Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rellen barsten los in New York door weggeefactie van influencer

Rellen barsten los in New York door weggeefactie van influencer

NEW YORK (ANP/AFP) - De aankondiging van een weggeefactie van een populaire online influencer heeft vrijdag geleid tot rellen in Union Square, een park in New York. Op de weggeefactie kwamen duizenden jongeren af waarna de samenscholing uit de hand liep en een grote politiemacht ingezet moest worden.

De 21-jarige influencer Kai Cenat had een oproep op social media gepost dat hij naar Union Square zou gaan om daar PlayStation 5 gameconsoles, computers en keyboards weg te geven. Op vrijdag was de oproep al twee miljoen keer bekeken, schrijft NBC News. Duizenden jongeren, volgens Amerikaanse media ten minste 2000, stroomden samen op Union Square. De weggeefactie zou beginnen om 16.00 uur, maar een uur daarvoor was het park al gevuld met mensen.

Daarna liep de samenscholing uit de hand en werd er met objecten gegooid. "De mensen bloedden uit hun gezicht, het was een oncontroleerbare situatie", zei de New Yorkse politiechef Jeffrey Maddrey op een persconferentie. Er waren duizend politieagenten nodig om de menigte te verspreiden.

NBC News meldt dat de politie 65 personen arresteerde, waarvan er dertig minderjarig waren. Ze werden opgepakt voor het gooien van flessen, vuurwerk, stenen en verfpotten van een nabijgelegen bouwplaats. Drie agenten raakten gewond, vertelde Maddrey. Cenat werd meegenomen voor verhoor, maar werd niet officieel gearresteerd.

Maddrey vertelde dat Cenat waarschijnlijk aanklachten kan verwachten voor het aanzetten tot een rel en onwettige samenkomst, schrijft NBC News.

Cenat is vooral bekend door zijn filmpjes met komische reacties en grappen op de streamingdienst Twitch. Inmiddels heeft de influencer op die dienst zo'n 6,5 miljoen volgers.

Meer uit Buitenland

Rusland: vooruitgang in onderhandelingen, praten graag verder

MOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.

1 uur geleden
Premier India dringt aan op terugkeer naar vrede in de wereld

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn gast uit Rusland, president Vladimir Poetin, gezegd dat de wereld moet terugkeren naar vrede. Modi zei dat India geen neutraal land is, maar aan de kant van de vrede staat.

2 uur geleden
Leiders Congo en Rwanda ondertekenen vredesakkoord

WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.

14 uur geleden
Europese leiders wantrouwen Oekraïne-vredesgezant VS diep

DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.

16 uur geleden
Rusland blokkeert nu ook Snapchat om terrorisme

MOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.

16 uur geleden
Britse sancties na rapport over vergiftigingen uit 2018

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.

21 uur geleden
Ex-buitenlandchef EU treedt af als rector om fraudeonderzoek

BRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.

21 uur geleden