Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Relletjes of schandalen zijn nooit ver weg bij Frans voetbalteam

Relletjes of schandalen zijn nooit ver weg bij Frans voetbalteam

PARIJS (ANP) - Na een traditioneel relletje beginnen de Franse voetballers vrijdag met een thuiswedstrijd tegen het Nederlands elftal aan een campagne die ze een derde Europese titel moet opleveren. Kylian Mbappé is de nieuwe aanvoerder van de nationale ploeg. Volgens veel Franse media valt dat bijzonder slecht bij Antoine Griezmann. De aanvaller van Atlético Madrid, al goed voor 117 interlands, zou lang hebben gedacht dat hij doelman Hugo Lloris mocht opvolgen.

Didier Deschamps liet eerder deze week al zijn voorkeur voor Mbappé doorschemeren. "Hij kan behalve goed voetballen ook uitstekend communiceren", zei de bondscoach. "Hij zou het heel goed kunnen."

De 24-jarige Mbappé is de grote vedette van de tweevoudig wereld- en Europees kampioen. De aanvaller trof eind vorig jaar maar liefst drie keer doel tegen Argentinië in de WK-finale (3-3) en scoorde ook nog eens vanaf elf meter tijdens een noodzakelijke strafschoppenserie. Toch mocht zijn ploeggenoot Lionel Messi bij Paris Saint-Germain de wereldbeker in ontvangst nemen.

Schandalen

Mbappé liet zich begin van dit jaar horen nadat Deschamps zijn contract tot en met het WK in 2026 had verlengd. De oud-voetballer is al sinds 2012 bondscoach en leidde de nationale ploeg naar de wereldtitel (2018) en winst van de Nations League (2021). Veel Fransen zagen hem liever plaatsmaken voor Zinédine Zidane. "Maar waarom zou ik contact met Zidane opnemen", reageerde de toenmalige voorzitter Noël Le Graët van de Franse voetbalbond. "Wat zou ik hem moeten zeggen? Hallo meneer, maak je geen illusies. Kijk maar verder, want ik ben net een contract overeengekomen met Deschamps?"

"Zidane is Frankrijk. Zo gaan we niet om met legendes zoals hij", leidde Mbappé met een boodschap op zijn sociale media het vertrek van Le Graët in. De afgetreden voorzitter is inmiddels ook beschuldigd van seksuele intimidatie. Relletjes of schandalen zijn nooit ver weg bij de Franse ploeg. Karim Benzema maakte na het WK in Qatar bekend dat hij nooit meer wil uitkomen voor Les Bleus, nadat de spits eerder lang niet welkom was geweest vanwege zijn rol in een afpersingszaak rond een seksvideo. Paul Pogba werd vorig jaar nog door zijn eigen broer gechanteerd.

Je zou bijna vergeten dat de Fransen ook heel goed kunnen voetballen. Deschamps heeft zoveel keus dat hij wel twee topteams kan formeren. Van de laatste zeven ontmoetingen met de vicewereldkampioen verloor Oranje er vijf. Twee van die duels gingen gewonnen. Nederland declasseerde Frankrijk op het EK van 2008 (4-1). Met Ronald Koeman op de bank was Nederland de Fransen in 2018 ook de baas in de Nations League (2-0).

Meer uit Voetbal

Chelsea verliest ook kansloos van Nottingham Forest

LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).

5 minuten geleden
Fortuna Sittard niet akkoord met schorsing voor Gladon

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.

2 uur geleden
NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

3 uur geleden
Marcelino vertrekt na dit seizoen als trainer bij Villarreal

VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral ​stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.

4 uur geleden
KNVB richt zich na zaak tegen NAC op verloop competitie

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.

4 uur geleden
Rechter: Go Ahead Eagles - NAC wordt niet overgespeeld

UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.

6 uur geleden
Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

19 uur geleden