
Rellen in Brussel na WK-wedstrijd België - Marokko
BRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel zijn onlusten uitgebroken vanwege de WK-wedstrijd in Qatar tussen België en Marokko. Relschoppers, van wie sommigen zijn getooid met de Marokkaanse vlag, gooien met vuurwerk en flessen, slaan met stokken en stichten brandjes. De politie gebruikt traangas en heeft een waterkanon tegen hen in stelling gebracht.
Het ging al tijdens de door Marokko gewonnen wedstrijd mis bij het centrum van de Belgische hoofdstad, in de buurt van het Zuidstation. Meerdere elektrische steps gingen in vlammen op. Ook werden straatmeubilair, een verkeerslicht en geparkeerde auto's vernield. Een cameraploeg van de VRT werd belaagd en een journaliste is volgens de omroep gewond geraakt.
De politie was op rellen bedacht en is in groten getale uitgerukt. Vooraf werd er al gewaarschuwd voor onvriendelijkheden tussen Marokkaanse en Belgische fans. Een flinke minderheid van de Brusselaars is van Marokkaanse komaf.
Burgemeester Philippe Close heeft de politie gevraagd de relschoppers van de straat te halen met zogeheten 'administratieve arrestaties'. Hij raadt "supporters af om naar het centrum te komen", twittert hij. De politie zal "er de komende dagen alles aan doen om de relschoppers te identificeren", zegt minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden.
In Antwerpen, dat ook veel inwoners telt met een Marokkaanse achtergrond, bleef het vooralsnog rustig.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël zal mogelijk meer aanvallen uitvoeren tegen Hamas als reactie op de "schendingen" van het staakt-het-vuren, waarschuwt een militaire functionaris. Op zondag waren er minstens drie incidenten waarbij Hamas het vuur opende op Israëlische troepen, zei de functionaris tegen verslaggevers.
23 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas zegt het lichaam van een overleden gijzelaar te hebben geborgen. Volgens de militante organisatie moet het lijk nog zondag worden overgedragen aan Israël, mits de "situatie op de grond" dat toelaat. Hamas voegde eraan toe dat iedere Israëlische "escalatie" de zoekacties naar vermiste overleden gijzelaars verder vertraagt, waardoor de teruggave van de lichamen langer kan duren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In een virtueel filmpje dropt de Amerikaanse president Trump, verkleed als koning, vanuit een straaljager bruine smurrie op demonstranten. Met het filmpje op zijn sociale medium Truth Social reageert hij op de miljoenen Amerikanen die zaterdag de straat op zijn gegaan, omdat ze vinden dat hij zich steeds meer als een koning gedraagt.
1 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP/BLOOMBERG) - In Bolivia zijn de stembussen geopend voor de tweede ronde van de presidentsverkiezingen. Nadat in de eerste ronde een einde was gekomen aan twintig jaar links bestuur - Eduardo del Castillo van het socialistische MAS kreeg 3 procent van de stemmen - gaat het nu tussen de rechtse oud-president Jorge Quiroga en de centrumrechtse Rodrigo Paz.
1 uur geledenFRANKFURT/TBILISI (ANP/RTR/AFP) - Duitsland roept zijn ambassadeur in de voormalige Sovjetrepubliek Georgië terug. De stap komt in een periode waarin de betrekkingen tussen de EU en de eurokritische regering van het Zuid-Kaukasische land steeds verder verslechteren.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Hamas is nog altijd gecommitteerd om het staakt-het-vuren met Israël in stand te houden. Dat zegt een hoge Hamas-functionaris die wordt aangehaald door The Times of Israel. Volgens datzelfde medium zou Hamas bij aanvallen in het zuiden van Gaza eerder op de dag Yasser Abu Shabab op het oog hebben gehad, de leider van een pro-Israëlische militie in het gebied - en daarmee niet het Israëlische leger zelf. Het Israëlische leger voerde vervolgens luchtaanvallen uit nabij de zuidelijke stad Rafah.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een van de topstukken die werd ontvreemd uit het Louvre in Parijs, zou zijn gevonden buiten het museum. Dat meldt Le Parisien op basis van ingewijden. Het zou gaan om de kroon van keizerin Eugénie de Montijo, de vrouw van Napoleon III. Volgens de krant is het sieraad gebroken. Minister van Cultuur Rachida Dati bevestigde zondagmiddag dat een van de stukken was aangetroffen, maar zei niet om welk kunststuk het ging. Ze voegde eraan toe dat de daders "professionals" waren.
3 uur geleden