Rellen in aanloop naar Lens tegen PSV, politie zet traangas in
LENS (ANP) - In aanloop naar de Champions League-wedstrijd tussen RC Lens en PSV zijn rellen uitgebroken tussen fans van beide clubs. De Franse politie greep in het centrum van de stad en rond stadion Bollaert-Delelis in met wapenstokken en traangas. PSV is met 2000 supporters aanwezig in Lens. Het duel tussen beide clubs begint om 21.00 uur.
Het ging twee uur voor aanvang van het duel mis, toen een groep van zo'n 200 PSV-fans zich door de stad verplaatste richting het stadion en daarbij in aanraking kwam met fans van Lens. Bij het stadion zochten supporters de confrontatie met de politie, die werd bekogeld met rookbommen en andere voorwerpen. De hooligans werden geëscorteerd door politieagenten te paard, gemotoriseerde brigades en politieagenten in burgerkleding.
Een uur voor aanvang van het duel keerde de rust in Lens terug. De meeste PSV-supporters zitten inmiddels in het stadion. PSV heeft tot dusverre nog geen meldingen gekregen over aanhoudingen, meldt een woordvoerster van de club.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
8 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
11 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden