Rellen in Franse steden bij protesten tegen pensioenhervorming
PARIJS (ANP/DPA) - Vrijdagavond is het in Parijs en Lyon opnieuw tot confrontaties gekomen tussen de politie en demonstranten tijdens protesten. Die braken uit vanwege de pensioenhervorming van de Franse regering. Tientallen mensen werden gearresteerd nadat demonstranten stenen en vuurwerk naar de politie gooiden.
Volgens de Franse televisiezender BFMTV heeft de politie in Parijs 61 mensen gearresteerd. De politie zette waterkanonnen en traangas in tegen de demonstranten. Omroep Franceinfo meldde dat vijf agenten gewond zijn geraakt. Zo'n 4000 mensen zouden aan het protest in Parijs hebben deelgenomen.
In Lyon arresteerde de Franse politie bij rellen na een demonstratie zeker 36 betogers. Verschillende lokale nieuwsmedia meldden dat er brand uitbrak voor een overheidsgebouw in het vierde arrondissement in de stad, terwijl demonstranten probeerden het gebouw binnen te dringen. Fabienne Buccio, de regionale politiekorpschef, sprak in een tweet van een "wilde samenscholing". Er waren ook protesten in andere Franse steden zoals Bordeaux en Straatsburg.
De spontane demonstratie in Parijs vond plaats op Place de la Concorde, niet ver van het parlementsgebouw. Daar waren de dag ervoor al rellen uitgebroken nadat de Franse regering besloot de pensioenhervorming door te drukken zonder stemming in het parlement, uit vrees dat niet genoeg leden ermee zouden instemmen. De hervorming maakt een verhoging van de pensioenleeftijd van 62 naar 64 jaar mogelijk.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De wederopbouw in de Gazastrook zal volgens de Amerikaanse president Donald Trump binnenkort beginnen. Trump ontvangt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zei bij zijn aankomst dat hij ook hoopt dat de volgende fase van het staakt-het-vuren snel zal ingaan.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De VS hebben een aanmeerplek in Venezuela aangevallen waar drugstransporten zouden worden voorbereid. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in reactie op vragen van journalisten voorafgaand aan zijn ontmoeting met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in zijn resort Mar-a-Lago. Volgens Trump zou er een "flinke explosie" hebben plaatsgevonden. Bewijs voor zijn claim leverde hij niet, noch details. Desgevraagd wilde Trump geen antwoord geven op de vraag welke instantie verantwoordelijk was voor de vermeende aanval.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag opnieuw gebeld met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Volgens het Witte Huis was het een "positief" gesprek. Een dag eerder had Trump de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontvangen om te praten over de vredesonderhandelingen.
3 uur geledenNOVGOROD (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne heeft geprobeerd het buitenverblijf van de Russische president Vladimir Poetin in Novgorod aan te vallen. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov volgens staatspersbureau Interfax. Hij zegt dat Moskou daarom zijn standpunt in de vredesonderhandelingen met Oekraïne zal herzien.
5 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney staat vlak voor de jaarwisseling stil bij de dodelijke aanslag op Bondi Beach. Een uur voor 2026 wordt een minuut stilte gehouden en wordt een menora geprojecteerd op de Sydney Harbour Bridge, waar het nieuwe jaar traditioneel met een grote vuurwerkshow wordt ingeluid.
6 uur geledenSAINT-TROPEZ (ANP/AFP) - De Franse filmster en activiste Brigitte Bardot wordt volgens een vriendin "in alle eenvoud en nederigheid" begraven in haar tuin aan zee. In Frankrijk woedt een discussie over de uitvaart van de beroemdheid, omdat ze op latere leeftijd rechtse denkbeelden verspreidde en politica Marine Le Pen enthousiast heeft gesteund. Verscheidene rechtse politici willen dat president Macron een nationaal eerbetoon organiseert.
8 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese militaire oefeningen bij Taiwan hebben dinsdag grote gevolgen voor de luchtvaart rondom het eiland. Volgens het Taiwanese transportministerie worden 857 vluchten getroffen. Het gaat daarbij om meer dan 100.000 passagiers van internationale vluchten en circa 6000 van binnenlandse vluchten.
9 uur geleden