Rellen in North Carolina bij 'Eritrees cultureel evenement'
CHARLOTTE (ANP) - De politie in Charlotte, de grootste stad van de staat North Carolina, is in het weekend tien uur lang slaags geraakt met betogers bij "een Eritrees cultureel evenement". Daarbij zijn meerdere gewonden gevallen onder zowel agenten als betogers. Plaatselijke media berichtten dat een grote groep mensen het evenement vanaf een parkeerterrein ernaast belaagde en weigerde gehoor te geven aan het bevel van de politie te vertrekken.
Volgens de politie werden agenten vijandig bejegend en aangevallen met stenen, stokken en andere voorwerpen. Ook werd een vrachtwagen in brand gestoken. De politie heeft acht mensen aangehouden, onder wie een vrouw die in het bezit was van een vuurwapen. De brandweer bluste de brand snel en de politie escorteerde bezoekers van het evenement naar buiten.
In Den Haag zijn dit weekend dertien mensen aangehouden bij hevige rellen rond een bijeenkomst van de Eritrese gemeenschap. Dergelijke rellen komen vaker voor in landen waar veel Eritreeërs naartoe gegaan zijn, waaronder Duitsland, Israël en Zweden. In Stuttgart bijvoorbeeld raakten in september 26 agenten gewond bij hevige onlusten met Eritreeërs en werden ongeveer tweehonderd arrestaties verricht.
De botsingen worden beschreven als wrijvingen tussen voor- en tegenstanders van het regime van de Eritrese dictator Isaias Afewerki, die al sinds begin jaren negentig dictatoriaal aan de macht is in Eritrea. Het straatarme land is geïsoleerd en staat ook bekend als 'het Noord-Korea van Afrika'. Er zijn nog nooit verkiezingen gehouden en de staatsbegroting is nog nooit openbaar gemaakt. Wel kent het land een vrijwel algemene en vrijwel onbeperkte dienstplicht die velen ertoe aanzet het land te verlaten. Geld dat migranten vanuit het buitenland naar Eritrea sturen, vormt een belangrijke bron van inkomsten voor het regime, dat daarom contact houdt met de landgenoten in het buitenland.
Meer uit Buitenland
TRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.
13 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.
32 minuten geledenCAÏRO/GAZA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn donderdag volgens medische hulpverleners zeker tien doden gevallen. Onder hen waren vijf familieleden. Alleen een meisje uit dit gezin overleefde, volgens hulpverleners.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Het Zwitserse leger gaat naar eigen zeggen 4000 militairen inzetten met veiligheidstaken rond de in Frankrijk gehouden top van de G7. President Emmanuel Macron is 15 tot 17 juni gastheer van de top in Évian-les-Bains aan het Meer van Genève. Évian ligt dicht bij de Zwitserse grens.
1 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - Aanklagers in Maagdenburg hebben een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Taleb A. om een aanslag op een kerstmarkt in de stad. Daarbij werden op 20 december 2024 zes mensen gedood en raakten circa driehonderd anderen gewond. Hij wordt berecht wegens zes moorden en pogingen tot moord.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele demonstranten die in Brussel ageren tegen de bezuinigingen op het Franstalig onderwijs zijn donderdagmiddag het parlement van de Franse Gemeenschap binnengedrongen. Daar wordt gestemd over de bezuinigingen op het Franstalige basis- en voortgezet onderwijs in België. De betogers staken binnen rookbommen af, waardoor het brandalarm afging. Daarop werd de zitting kort onderbroken.
4 uur geleden