Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Religieuze aandeelhouders willen dat ExxonMobil rechtszaak stopt

Religieuze aandeelhouders willen dat ExxonMobil rechtszaak stopt

HOUSTON (ANP/RTR) - Een groep religieuze en maatschappelijk georiënteerde aandeelhouders van ExxonMobil wil dat het Amerikaanse olieconcern stopt met de rechtszaak om voorstellen van aandeelhouders tegen te kunnen houden. De beleggers vindt dat de zaak een grote bedreiging voor aandeelhoudersrechten is.

De groep, het Interfaith Center on Corporate Responsibility, stuurde een brief naar de raad van bestuur van ExxonMobil. Met de aanklacht dreigt het concern "aandeelhouders van zich te vervreemden, de reputatie van ExxonMobil te beschadigen en de Securities and Exchange Commission (SEC) te ondermijnen". Het is namelijk gebruikelijk dat het tegenhouden van voorstellen die aandeelhouders doen, via beurswaakhond SEC gaat.

De leden van de groep bezitten samen zo'n 4 biljoen dollar aan beleggingen in totaal. Onder meer de activistische beleggersgroep Arjuna hoort bij de groep, dat met de Nederlandse aandeelhouders van Follow This het klimaatvoorstel indiende dat vorige maand leidde tot de rechtsgang van ExxonMobil. Met het voorstel wilden Follow This en Arjuna dat het olieconcern doelen zou opstellen om de uitstoot van de door hen gemaakte brandstoffen te beperken. De activistische aandeelhouders trokken het voorstel vorige week terug om een rechtszaak te voorkomen, waarop ExxonMobil liet weten toch door te gaan met de zaak.

De directie van de oliegigant ziet het klimaatvoorstel als een manier om zijn activiteiten in te perken in plaats van de waarde voor aandeelhouders te vergroten. In een reactie op de aandeelhoudersbrief zegt een woordvoerder van het concern te hopen dat de aanklacht de SEC zal motiveren om opnieuw te bekijken hoe de toezichthouder de regels interpreteert over welke voorstellen van aandeelhouders gestemd kan worden.

Meer uit Financieel

Productie Nederlandse industrie stijgt licht in november

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in november licht gegroeid, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In die maand werd 0,7 procent meer geproduceerd vergeleken met een jaar eerder. In oktober was nog sprake van een productiestijging van 2,1 procent. In de helft van de industriële branches groeide de productie.

47 minuten geleden
ABN AMRO: hogere koopkracht zorgt voor meer bestedingen in horeca

AMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.

6 uur geleden
KLM-topvrouw erkent dat communicatie naar reizigers beter moest

HILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.

6 uur geleden
Wall Street enthousiast over gesprekken Rio Tinto en Glencore

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.

9 uur geleden
Bloomberg: Paramount wil muziekzender MTV weer groot maken

LOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

9 uur geleden
KLM schrapt vrijdag 80 vluchten op Schiphol om winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.

10 uur geleden
Frankrijk tegen Mercosur-deal, maar akkoord komt er mogelijk toch

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.

11 uur geleden