Religieuze aandeelhouders willen dat ExxonMobil rechtszaak stopt
HOUSTON (ANP/RTR) - Een groep religieuze en maatschappelijk georiënteerde aandeelhouders van ExxonMobil wil dat het Amerikaanse olieconcern stopt met de rechtszaak om voorstellen van aandeelhouders tegen te kunnen houden. De beleggers vindt dat de zaak een grote bedreiging voor aandeelhoudersrechten is.
De groep, het Interfaith Center on Corporate Responsibility, stuurde een brief naar de raad van bestuur van ExxonMobil. Met de aanklacht dreigt het concern "aandeelhouders van zich te vervreemden, de reputatie van ExxonMobil te beschadigen en de Securities and Exchange Commission (SEC) te ondermijnen". Het is namelijk gebruikelijk dat het tegenhouden van voorstellen die aandeelhouders doen, via beurswaakhond SEC gaat.
De leden van de groep bezitten samen zo'n 4 biljoen dollar aan beleggingen in totaal. Onder meer de activistische beleggersgroep Arjuna hoort bij de groep, dat met de Nederlandse aandeelhouders van Follow This het klimaatvoorstel indiende dat vorige maand leidde tot de rechtsgang van ExxonMobil. Met het voorstel wilden Follow This en Arjuna dat het olieconcern doelen zou opstellen om de uitstoot van de door hen gemaakte brandstoffen te beperken. De activistische aandeelhouders trokken het voorstel vorige week terug om een rechtszaak te voorkomen, waarop ExxonMobil liet weten toch door te gaan met de zaak.
De directie van de oliegigant ziet het klimaatvoorstel als een manier om zijn activiteiten in te perken in plaats van de waarde voor aandeelhouders te vergroten. In een reactie op de aandeelhoudersbrief zegt een woordvoerder van het concern te hopen dat de aanklacht de SEC zal motiveren om opnieuw te bekijken hoe de toezichthouder de regels interpreteert over welke voorstellen van aandeelhouders gestemd kan worden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in mei veel sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten en sterk gestegen inflatie door de hoge brandstofprijzen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid ging het om een groei met 172.000 banen. Economen hadden in doorsnee op 88.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV wordt per 1 september geleid door Abdeluheb Choho. Hij volgt Maarten Camps op die de organisatie na zes jaar gaat verlaten.
4 uur geleden