Relatief weinig extra doden door corona in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA) - Het aantal extra doden door het coronavirus is in Duitsland relatief gering. Volgens cijfers stierven gemiddeld 8 procent mensen meer dan gebruikelijk in een bepaalde periode.
De onderzoekers vergeleken een week in april met de sterftecijfers de afgelopen vier jaar. Tussen 13 en 19 april stierven in de Bondsrepubliek zeker 18.693 mensen: 8 procent meer dan in de jaren 2016 tot 2019. Omdat de jongste griepgolf sinds midden maart is afgelopen, wijten de wetenschappers de toename aan de corona-epidemie.
Ter vergelijking: Italië meldde over de maand maart bijna 50 procent meer sterfgevallen dan gemiddeld in de jaren 2015 tot 2019. In de Zweedse hoofdstad Stockholm en omliggende regio werd begin april een verdubbeling van het normale sterftecijfer gemeld.
In Frankrijk lag het aantal doden van 1 maart tot 4 mei 22 procent hoger in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar en 14 procent hoger dan in 2018. De regio Parijs werd het zwaarst getroffen met 83 procent meer sterfgevallen dan een jaar eerder.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
1 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
2 uur geledenWISMAR (ANP) - De Duitse organisatoren van de reddingsactie voor walvis Timmy blijven hoop houden dat het dier bevrijd kan worden. De bultrug heeft "een reële kans om daar weg te komen", zei dierenarts Janine Bahr-van Gemmert tijdens een persconferentie.
4 uur geleden