Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rellen in Frankrijk na goedkeuring hogere pensioenleeftijd

Rellen in Frankrijk na goedkeuring hogere pensioenleeftijd

PARIJS (ANP) - In tal van Franse steden zijn rellen uitgebroken nadat de Grondwettelijke Raad groen licht had gegeven voor de pensioenhervorming van de regering van president Emmanuel Macron. Net als de afgelopen dagen en weken lopen veel mensen te hoop tegen de verhoging van de pensioenleeftijd van 62 naar 64 jaar. Confrontaties met de politie bleven wederom niet uit.

In Parijs werden op veel plekken vuilnis en afvalbakken in brand gestoken. Mensen stroomden massaal naar het stadhuis. De politie was niet zuinig met traangas.

In steden als Lyon, Grenoble en Nantes kwam het ook tot ongeregeldheden. In Nice, waar overdag al betogingen en blokkades waren geweest, marcheerden demonstranten. In meerdere steden zijn arrestaties gemeld.

Ook zaterdag worden betogingen georganiseerd. De vakbonden riepen op tot een nieuwe grote protestdag op 1 mei, de Dag van de Arbeid. Zij zijn voor die datum niet bereid in te gaan op een uitnodiging van Macron om te komen praten. De president wil de wet volgens Franse media binnen 48 uur tekenen. Die zou dan op 1 september ingaan. De Grondwettelijke Raad heeft een volksraadpleging over de pensioenkwestie afgewezen, maar gaat zich in mei nog wel over een nieuw referendumvoorstel buigen.

Meer uit Buitenland

VK keurt komst Chinese 'mega-ambassade' goed

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten hebben toestemming gegeven voor de komst van een Chinese 'mega-ambassade' in Londen. Daarmee moet volgens Britse media voorlopig een einde komen aan het gesteggel over de omstreden diplomatieke post.

41 minuten geleden
VN-mensenrechtenraad houdt vrijdag spoedzitting over Iran

GENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenraad houdt vrijdag een spoedzitting over Iran, staat in een brief die persbureau Reuters in handen heeft. Bij de dodelijke protesten vielen volgens een Iraanse overheidsfunctionaris minstens 5000 doden. Landen willen de "alarmerende geweldpleging" tegen demonstranten bespreken.

1 uur geleden
Von der Leyen: Europa moet sneller onafhankelijk worden

DAVOS (ANP) - Europa moet sneller onafhankelijk worden, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie dinsdag in Davos. Het gaat daarbij van "veiligheid tot economie, van defensie tot democratie", aldus de politica tijdens haar speech op het World Economic Forum. De "seismische verandering" die Europa nu doormaakt, maakt dat volgens haar noodzakelijk.

1 uur geleden
Rusland wil in Davos met Amerikanen spreken over oorlog Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev wil tijdens het World Economic Forum in Davos met de Amerikaanse delegatie spreken over pogingen de oorlog in Oekraïne te beëindigen. "Ik kan bevestigen dat hij inderdaad dergelijke plannen heeft met enkele vertegenwoordigers van de Amerikaanse delegatie", zei een Russische regeringswoordvoerder. Hij trad niet in detail over welke Amerikanen de gezant dan wil ontmoeten.

1 uur geleden
Bezoek Oekraïense president Zelensky aan Davos onzeker

KYIV (ANP/RTR) - Het is onzeker of de Oekraïense president Volodymyr Zelensky deze week naar Davos gaat. Dat doet hij naar eigen zeggen alleen als er documenten getekend kunnen worden met de Verenigde Staten over veiligheidsgaranties of economische afspraken.

2 uur geleden
Israël begonnen met het slopen van UNRWA-hoofdkwartier

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is begonnen met het slopen van het hoofdkwartier van VN-hulporganisatie UNRWA in Oost-Jeruzalem. De hulporganisatie noemt het een "ongekende aanval" op UNRWA en een schending van het internationaal recht en "de privileges en immuniteiten van de Verenigde Naties".

2 uur geleden
Grootste partij EU-parlement: handelsdeal beste troef tegen Trump

STRAATSBURG (ANP) - De EVP, de grootste partij in het Europees Parlement, ziet de handelsdeal van de EU en de VS als grootste troef tegen intimidatie van de Verenigde Staten om Groenland. Dat zei de voorzitter van de EVP, Manfred Weber, dinsdag.

3 uur geleden