Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rellen in North Carolina bij 'Eritrees cultureel evenement'

Rellen in North Carolina bij 'Eritrees cultureel evenement'

CHARLOTTE (ANP) - De politie in Charlotte, de grootste stad van de staat North Carolina, is in het weekend tien uur lang slaags geraakt met betogers bij "een Eritrees cultureel evenement". Daarbij zijn meerdere gewonden gevallen onder zowel agenten als betogers. Plaatselijke media berichtten dat een grote groep mensen het evenement vanaf een parkeerterrein ernaast belaagde en weigerde gehoor te geven aan het bevel van de politie te vertrekken.

Volgens de politie werden agenten vijandig bejegend en aangevallen met stenen, stokken en andere voorwerpen. Ook werd een vrachtwagen in brand gestoken. De politie heeft acht mensen aangehouden, onder wie een vrouw die in het bezit was van een vuurwapen. De brandweer bluste de brand snel en de politie escorteerde bezoekers van het evenement naar buiten.

In Den Haag zijn dit weekend dertien mensen aangehouden bij hevige rellen rond een bijeenkomst van de Eritrese gemeenschap. Dergelijke rellen komen vaker voor in landen waar veel Eritreeërs naartoe gegaan zijn, waaronder Duitsland, Israël en Zweden. In Stuttgart bijvoorbeeld raakten in september 26 agenten gewond bij hevige onlusten met Eritreeërs en werden ongeveer tweehonderd arrestaties verricht.

De botsingen worden beschreven als wrijvingen tussen voor- en tegenstanders van het regime van de Eritrese dictator Isaias Afewerki, die al sinds begin jaren negentig dictatoriaal aan de macht is in Eritrea. Het straatarme land is geïsoleerd en staat ook bekend als 'het Noord-Korea van Afrika'. Er zijn nog nooit verkiezingen gehouden en de staatsbegroting is nog nooit openbaar gemaakt. Wel kent het land een vrijwel algemene en vrijwel onbeperkte dienstplicht die velen ertoe aanzet het land te verlaten. Geld dat migranten vanuit het buitenland naar Eritrea sturen, vormt een belangrijke bron van inkomsten voor het regime, dat daarom contact houdt met de landgenoten in het buitenland.

Meer uit Buitenland

Stembureaus dicht na lokale verkiezingen in Palestijnse gebieden

RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.

3 uur geleden
Netanyahu beveelt zware aanvallen op Hezbollah

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.

3 uur geleden
Trump: onderhandelaars Witkoff en Kushner gaan niet naar Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.

5 uur geleden
Roemenië protesteert bij Rusland na incident met drones

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.

7 uur geleden
Aanvallen in Mali, leger zegt controle te hebben

BAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.

9 uur geleden
Oekraïne wil in Azerbeidzjan met Rusland praten over vrede

BAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.

10 uur geleden
Iraans ministerie: VS willen zonder gezichtsverlies uit de oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.

12 uur geleden