 eurocent verwijderd van zijn recordniveau. Als de toenames van de laatste dagen doorzetten, zou benzine zaterdag duurder dan ooit kunnen zijn, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.

1 uur geleden
Meta weert TikTok-reclame op zijn platforms in sommige landen

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Meta heeft advertenties van ByteDance, het Chinese moederbedrijf van TikTok, verboden in de Verenigde Staten en enkele andere landen. Daarmee wordt de rivaliteit met het populaire socialemediaplatform voor filmpjes verder aangewakkerd.

1 uur geleden