Rellen barsten los in New York door weggeefactie van influencer
NEW YORK (ANP/AFP) - De aankondiging van een weggeefactie van een populaire online influencer heeft vrijdag geleid tot rellen in Union Square, een park in New York. Op de weggeefactie kwamen duizenden jongeren af waarna de samenscholing uit de hand liep en een grote politiemacht ingezet moest worden.
De 21-jarige influencer Kai Cenat had een oproep op social media gepost dat hij naar Union Square zou gaan om daar PlayStation 5 gameconsoles, computers en keyboards weg te geven. Op vrijdag was de oproep al twee miljoen keer bekeken, schrijft NBC News. Duizenden jongeren, volgens Amerikaanse media ten minste 2000, stroomden samen op Union Square. De weggeefactie zou beginnen om 16.00 uur, maar een uur daarvoor was het park al gevuld met mensen.
Daarna liep de samenscholing uit de hand en werd er met objecten gegooid. "De mensen bloedden uit hun gezicht, het was een oncontroleerbare situatie", zei de New Yorkse politiechef Jeffrey Maddrey op een persconferentie. Er waren duizend politieagenten nodig om de menigte te verspreiden.
NBC News meldt dat de politie 65 personen arresteerde, waarvan er dertig minderjarig waren. Ze werden opgepakt voor het gooien van flessen, vuurwerk, stenen en verfpotten van een nabijgelegen bouwplaats. Drie agenten raakten gewond, vertelde Maddrey. Cenat werd meegenomen voor verhoor, maar werd niet officieel gearresteerd.
Maddrey vertelde dat Cenat waarschijnlijk aanklachten kan verwachten voor het aanzetten tot een rel en onwettige samenkomst, schrijft NBC News.
Cenat is vooral bekend door zijn filmpjes met komische reacties en grappen op de streamingdienst Twitch. Inmiddels heeft de influencer op die dienst zo'n 6,5 miljoen volgers.
Meer uit Buitenland
JAROSLAVL (ANP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval is een olieraffinaderij beschadigd in de Russische stad Jaroslavl. De brand die door de aanval uitbrak, is geblust, aldus de regionale gouverneur Michail Jevrajev op Telegram.
21 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Het wereldwijde watersysteem wordt steeds grilliger en onvoorspelbaarder. Daarvoor waarschuwt de World Meteorological Organization (WMO) in een nieuw rapport. Volgens de VN-organisatie schommelt het systeem tussen uitersten van te veel en te weinig water en heeft dat grote gevolgen voor de wereldbevolking en de economie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een omvangrijk sanctie- en tarievenpakket aangenomen om de economische druk op Rusland op te voeren en zo de geldstromen voor de oorlog in Oekraïne af te knijpen. Het wetsvoorstel wordt nu naar president Donald Trump gestuurd om te worden ondertekend.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Popartkunstenaar Peter Max is maandag op 88-jarige leeftijd overleden in een ziekenhuis in Manhattan. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie woensdag bekendgemaakt. Max werd bekend door zijn dromerige, felgekleurde werken die het decor vormden voor de Amerikaanse hippiebeweging in de jaren 60.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft een aantal niet eerder bekendgemaakte incidenten gedeeld waarin zijn kunstmatige-intelligentiesystemen zich misdroegen. Ook onthulde het bedrijf een nieuw kader voor hoe het dergelijke voorvallen in de toekomst wil bijhouden en openbaar maken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de Palestijnse president Mahmoud Abbas een inreisvisum geweigerd om volgende week de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York bij te wonen, zo meldde een ingewijde aan persbureau AFP.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben in de nacht van woensdag op donderdag gebouwen beschadigd in de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Door brokstukken ontstond schade aan onder meer magazijnen en een plek nabij een benzinestation in Kyiv, dat tegenwoordig een frequent doelwit is van Russische aanvallen, meldde burgemeester Vitali Klytsjko op Telegram.
5 uur geleden