Religieuze aandeelhouders willen dat ExxonMobil rechtszaak stopt
HOUSTON (ANP/RTR) - Een groep religieuze en maatschappelijk georiënteerde aandeelhouders van ExxonMobil wil dat het Amerikaanse olieconcern stopt met de rechtszaak om voorstellen van aandeelhouders tegen te kunnen houden. De beleggers vindt dat de zaak een grote bedreiging voor aandeelhoudersrechten is.
De groep, het Interfaith Center on Corporate Responsibility, stuurde een brief naar de raad van bestuur van ExxonMobil. Met de aanklacht dreigt het concern "aandeelhouders van zich te vervreemden, de reputatie van ExxonMobil te beschadigen en de Securities and Exchange Commission (SEC) te ondermijnen". Het is namelijk gebruikelijk dat het tegenhouden van voorstellen die aandeelhouders doen, via beurswaakhond SEC gaat.
De leden van de groep bezitten samen zo'n 4 biljoen dollar aan beleggingen in totaal. Onder meer de activistische beleggersgroep Arjuna hoort bij de groep, dat met de Nederlandse aandeelhouders van Follow This het klimaatvoorstel indiende dat vorige maand leidde tot de rechtsgang van ExxonMobil. Met het voorstel wilden Follow This en Arjuna dat het olieconcern doelen zou opstellen om de uitstoot van de door hen gemaakte brandstoffen te beperken. De activistische aandeelhouders trokken het voorstel vorige week terug om een rechtszaak te voorkomen, waarop ExxonMobil liet weten toch door te gaan met de zaak.
De directie van de oliegigant ziet het klimaatvoorstel als een manier om zijn activiteiten in te perken in plaats van de waarde voor aandeelhouders te vergroten. In een reactie op de aandeelhoudersbrief zegt een woordvoerder van het concern te hopen dat de aanklacht de SEC zal motiveren om opnieuw te bekijken hoe de toezichthouder de regels interpreteert over welke voorstellen van aandeelhouders gestemd kan worden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd bijna 5 procent hoger gezet.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Europese Unie en de Verenigde Staten ondertekenen vrijdag een voorlopige samenwerkingsovereenkomst over kritieke mineralen, grondstoffen die essentieel zijn voor de economie en maatschappij. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld.
36 minuten geledenGUANGZHOU (ANP/RTR) - De Chinese fabrikant van elektrische voertuigen XPENG verwacht volgend jaar te beginnen met de grootschalige productie van zijn vliegende auto's. Dat heeft president Brian Gu gezegd tegen persbureau Reuters.
37 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Signify verwacht dat de uitdagende marktomstandigheden de rest van dit jaar zullen aanhouden. De verlichtingsproducent kampt onder meer met een verlaagde vraag en de gevolgen van de Amerikaanse importheffingen en kondigde begin dit jaar al aan wereldwijd 900 banen te schrappen, waarvan 150 in Nederland, om kosten te besparen. In de afgelopen jaren heeft Signify ook al forse reorganisaties uitgevoerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Registratiecommissie Geneeskundig Specialisten (RGS) doet onderzoek naar de werkcultuur bij een aantal opleidingsplekken van het UWV. Dat bevestigt de toezichthouder na berichtgeving van EenVandaag en het AD. Jonge verzekeringsartsen in opleiding die bij de uitkeringsinstantie in de regio Amsterdam werken, spreken volgens de media over een onveilige werkcultuur en veel te hoge werkdruk.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met importheffingen tegen het Verenigd Koninkrijk als de regering van premier Keir Starmer een belasting op digitale diensten niet schrapt. Dat zei Trump tegen de Britse krant The Telegraph.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.
11 uur geleden