Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Relletjes of schandalen zijn nooit ver weg bij Frans voetbalteam

Relletjes of schandalen zijn nooit ver weg bij Frans voetbalteam

PARIJS (ANP) - Na een traditioneel relletje beginnen de Franse voetballers vrijdag met een thuiswedstrijd tegen het Nederlands elftal aan een campagne die ze een derde Europese titel moet opleveren. Kylian Mbappé is de nieuwe aanvoerder van de nationale ploeg. Volgens veel Franse media valt dat bijzonder slecht bij Antoine Griezmann. De aanvaller van Atlético Madrid, al goed voor 117 interlands, zou lang hebben gedacht dat hij doelman Hugo Lloris mocht opvolgen.

Didier Deschamps liet eerder deze week al zijn voorkeur voor Mbappé doorschemeren. "Hij kan behalve goed voetballen ook uitstekend communiceren", zei de bondscoach. "Hij zou het heel goed kunnen."

De 24-jarige Mbappé is de grote vedette van de tweevoudig wereld- en Europees kampioen. De aanvaller trof eind vorig jaar maar liefst drie keer doel tegen Argentinië in de WK-finale (3-3) en scoorde ook nog eens vanaf elf meter tijdens een noodzakelijke strafschoppenserie. Toch mocht zijn ploeggenoot Lionel Messi bij Paris Saint-Germain de wereldbeker in ontvangst nemen.

Schandalen

Mbappé liet zich begin van dit jaar horen nadat Deschamps zijn contract tot en met het WK in 2026 had verlengd. De oud-voetballer is al sinds 2012 bondscoach en leidde de nationale ploeg naar de wereldtitel (2018) en winst van de Nations League (2021). Veel Fransen zagen hem liever plaatsmaken voor Zinédine Zidane. "Maar waarom zou ik contact met Zidane opnemen", reageerde de toenmalige voorzitter Noël Le Graët van de Franse voetbalbond. "Wat zou ik hem moeten zeggen? Hallo meneer, maak je geen illusies. Kijk maar verder, want ik ben net een contract overeengekomen met Deschamps?"

"Zidane is Frankrijk. Zo gaan we niet om met legendes zoals hij", leidde Mbappé met een boodschap op zijn sociale media het vertrek van Le Graët in. De afgetreden voorzitter is inmiddels ook beschuldigd van seksuele intimidatie. Relletjes of schandalen zijn nooit ver weg bij de Franse ploeg. Karim Benzema maakte na het WK in Qatar bekend dat hij nooit meer wil uitkomen voor Les Bleus, nadat de spits eerder lang niet welkom was geweest vanwege zijn rol in een afpersingszaak rond een seksvideo. Paul Pogba werd vorig jaar nog door zijn eigen broer gechanteerd.

Je zou bijna vergeten dat de Fransen ook heel goed kunnen voetballen. Deschamps heeft zoveel keus dat hij wel twee topteams kan formeren. Van de laatste zeven ontmoetingen met de vicewereldkampioen verloor Oranje er vijf. Twee van die duels gingen gewonnen. Nederland declasseerde Frankrijk op het EK van 2008 (4-1). Met Ronald Koeman op de bank was Nederland de Fransen in 2018 ook de baas in de Nations League (2-0).

Meer uit Voetbal

FC Utrecht-coach Jans stopt na dit seizoen als trainer

UTRECHT (ANP) - Ron Jans stopt na dit seizoen als trainer. De 67-jarige coach van FC Utrecht gaat met pensioen. "Ik ga van elke dag genieten."

1 uur geleden
Fraser nieuwe trainer van voetbalclub in China

XI'AN (ANP) - Henk Fraser is de nieuwe trainer van Shaanxi Union. De Chinese club, die uitkomt in de tweede divisie, meldde de komst van de Nederlander op sociale media. Fraser is aangesteld door landgenoot Edwin Petersen, die technisch directeur is.

13 uur geleden
AC Milan weer koploper Serie A na winst op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - AC Milan heeft de koppositie in de Serie A overgenomen van stadgenoot Internazionale. De club van coach Massimiliano Allegri won het uitduel bij Cagliari op Sardinië met 1-0. Rafael Leão maakte in de 50e minuut het winnende doelpunt.

13 uur geleden
Arsenal-coach Arteta wil met titel historische vloek verbreken

LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.

20 uur geleden
Trainer Slot beschouwt Liverpool niet als titelkandidaat

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.

20 uur geleden
AC Milan huurt spits Füllkrug van West Ham United

MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.

1 dag geleden
PSV gaat met revaliderende Pléa en Olij op trainingskamp

EINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.

1 dag geleden