
Rellen en arrestaties in Brussel na WK-verlies Marokko
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De politie in Brussel heeft na de verloren halve finale van de Marokkaanse nationale ploeg op het WK voetbal in Qatar het waterkanon en traangas ingezet. Relschoppers zochten op straat direct de confrontatie met de politie. Die heeft zo'n honderd arrestaties verricht.
De Marokkaanse gemeenschap in de Belgische hoofdstad probeerde net als bij eerdere wedstrijden met een 'mensenketting' rust te brengen, maar dat bracht ook nu weinig soelaas. De relschoppers schoten met vuurwerk naar de vrijwilligers en de politie, die met zwaar materieel reageerde. Volgens de politie zijn de aanhoudingen verricht wegens ordeverstoring, vernieling van twee politievoertuigen en het bezit van knalvuurwerk.
Na de eerder door Marokko gewonnen WK-wedstrijden was het ook onrustig in Brussel, dat een grote Marokkaanse gemeenschap heeft.
In Antwerpen braken eveneens her en der opstootjes uit. Er werd zwaar vuurwerk afgestoken en kleine groepjes relschoppers zochten de confrontatie met de politie. Die zette een waterkanon in om de orde te herstellen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - Kim Kardashian had het dinsdag zwaar tijdens haar verklaring over de roofoverval in Parijs waarvan zij in 2016 het slachtoffer werd. "Ik was ervan overtuigd dat ze me gingen neerschieten, dat het voorbij was", zei de realityster in tranen in de rechtbank van Parijs.
11 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zal Gaza in de komende dagen "met volle kracht" betreden "om de operatie te voltooien". Dat meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu dinsdag.
36 minuten geledenPARIJS (ANP) - Twee mensen zijn in Parijs op straat ontkomen aan een ontvoering, meldt de Franse krant Le Parisien. Het zou gaan om de dochter van een ondernemer in cryptovaluta en de vader van haar kind. Het kind bleef ongedeerd. In Frankrijk zijn vergelijkbare ontvoeringen geweest.
1 uur geledenNAPELS (ANP/AFP/DPA) - Een aardbeving met een kracht van 4.4 heeft in de omgeving van Napels voor onrust gezorgd. In de stad Pozzuoli renden inwoners in paniek de straat op. Burgemeester Gigi Manzoni riep mensen via sociale media op kalm te blijven en een open plek op te zoeken.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De activiteiten op de Belgische luchthaven Charleroi zijn dinsdag stilgelegd vanwege een bommelding aan boord van een vliegtuig, meldt de beheerder van de luchthaven.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Indiase leger meldt dat drie vermeende opstandelingen zijn gedood bij een vuurgevecht in de regio Kasjmir. Dat brak uit nadat informatie was binnengekomen dat rebellen zich bevonden in een bos, staat in een bericht op X.
3 uur geledenBELGRADO (ANP) - Servië wordt niet gestraft voor de aanwezigheid van president Aleksandar Vučić bij de militaire parade in Moskou afgelopen vrijdag, waarop het Kremlin de overwinning op nazi-Duitsland herdacht. Het land mag doorgaan met het toetredingsproces tot de Europese Unie, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa tijdens een persconferentie in Belgrado.
3 uur geleden