Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rellen in Buenos Aires rond paleis waar Maradona ligt

Rellen in Buenos Aires rond paleis waar Maradona ligt

BUENOS AIRES (ANP) - In de buurt van het presidentieel paleis in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires waar het lichaam van Diego Maradona ligt opgebaard, zijn rellen uitgebroken. Het Plaza de Mayo voor Casa Rosada stroomde donderdag vol met duizenden Argentijnen. Ze probeerden door de dranghekken te breken en bekogelden de aanwezige agenten met van alles.

De politie greep in met onder meer traangas en vuurde rubberen kogels af. Een aantal relschoppers werd opgepakt. De agenten vormden met wapens en schilden een kordon in de straten om het paleis.

Tienduizenden Argentijnen hopen donderdag nog afscheid te kunnen nemen van Maradona, die een dag eerder op 60-jarige leeftijd overleed aan een hartstilstand. Met hekken is op het Plaza de Mayo een route uitgezet die naar het paleis leidt. De opkomst is echter zo groot dat mensen bang zijn dat ze niet meer naar binnen mogen. Maradona wordt namelijk later op de dag al begraven. Dat gebeurt op de begraafplaats Jardin de Paz, in een buitenwijk van Buenos Aires. Daar zijn ook de graven van zijn ouders.

De kist met daarin het lichaam van Maradona werd in de nacht van woensdag op donderdag naar binnengebracht in Casa Rosada. Op het plein voor het paleis brachten tienduizenden Argentijnen de nacht door. Ze zongen liederen om Maradona te eren. De veelal emotionele Argentijnen mochten vervolgens in kleine groepen naar binnen om langs de kist van Maradona te lopen. Op de kist lagen naast de Argentijnse vlag ook shirts van Boca Juniors en het Argentijnse elftal. De bezoekers werden door de beveiliging gesommeerd door te lopen en niet te lang bij de kist te blijven staan.

Meer uit Voetbal

Mexico doet richting WK vertrouwen op met zege op Ghana

PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.

35 minuten geleden
Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

10 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

10 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

13 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

14 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

17 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

18 uur geleden