Rellen in buitenwijken Parijs over coronamaatregelen
PARIJS (ANP/AFP) - In de noordelijke buitenwijken van Parijs is het afgelopen nacht tot hevige botsingen gekomen tussen politie en bewoners tijdens de handhaving van de strikte lockdownmaatregelen.
Bewoners verbrandden afval, staken auto's in brand en gooiden vuurwerk naar de politie. Die reageerde met rubberen kogels en traangas in de buitenwijken van Villeneuve-la-Garenne en Aulnay-sous-Bois, zeiden getuigen en de politie maandag.
De spanningen ontstonden al in de vroege uren van zaterdag toen een motorrijder gewond raakte tijdens een politiecontrole in Villeneuve-la-Garenne, waar zich zo'n vijftig boze omstanders verzamelden.
Projectielen
Volgens de politie viel de groep agenten met "projectielen" aan tijdens een bijna twee uur durende clash. De motorrijder werd in het ziekenhuis opgenomen met een gebroken been en moest geopereerd worden nadat hij tegen de open deur van een politieauto was aangereden. Bewoners beweren dat de deur opzettelijk is geopend, zodat hij er tegenaan zou botsen.
Maandagochtend was de rust in Villeneuve-la-Garenne weergekeerd na een weekend van rellen met branden en explosies in de buitenwijken
Verspreid
De problemen hadden zich ook verspreid naar het nabijgelegen Aulnay-sous-Bois, waar de politie zei dat ze "in een hinderlaag gelokt" was door bewoners. In de wijk is veel sociale woningbouw met voornamelijk immigrantenbewoners die beweren dat ze geregeld het slachtoffer zijn van hard politie-optreden.
De politie verrichtte vier arrestaties.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn maandag al zeker 31 doden en 149 gewonden gevallen, hebben de autoriteiten van het aangevallen land bekendgemaakt. Het Israëlische leger voert aanvallen uit in heel Zuid-Libanon en de zuidelijke voorsteden van Beiroet na beschietingen door militie Hezbollah.
14 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP/RTR) - Voor de derde dag op rij heeft Iran maandag aanvallen uitgevoerd op de Golfregio en Israël als vergelding voor het Amerikaans-Israëlische offensief.
15 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse president Javier Milei wil de "strategische alliantie" met de Verenigde Staten onder bondgenoot Donald Trump in "nationaal beleid" verankeren. Dat zei hij zondag in zijn jaarlijkse rede voor het parlement.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt drie kandidaten op het oog te hebben voor het leiderschap van Iran na de dood van de opperste leider ayatollah Ali Khamenei. Wie dat zijn, wil hij nog niet zeggen. "Laten we eerst de klus afmaken", zei hij zondag in een telefonisch interview met The New York Times, zo'n 36 uur na het begin van het Amerikaans-Israëlische offensief tegen Iran.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtmachtbasis RAF Akrotiri op Cyprus is in de nacht van zondag op maandag getroffen door een droneaanval, heeft het Britse ministerie van Defensie laten weten. Een Cypriotische regeringswoordvoerder meldde op X dat de schade beperkt is gebleven.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger is begonnen met aanvallen op doelen van Hezbollah in heel Libanon. In de zuidelijke voorsteden van de Libanese hoofdstad Beiroet, een bolwerk van de militie, waren explosies te horen.
2 uur geleden