Rellen bij boerenbeurs waar Franse president Macron aanwezig is
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Boze boeren hebben een landbouwbeurs in Parijs bestormd, waar de Franse president Emmanuel Macron net was aangekomen. Demonstranten van de bonden FNSEA, Jeunes agriculteurs en Coordination rurale braken door een poort en drongen binnen. Daar raakten ze in gevecht met beveiligers.
De Franse president was op de beurs voor een ontbijtgesprek met de bonden. Binnen waren tientallen politiemensen aanwezig om de bijeenkomst te beveiligen. De binnengedrongen boeren riepen op tot het vertrek van de Franse president en scholden hem uit. Vooraf klonken al geluiden dat er boeren waren die wilden verhinderen dat Macron de beurs bezocht.
De Salon de l'Agriculture is een jaarlijkse samenkomst in de Franse hoofdstad en wordt vaak bijgewoond door de president. De boeren hadden de start van de beurs aangemerkt als deadline voor de Franse regering om aan hun eisen tegemoet te komen. Ze vinden dat ze te maken hebben met te veel regels en te weinig financiële zekerheid, onder meer door goedkopere concurrentie van Oekraïense landbouwproducten.
Macron wilde op de beurs aanvankelijk in debat met de boeren. Die bijeenkomst werd geschrapt, nadat de bonden hadden gezegd dat ze niet aanwezig zouden zijn.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.
2 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.
3 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby hoort zijn vonnis op 15 juni. De rechtbank van Oslo heeft dit tegenover het Noorse TV 2 bevestigd. Tegen de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft het Noorse OM zeven jaar en zeven maanden gevangenisstraf geëist.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Alle 27 EU-landen zijn het maandag eens geworden over sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten. Dat meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X. De sancties lagen al langer op tafel, maar werden geblokkeerd door Hongarije. Onder de nieuwe premier Péter Magyar is dat veto opgeheven.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties heeft alarm geslagen over het hoge aantal burgerdoden dat in Soedan valt door droneaanvallen. Het gaat dit jaar al om zeker 880 personen, zegt Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk.
1 uur geledenQUEZON CITY (ANP/AFP/RTR) - Een meerderheid van het Filipijnse parlement heeft ingestemd met een afzettingsprocedure tegen vicepresident Sara Duterte. Ze wordt beschuldigd van fraude, corruptie en doodsbedreigingen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben maandag sancties ingesteld tegen nog eens zestien mensen en zeven instellingen die verantwoordelijk zijn voor de ontvoering van Oekraïense kinderen. Sinds het begin van de oorlog heeft Rusland naar schatting bijna 20.500 Oekraïense kinderen gedeporteerd en gedwongen naar Rusland overgeplaatst, melden de ministers in een verklaring.
2 uur geleden