Relschoppers en plunderaars Eindhoven voor de rechter
DEN BOSCH (ANP) - Vier mannen die op 24 januari betrokken zouden zijn geweest bij de avondklokrellen in Eindhoven staan woensdag voor de politierechter in Den Bosch. De rellen concentreerden zich die dag onder meer op het Stationsplein, waarbij fikse schade werd aangericht aan station Eindhoven Centraal. De Jumbovestiging in het stationsgebouw werd geplunderd. Twee van de vier verdachten staan mede daarvoor terecht.
Personeel van de supermarkt moest zich verschansen toen de relschoppers de supermarkt bestormden. Een van de vier mannen die woensdag terechtstaan zou de kassalade hebben meegenomen. Het gaat om een 35-jarige man uit Weert, die eerder deze maand werd aangehouden in de woning van zijn vriendin in Eindhoven. Hij is door politiemensen herkend op camerabeelden.
Een van de andere drie - een 47-jarige man uit Nunspeet - zou onder meer een fiets onder een waterkanon van de politie hebben gegooid. Het waterkanon raakte daardoor beschadigd en kon enige tijd niet worden gebruikt. Daardoor kon de politie niet voorkomen dat relschoppers in het station vernielingen aanrichtten en de Jumbo plunderden. ProRail heeft de schade aan het station beraamd op enkele tonnen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse is overleden. Ze stierf woensdag op 50-jarige leeftijd in het Antoni van Leeuwenhoek-ziekenhuis in Amsterdam aan de gevolgen van kanker, hebben haar management en uitgeverij bekendgemaakt.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De tas van de man die woensdag bij de vliegbasis in Leeuwarden werd aangehouden na een bommelding, blijkt geen explosief te bevatten. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft de tas na onderzoek veilig verklaard. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee.
4 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september worden donderdag voorgeleid. Beide verdachten zijn "terug te herleiden naar een plaats delict in Overasselt", zegt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie Oost-Nederland.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een boete van 250 euro geëist tegen Koen Schuiling, voormalig burgemeester van Groningen, voor schennispleging. Schuiling (67) wordt ervan verdacht dat hij in maart 2024 masturberend achter het stuur heeft gezeten, terwijl hij tussen Hoogezand en Groningen over de A7 reed.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De militaire inlichtingendienst MIVD ziet op dit moment "geen intentie" dat Rusland snel na het einde van een oorlog in Oekraïne een conflict wil beginnen met de NAVO. Wel kan de Russische krijgsmacht na het einde van de huidige oorlog "in iets minder dan een jaar gereed zijn voor een conflict, kleinschalig, met de NAVO", waarschuwde directeur Peter Reesink van de MIVD in een briefing in de Tweede Kamer.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft woensdag een man aangehouden na een bommelding bij vliegbasis Leeuwarden. De man riep dat hij een bom bij zich had. Het pakket dat hij bij zich droeg, wordt door de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) onderzocht. Dat bevestigt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PRO, SP, Volt, ChristenUnie en DENK willen dat het kabinet toch overgaat tot evacuatie van gewonde of zieke kinderen uit Gaza. Minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) kondigde onlangs aan 12 miljoen euro te steken in zorg voor Gazanen in de regio, maar niet te kiezen voor behandeling in Nederland.
5 uur geleden