Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Relikwie van paus Johannes Paulus II gestolen

Relikwie van paus Johannes Paulus II gestolen

SPOLETO (ANP) - Dieven hebben woensdag een relikwie van wijlen paus Johannes Paulus II uit een kerk in de Italiaanse stad Spoleto gestolen. Volgens de Vaticaanse nieuwssite gaat het om een flacon met daarin enkele druppels bloed van de in 2005 overleden paus.

"Ik durf te hopen dat het een oppervlakkige daad is die niet bedoeld was om de gevoeligheden van de gelovigen te beledigen", zei aartsbisschop Renato Boccardo uit Spoleto daarover. "Ik durf ook te hopen dat deze onbezonnen daad niet is gedaan om geld te verdienen."

Het is niet de eerste keer dat het bewuste flesje is verdwenen. Ook in 2014 gingen dieven er met de relikwie vandoor. Destijds werd de flacon uit een kerk ten oosten van Rome ontfutseld, waarna de politie het niet veel later terugvond.

Relikwieën zijn veelal lichamelijke resten of persoonlijke voorwerpen van heiligen, die door katholieken worden vereerd. Met name memorabilia van paus Johannes Paulus II zijn in trek bij criminelen: in 2016 werd een lapje stof met daarop een bloeddruppel van de heilige uit de dom van Keulen verdonkeremaand.

Meer uit Buitenland

Dodental Oekraïne loopt op na nachtelijke aanval

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door Russische aanvallen op de Oekraïense stad Ternopil is opgelopen naar zestien, meldt de politie. Nog eens 64 mensen raakten gewond, onder wie veertien kinderen.

21 minuten geleden
Polen sluit Russisch consulaat in Gdansk, laatste in het land

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen sluit het laatste Russische consulaat in het land, de vestiging in Gdansk. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Radosław Sikorski woensdag in het Poolse parlement, de Sejm. De minister kondigde verder aan "de komende dagen" te komen met meer maatregelen tegen Rusland. Hij voegde eraan toe dat die niet slechts diplomatiek van aard zullen zijn. Als het consulaat wordt gesloten, is de enige resterende Russische diplomatieke post in Polen de ambassade in Warschau.

39 minuten geleden
Oekraïne meldt doden na aanvallen in westen van het land

KYIV (ANP) - Zeker negen mensen zijn om het leven gekomen bij nachtelijke aanvallen op Oekraïne. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die stelt dat Rusland opnieuw honderden aanvalsdrones en tientallen raketten heeft ingezet om zijn land te bestoken.

2 uur geleden
Japanse kuststad getroffen door grootste brand in decennia

TOKYO (ANP/RTR) - Een uitzonderlijk grote brand in een kuststad in het zuiden van Japan heeft zeker één persoon het leven gekost. Minstens 170 gebouwen in Oita zijn door het vuur beschadigd. De kuststad, met zo'n half miljoen inwoners, ligt ongeveer 750 kilometer ten zuidwesten van Tokyo, op het eiland Kyushu. Het is de grootste brand in een Japanse stad in decennia. Hulpdiensten proberen nog steeds het vuur te bedwingen.

3 uur geleden
Polen sluit vliegvelden om bombardementen net over de grens

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft twee vliegvelden in het oosten van het land tijdelijk gesloten na Russische bombardementen net over de grens met Oekraïne. Dat meldt de Poolse luchtverkeersleidingsdienst PANSA op X. De luchthavens in Rzeszów en Lublin blijven dicht "om militaire luchtvaart de volledige vrijheid te geven om te opereren", voegt PANSA eraan toe.

4 uur geleden
Analyse: met drie acties kan de opwarming onder 2 graden blijven

KEULEN (ANP) - Als landen op korte termijn drie acties uitvoeren die ze al eerder zijn overeengekomen, kan de opwarming van de aarde ruim onder de 2 graden blijven. Tot die conclusie komt Climate Action Tracker (CAT) in een analyse. "Dan moeten ze wel nu beginnen en ook na 2035 krachtig blijven optreden", zeggen onderzoekers van het wetenschappelijke initiatief erbij.

5 uur geleden
Gustav Klimt-schilderij op een na duurste kunstwerk ooit geveild

NEW YORK (ANP) - Een zeldzaam schilderij van Gustav Klimt (1862-1918) is in New York verkocht voor 236,4 miljoen dollar (204,1 miljoen euro). Het werk Bildnis Elisabeth Lederer is daarmee het op een na duurste kunstwerk dat ooit werd geveild, meldt veilinghuis Sotheby's. Het duurste geveilde kunstwerk is Leonardo da Vinci's Salvator Mundi, dat in 2017 voor 450,3 miljoen dollar (388,8 miljoen euro) bij Christie's werd verkocht.

8 uur geleden