Rellen barsten los in New York door weggeefactie van influencer
NEW YORK (ANP/AFP) - De aankondiging van een weggeefactie van een populaire online influencer heeft vrijdag geleid tot rellen in Union Square, een park in New York. Op de weggeefactie kwamen duizenden jongeren af waarna de samenscholing uit de hand liep en een grote politiemacht ingezet moest worden.
De 21-jarige influencer Kai Cenat had een oproep op social media gepost dat hij naar Union Square zou gaan om daar PlayStation 5 gameconsoles, computers en keyboards weg te geven. Op vrijdag was de oproep al twee miljoen keer bekeken, schrijft NBC News. Duizenden jongeren, volgens Amerikaanse media ten minste 2000, stroomden samen op Union Square. De weggeefactie zou beginnen om 16.00 uur, maar een uur daarvoor was het park al gevuld met mensen.
Daarna liep de samenscholing uit de hand en werd er met objecten gegooid. "De mensen bloedden uit hun gezicht, het was een oncontroleerbare situatie", zei de New Yorkse politiechef Jeffrey Maddrey op een persconferentie. Er waren duizend politieagenten nodig om de menigte te verspreiden.
NBC News meldt dat de politie 65 personen arresteerde, waarvan er dertig minderjarig waren. Ze werden opgepakt voor het gooien van flessen, vuurwerk, stenen en verfpotten van een nabijgelegen bouwplaats. Drie agenten raakten gewond, vertelde Maddrey. Cenat werd meegenomen voor verhoor, maar werd niet officieel gearresteerd.
Maddrey vertelde dat Cenat waarschijnlijk aanklachten kan verwachten voor het aanzetten tot een rel en onwettige samenkomst, schrijft NBC News.
Cenat is vooral bekend door zijn filmpjes met komische reacties en grappen op de streamingdienst Twitch. Inmiddels heeft de influencer op die dienst zo'n 6,5 miljoen volgers.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten verminderen hun troepental in Europa niet met 9000, maar met 5000 militairen. Het grootste deel ervan zou in Polen worden gelegerd, zegt een hoge NAVO-bron. De Amerikaanse president Donald Trump meldde eerder 5000 troepen uit Duitsland terug te trekken. Meerdere media meldden dat daarnaast 4000 Amerikanen in Polen bij hun aanstaande vertrek niet zouden worden afgelost.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.
33 minuten geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De Congolese medicus en winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede (2018) Denis Mukwege heeft er bij de rebellenbeweging M23 en andere "bezetters" op aangedrongen het vliegveld van de stad Goma in het noordoosten van de Democratische Republiek Congo te heropenen. Dit is volgens hem nodig voor de strijd tegen de uitbraak van het ebolavirus in dat deel van Afrika.
52 minuten geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse oud-premier José Luis Rodríguez Zapatero, naar wie een onderzoek loopt voor misstanden, heeft in een videoboodschap zijn onschuld bepleit. "Ik wil nogmaals benadrukken dat al mijn publieke en privéactiviteiten altijd met absoluut respect voor de wet zijn uitgevoerd."
1 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op een markt in het zuiden van Soedan zijn zeker 28 mensen om het leven gekomen, melden autoriteiten in dat land. Ook raakten minstens 23 mensen gewond bij de aanval op Ghubaysh, dat in handen van paramilitaire strijdkrachten is. De gewonden zouden zijn overgebracht naar een lokaal ziekenhuis.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese strijdkrachten hebben eind vorig jaar in het geheim zo'n tweehonderd Russische militairen een training gegeven. Dat meldt persbureau Reuters, dat zich baseert op informatie van Europese inlichtingendiensten en de overeenkomst tussen Rusland en China. Sommige van die militairen zouden later betrokken zijn geweest bij de strijd in Oekraïne.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Duitse oud-bondskanselier Angela Merkel heeft in Straatsburg de Europese Orde van Verdienste in ontvangst genomen. Ze kreeg een staande ovatie in het Europees Parlement voordat ze het EU-erelintje kreeg opgespeld.
3 uur geleden