Relatief weinig extra doden door corona in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA) - Het aantal extra doden door het coronavirus is in Duitsland relatief gering. Volgens cijfers stierven gemiddeld 8 procent mensen meer dan gebruikelijk in een bepaalde periode.
De onderzoekers vergeleken een week in april met de sterftecijfers de afgelopen vier jaar. Tussen 13 en 19 april stierven in de Bondsrepubliek zeker 18.693 mensen: 8 procent meer dan in de jaren 2016 tot 2019. Omdat de jongste griepgolf sinds midden maart is afgelopen, wijten de wetenschappers de toename aan de corona-epidemie.
Ter vergelijking: Italië meldde over de maand maart bijna 50 procent meer sterfgevallen dan gemiddeld in de jaren 2015 tot 2019. In de Zweedse hoofdstad Stockholm en omliggende regio werd begin april een verdubbeling van het normale sterftecijfer gemeld.
In Frankrijk lag het aantal doden van 1 maart tot 4 mei 22 procent hoger in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar en 14 procent hoger dan in 2018. De regio Parijs werd het zwaarst getroffen met 83 procent meer sterfgevallen dan een jaar eerder.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politicus Marine Le Pen heeft in hoger beroep opnieuw bestreden dat ze schuldig is aan het sjoemelen met Europese gelden. Daarvoor werd ze eerder veroordeeld tot een celstraf.
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil EU-lidstaten kunnen verplichten risicovolle ict-leveranciers uit 5G-netwerken te weren, bevestigt Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische soevereiniteit). Eerder op dinsdag presenteerde de Europese Commissie een voorstel voor een nieuw maatregelenpakket voor cyberveiligheid. Daarmee zouden landen en ict-leveranciers uit die landen kunnen worden aangemerkt als "hoog risico" voor de Europese cyberveiligheid en zo worden geweerd van Europese ict-netwerken, verduidelijkt de Eurocommissaris.
42 minuten geledenADAMUZ (ANP/AFP) - Het aantal dodelijke slachtoffers als gevolg van de treinbotsing nabij het Spaanse Adamuz is opgelopen tot 42, melden lokale autoriteiten. In een van de wagons werd een lichaam geborgen. Volgens de krant ABC worden nog 43 mensen vermist en liggen er nog 37 slachtoffers in het ziekenhuis, onder wie vier kinderen. Negen volwassenen en één kind liggen nog op de intensive care.
44 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Syrië heeft een vierdaags bestand aangekondigd met de strijdgroepen van voornamelijk Koerden in het noordoosten. Die zijn verenigd in de SDF, de Syrische Democratische Strijdkrachten. Volgens Damascus gaat het bestand dinsdagavond in. De SDF hebben laten weten dat ze in beginsel voor het bestand zijn, mits er geen nieuwe aanvallen volgen.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Zeker 600.000 inwoners van Kyiv hebben de stad verlaten sinds 9 januari. Dat meldt burgemeester Vitali Klitsjko, die hen daartoe had opgeroepen vanwege de problemen met de stroom- en warmtevoorziening in de stad. Dinsdag nog meldde Klitsjko dat meer dan vijfduizend panden zonder verwarming zaten na Russische aanvallen. Voor nog zeker vierduizend panden is dat nog het geval.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse spoorwegbedrijf Adif heeft bepaald dat hogesnelheidstreinen op een deel van het traject Madrid-Barcelona tijdelijk langzamer moeten rijden. Het gaat om in totaal 150 kilometer spoor. Volgens het spoorbedrijf zijn er problemen met het spoor ontdekt. Dinsdagavond worden de trajectdelen onderworpen aan inspectie, waarna Adif hoopt de snelheidsbeperking te kunnen intrekken.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement wil voorlopig niet stemmen over de handelsdeal van de EU en de VS vanwege spanningen over Groenland. Dat hebben het centrumrechtse EVP, de sociaaldemocraten en liberale Renew laten weten, goed voor 401 van de ruim 700 zetels.
3 uur geleden