Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rellen in India om lockdown

Rellen in India om lockdown

NEW DELHI (ANP/RTR) - De politie heeft in het westen van India traangas afgevuurd op honderden arbeidsmigranten die de lockdown negeerden. Ze wilden terugkeren naar hun woonplaatsen in andere delen van het land omdat er geen werk meer is.

De landelijke lockdown, die verspreiding van het coronavirus moet voorkomen, heeft enorme gevolgen voor veel berooide arbeidsmigranten. Duizenden mensen leggen lange afstanden te voet af omdat ze hun baan zijn verloren en naar huis willen. Het gaat in sommige gevallen om complete gezinnen die dagenlang onderweg zijn met weinig toegang tot voedsel of schoon water.

De situatie escaleerde zondag in de stad Surat. Daar ligt de textielindustrie plat en wilden zo'n vijfhonderd mensen terug naar hun thuisplaatsen. "De politie probeerde ze te overtuigen dat zoiets niet mogelijk is omdat geen bussen of treinen rijden", zei een hoge politieman. De boze arbeiders zouden vervolgens met stenen hebben gegooid naar de politie, die traangas afvuurde en later 93 mensen arresteerde.

Het aantal vastgestelde besmettingen in India ligt tot dusver relatief laag. De autoriteiten zeggen dat ruim duizend besmettingen aan het licht zijn gekomen. Premier Narendra Modi bood afgelopen weekend excuses aan omdat mensen in de problemen raken door zijn noodmaatregelen. Hij benadrukte echter ook dat de beperkingen nodig zijn om het virus te bestrijden.

Meer uit Buitenland

NYT: Trump overweegt opties voor mogelijke aanval op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een uitgebreide lijst ontvangen met mogelijke militaire opties voor een aanval tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op basis van anonieme bronnen. Een eventuele interventie zou twee doelen moeten dienen: schade toebrengen aan de nucleaire infrastructuur en raketinstallaties van het land of de positie van het islamitische regime verzwakken.

1 uur geleden
Trump eist miljarden van fiscus VS om lekken belastingaangiftes

MIAMI (ANP) - Donald Trump heeft donderdag de belastingdienst (IRS) en het ministerie van Financiën aangeklaagd voor 10 miljard dollar. De Amerikaanse president houdt de instanties verantwoordelijk voor het lekken van zijn belastingaangiftes aan de media in 2019 en 2020.

4 uur geleden
Belgen kunnen nationaliteit verliezen bij zware misdrijven

BRUSSEL (ANP) - Wie veroordeeld wordt voor zware misdrijven zoals georganiseerde criminaliteit, levens- of zedendelicten loopt het risico de Belgische nationaliteit te verliezen. De Belgische Kamer heeft daarvoor een wetsontwerp van minister Annelies Verlinden van Justitie goedgekeurd. Het intrekken van de nationaliteit kan alleen als de dader in de vijftien jaar voorafgaand aan de feiten Belg is geworden.

4 uur geleden
Man deed zich voor als FBI-agent om Luigi Mangione te bevrijden

NEW YORK (ANP) - Een man uit de Amerikaanse staat Minnesota is aangeklaagd voor het zich voordoen als FBI-agent in een poging Luigi Mangione, de verdachte van de moord op de CEO van een zorgverzekeraar, uit een gevangenis in New York te bevrijden. Hij had een barbecuevork en een mes met een bot blad bij zich, blijkt uit gerechtelijke documenten.

6 uur geleden
Senaatsleiders VS sluiten deal die shutdown moet voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Republikeinse en Democratische leiders in de Amerikaanse Senaat en het Witte Huis hebben een akkoord bereikt over een belangrijk pakket begrotingsvoorstellen. Daarmee kan worden voorkomen dat overheidsinstanties vanaf zaterdag deels worden gesloten, aldus een medewerker van de Democratische leiding in de Senaat.

6 uur geleden
Tientallen doden bij jihadistische aanval in noordoosten Nigeria

ABUJA (ANP) - Een vermoedelijk jihadistische aanval heeft tientallen mensen het leven gekost in het noordoosten van Nigeria. Dat meldden lokale bronnen aan persbureau AFP. De aanval is nog niet opgeëist. Het is het zoveelste geweldsincident in de Sahel-regio.

6 uur geleden
Spaans koningspaar steunt nabestaanden treinramp

HUELVA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia hebben nabestaanden van de treinramp in Zuid-Spanje een hart onder de riem gestoken. Het koningspaar was aanwezig bij een grote herdenking in Huelva, waar ze uitgebreid de tijd namen om met familieleden van de tientallen slachtoffers te spreken.

9 uur geleden