Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rellen in Mexico na dood arrestant in cel

Rellen in Mexico na dood arrestant in cel

GUADALAJARA (ANP/RTR/DPA) - Ook in Mexico zijn mensen de straat op gegaan uit protest tegen politiegeweld. Zij willen dat de autoriteiten zich verantwoorden voor de dood van een man in een politiecel. De man was naar verluidt opgepakt omdat hij geen mondkapje droeg.

Demonstranten richtten vernielingen aan in het historische centrum van de stad Guadalajara en staken politieauto's in brand. Zes agenten raakten gewond, een van hen vatte vlam. De politie pakte 26 mensen op.

Hoewel de exacte doodsoorzaak van de arrestant in Guadalajara onbekend is, circuleren op sociale media beelden van de 30-jarige man, Giovanni López, toen hij begin mei werd opgepakt. Op de opnames is te horen dat omstanders zeggen dat de politie López oppakte omdat hij geen mondkapje droeg. In de staat Jallisco, waarvan Guadalajara de hoofdstad is, is het dragen van een mondkapje verplicht om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.

'Veel leugens'

Volgens de gouverneur van Jalisco gaat het verhaal met veel leugens gepaard. In een videoboodschap zegt hij dat de man niet werd opgepakt omdat hij geen mondkapje droeg, maar wegens een administratieve overtreding en het gebruik van geweld tegen politieagenten.

Wereldwijd wordt geprotesteerd tegen politiegeweld en racisme in de VS en daarbuiten. Aanleiding is de dood van de zwarte Amerikaan George Floyd. Hij stierf na hardhandig te zijn gearresteerd. Een witte agent drukte minutenlang met een knie op zijn nek.

Meer uit Buitenland

Israël claimt verwoesting tunnelcomplex Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - Israël claimt een tunnelcomplex van Hezbollah te hebben verwoest in het zuiden van Libanon. Volgens premier Benjamin Netanyahu ging het om "belangrijke ondergrondse infrastructuur", die in de afgelopen twee decennia was gebouwd.

3 uur geleden
Canada komt met miljoenenpakket aan steun voor Oekraïne

CALGARY (ANP/AFP/RTR) - Canada heeft honderden miljoenen Canadese dollars aan steun toegezegd voor de Oekraïense luchtverdediging en energie-infrastructuur. Dat kondigde de Canadese premier Mark Carney aan tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Canada.

4 uur geleden
Trump belooft miljoen Amerikanen compensatie voor Obamacare

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.

7 uur geleden
Dodental loopt op na brand op vrachtschip in China

QINGDAO (ANP/AFP) - Het dodental na een brand op een vrachtschip in China is opgelopen naar 25, melden staatsmedia. Eerder werd bekend dat er vijf gewonden waren.

9 uur geleden
Rutte rekent erop dat radicaal-rechts niet zwicht voor Rusland

BERLIJN (ANP) - Ook als radicaal-rechts in belangrijke NAVO-landen als Frankrijk aan de macht komt zal er voor Rusland en Oekraïne weinig veranderen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De steun voor Oekraïne en de herbewapening van Europa zullen volgens hem doorgaan.

10 uur geleden
Zeker 20 doden door brand op vrachtschip in China

QINGDAO (ANP/AFP) - Door een grote brand op een vrachtschip in China zijn zeker twintig doden gevallen, melden Chinese staatsmedia. De boot lag voor onderhoud aangemeerd in de oostelijke havenstad Qingdao.

10 uur geleden
Neerwaartse trend asielaanvragen in EU zet eerste helft 2026 door

BRUSSEL (ANP) - Het aantal asielaanvragen in de EU en niet-lidstaten Noorwegen en Zwitserland lag in het eerste halfjaar van 2026 op het laagste punt in vijf jaar voor die periode. Dat meldt het EU-asielagentschap EUAA. In het eerste halfjaar lag het aantal in de zogenoemde EU+ met circa 332.000 asielaanvragen 17 procent lager dan in dezelfde periode in 2025.

11 uur geleden