Rellen in Buenos Aires rond paleis waar Maradona ligt
BUENOS AIRES (ANP) - In de buurt van het presidentieel paleis in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires waar het lichaam van Diego Maradona ligt opgebaard, zijn rellen uitgebroken. Het Plaza de Mayo voor Casa Rosada stroomde donderdag vol met duizenden Argentijnen. Ze probeerden door de dranghekken te breken en bekogelden de aanwezige agenten met van alles.
De politie greep in met onder meer traangas en vuurde rubberen kogels af. Een aantal relschoppers werd opgepakt. De agenten vormden met wapens en schilden een kordon in de straten om het paleis.
Tienduizenden Argentijnen hopen donderdag nog afscheid te kunnen nemen van Maradona, die een dag eerder op 60-jarige leeftijd overleed aan een hartstilstand. Met hekken is op het Plaza de Mayo een route uitgezet die naar het paleis leidt. De opkomst is echter zo groot dat mensen bang zijn dat ze niet meer naar binnen mogen. Maradona wordt namelijk later op de dag al begraven. Dat gebeurt op de begraafplaats Jardin de Paz, in een buitenwijk van Buenos Aires. Daar zijn ook de graven van zijn ouders.
De kist met daarin het lichaam van Maradona werd in de nacht van woensdag op donderdag naar binnengebracht in Casa Rosada. Op het plein voor het paleis brachten tienduizenden Argentijnen de nacht door. Ze zongen liederen om Maradona te eren. De veelal emotionele Argentijnen mochten vervolgens in kleine groepen naar binnen om langs de kist van Maradona te lopen. Op de kist lagen naast de Argentijnse vlag ook shirts van Boca Juniors en het Argentijnse elftal. De bezoekers werden door de beveiliging gesommeerd door te lopen en niet te lang bij de kist te blijven staan.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
14 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
19 uur geleden