Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rellen in Buenos Aires rond paleis waar Maradona ligt

Rellen in Buenos Aires rond paleis waar Maradona ligt

BUENOS AIRES (ANP) - In de buurt van het presidentieel paleis in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires waar het lichaam van Diego Maradona ligt opgebaard, zijn rellen uitgebroken. Het Plaza de Mayo voor Casa Rosada stroomde donderdag vol met duizenden Argentijnen. Ze probeerden door de dranghekken te breken en bekogelden de aanwezige agenten met van alles.

De politie greep in met onder meer traangas en vuurde rubberen kogels af. Een aantal relschoppers werd opgepakt. De agenten vormden met wapens en schilden een kordon in de straten om het paleis.

Tienduizenden Argentijnen hopen donderdag nog afscheid te kunnen nemen van Maradona, die een dag eerder op 60-jarige leeftijd overleed aan een hartstilstand. Met hekken is op het Plaza de Mayo een route uitgezet die naar het paleis leidt. De opkomst is echter zo groot dat mensen bang zijn dat ze niet meer naar binnen mogen. Maradona wordt namelijk later op de dag al begraven. Dat gebeurt op de begraafplaats Jardin de Paz, in een buitenwijk van Buenos Aires. Daar zijn ook de graven van zijn ouders.

De kist met daarin het lichaam van Maradona werd in de nacht van woensdag op donderdag naar binnengebracht in Casa Rosada. Op het plein voor het paleis brachten tienduizenden Argentijnen de nacht door. Ze zongen liederen om Maradona te eren. De veelal emotionele Argentijnen mochten vervolgens in kleine groepen naar binnen om langs de kist van Maradona te lopen. Op de kist lagen naast de Argentijnse vlag ook shirts van Boca Juniors en het Argentijnse elftal. De bezoekers werden door de beveiliging gesommeerd door te lopen en niet te lang bij de kist te blijven staan.

Meer uit Voetbal

Arsenal verslaat Inter in Milaan en zet zegereeks voort

MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriƫn Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.

12 minuten geleden
Ajax houdt door zege kans op tussenronde in de Champions League

VILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.

36 minuten geleden
NEC via amateurs van De Treffers naar kwartfinale KNVB-beker

GROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.

2 uur geleden
Directeur Te Kloese houdt vertrouwen in ommekeer met Van Persie

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.

4 uur geleden
Bondsvoorzitter KNVB: we gaan 'tot nu toe wel' naar het WK in VS

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.

5 uur geleden
Toonaangevende vrouwenvoetbalclubs over grens 150 miljoen euro

LONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.

12 uur geleden
Taylor in eerste thuisduel met Lazio hard onderuit tegen Como

ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.

1 dag geleden