Relletjes of schandalen zijn nooit ver weg bij Frans voetbalteam
PARIJS (ANP) - Na een traditioneel relletje beginnen de Franse voetballers vrijdag met een thuiswedstrijd tegen het Nederlands elftal aan een campagne die ze een derde Europese titel moet opleveren. Kylian Mbappé is de nieuwe aanvoerder van de nationale ploeg. Volgens veel Franse media valt dat bijzonder slecht bij Antoine Griezmann. De aanvaller van Atlético Madrid, al goed voor 117 interlands, zou lang hebben gedacht dat hij doelman Hugo Lloris mocht opvolgen.
Didier Deschamps liet eerder deze week al zijn voorkeur voor Mbappé doorschemeren. "Hij kan behalve goed voetballen ook uitstekend communiceren", zei de bondscoach. "Hij zou het heel goed kunnen."
De 24-jarige Mbappé is de grote vedette van de tweevoudig wereld- en Europees kampioen. De aanvaller trof eind vorig jaar maar liefst drie keer doel tegen Argentinië in de WK-finale (3-3) en scoorde ook nog eens vanaf elf meter tijdens een noodzakelijke strafschoppenserie. Toch mocht zijn ploeggenoot Lionel Messi bij Paris Saint-Germain de wereldbeker in ontvangst nemen.
Schandalen
Mbappé liet zich begin van dit jaar horen nadat Deschamps zijn contract tot en met het WK in 2026 had verlengd. De oud-voetballer is al sinds 2012 bondscoach en leidde de nationale ploeg naar de wereldtitel (2018) en winst van de Nations League (2021). Veel Fransen zagen hem liever plaatsmaken voor Zinédine Zidane. "Maar waarom zou ik contact met Zidane opnemen", reageerde de toenmalige voorzitter Noël Le Graët van de Franse voetbalbond. "Wat zou ik hem moeten zeggen? Hallo meneer, maak je geen illusies. Kijk maar verder, want ik ben net een contract overeengekomen met Deschamps?"
"Zidane is Frankrijk. Zo gaan we niet om met legendes zoals hij", leidde Mbappé met een boodschap op zijn sociale media het vertrek van Le Graët in. De afgetreden voorzitter is inmiddels ook beschuldigd van seksuele intimidatie. Relletjes of schandalen zijn nooit ver weg bij de Franse ploeg. Karim Benzema maakte na het WK in Qatar bekend dat hij nooit meer wil uitkomen voor Les Bleus, nadat de spits eerder lang niet welkom was geweest vanwege zijn rol in een afpersingszaak rond een seksvideo. Paul Pogba werd vorig jaar nog door zijn eigen broer gechanteerd.
Je zou bijna vergeten dat de Fransen ook heel goed kunnen voetballen. Deschamps heeft zoveel keus dat hij wel twee topteams kan formeren. Van de laatste zeven ontmoetingen met de vicewereldkampioen verloor Oranje er vijf. Twee van die duels gingen gewonnen. Nederland declasseerde Frankrijk op het EK van 2008 (4-1). Met Ronald Koeman op de bank was Nederland de Fransen in 2018 ook de baas in de Nations League (2-0).
Meer uit Voetbal
NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
14 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
14 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
16 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
16 uur geleden