Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rellen in North Carolina bij 'Eritrees cultureel evenement'

Rellen in North Carolina bij 'Eritrees cultureel evenement'

CHARLOTTE (ANP) - De politie in Charlotte, de grootste stad van de staat North Carolina, is in het weekend tien uur lang slaags geraakt met betogers bij "een Eritrees cultureel evenement". Daarbij zijn meerdere gewonden gevallen onder zowel agenten als betogers. Plaatselijke media berichtten dat een grote groep mensen het evenement vanaf een parkeerterrein ernaast belaagde en weigerde gehoor te geven aan het bevel van de politie te vertrekken.

Volgens de politie werden agenten vijandig bejegend en aangevallen met stenen, stokken en andere voorwerpen. Ook werd een vrachtwagen in brand gestoken. De politie heeft acht mensen aangehouden, onder wie een vrouw die in het bezit was van een vuurwapen. De brandweer bluste de brand snel en de politie escorteerde bezoekers van het evenement naar buiten.

In Den Haag zijn dit weekend dertien mensen aangehouden bij hevige rellen rond een bijeenkomst van de Eritrese gemeenschap. Dergelijke rellen komen vaker voor in landen waar veel Eritreeërs naartoe gegaan zijn, waaronder Duitsland, Israël en Zweden. In Stuttgart bijvoorbeeld raakten in september 26 agenten gewond bij hevige onlusten met Eritreeërs en werden ongeveer tweehonderd arrestaties verricht.

De botsingen worden beschreven als wrijvingen tussen voor- en tegenstanders van het regime van de Eritrese dictator Isaias Afewerki, die al sinds begin jaren negentig dictatoriaal aan de macht is in Eritrea. Het straatarme land is geïsoleerd en staat ook bekend als 'het Noord-Korea van Afrika'. Er zijn nog nooit verkiezingen gehouden en de staatsbegroting is nog nooit openbaar gemaakt. Wel kent het land een vrijwel algemene en vrijwel onbeperkte dienstplicht die velen ertoe aanzet het land te verlaten. Geld dat migranten vanuit het buitenland naar Eritrea sturen, vormt een belangrijke bron van inkomsten voor het regime, dat daarom contact houdt met de landgenoten in het buitenland.

Meer uit Buitenland

VS vallen weer vermeende drugsboot aan, drie doden

WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie personen zijn om het leven gekomen bij een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in het Caribisch gebied, zo maakte het Southern Command van de Amerikaanse strijdkrachten op X bekend.

3 uur geleden
Fossielen van mastodont en reuzenluiaard gevonden in Costa Rica

SAN JOSÉ (ANP/AFP) - Onderzoekers hebben in Costa Rica fossielen van een mastodont en een reuzenluiaard opgegraven die tien- tot veertigduizend jaar geleden leefden. Volgens het Nationaal Museum, dat de vondst bekendmaakte, is het de grootste en een van de relevantste in decennia. De mastodont is verwant aan de mammoet.

3 uur geleden
VS beginnen volgende week onderhandelingen Iran en Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten beginnen volgende week dinsdag in Genève twee onderhandelingsrondes. De ene met Iran en de andere met Rusland en Oekraïne. Dat hebben anonieme zegslieden aan het persbureau Reuters verteld.

4 uur geleden
Starmer: Europa moet onafhankelijker van Verenigde Staten worden

MÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer zal op de grote veiligheidsconferentie in München zaterdag bepleiten dat de Europese Unie voor zijn defensie minder afhankelijk wordt van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit vooraf vrijgegeven delen van zijn toespraak.

4 uur geleden
Trump dreigt met eisen aan identificatie kiezers voor midterms

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.

6 uur geleden
ICE: agenten logen mogelijk onder ede over neerschieten migrant

WASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.

7 uur geleden
Man die agenten met mes aanviel in Parijs overleden

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.

7 uur geleden