Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Relatief rustig 2022 voor deurwaarders, wel meer werk op komst

Relatief rustig 2022 voor deurwaarders, wel meer werk op komst

DEN HAAG (ANP) - Gerechtsdeurwaarders hadden vorig jaar minder werk te doen dan een jaar eerder. Ze gingen bijna 1,6 miljoen keer langs deuren voor het uitdelen van dagvaardingen of beslagleggingen. Een jaar eerder was dat nog ruim 1,7 miljoen. Maar de Koninklijke Beroepsorganisatie van Gerechtsdeurwaarders (KBvG) verwacht dat die trend om zal slaan.

De beroepsorganisatie schrijft de daling onder meer toe aan het feit dat deurwaarders beter kunnen inschatten of iemand niet kan of niet wil betalen. Volgens de KBvG speelt het "steeds beter functioneren" van het digitaal beslagregister daarbij een rol. Op basis van gegevens in dit register, maken deurwaarders de afweging of het überhaupt zinvol is om ambtelijke kosten te maken. Als daaruit naar voren komt dat iemand zijn schulden niet kan betalen, dan vraagt de deurwaarder aan de schuldeiser om "pas op de plaats te maken".

Toch spreekt de KBvG van een "stuwmeer aan schulden". Dat is het gevolg van onder meer coronasteunmaatregelen aan bedrijven. Bestuurslid van de beroepsorganisatie Arjan Boiten verwacht daarom dat deurwaarders het binnenkort weer drukker zullen krijgen. Met alle gevolgen van dien. "Nu de fiscus weer gaat invorderen, zal het aantal faillissementen oplopen. Mensen verliezen dan mogelijk hun baan en kunnen hun huur of hypotheek niet meer betalen. Ook de oplopende rente zal daar zijn invloed op hebben."

Die ontwikkeling ziet de KBvG ook terug in het aantal nieuw geopende incassodossiers. Dat daalde de afgelopen jaren, maar nam vorig jaar toe met ruim 100.000 tot meer dan 1,8 miljoen. Nu we de coronacrisis achter de rug hebben, dreigen duizenden gezinnen alsnog in de problemen te komen. Dat zou ontzettend zuur zijn", zegt Boiten. De KBvG heeft die verwachtingen gedeeld met de minister voor Armoedebeleid Carola Schouten.

Meer uit Financieel

Greenpeace eist via rechter informatie van vleesbedrijf JBS

AMSTERDAM (ANP) - Greenpeace Nederland heeft een verzoekschrift ingediend bij de rechtbank in Amsterdam om vleesbedrijf JBS te dwingen bepaalde informatie openbaar te maken. Het gaat de milieuclub om gegevens over de bedrijfsvoering en de groeiplannen en over de mogelijke schade die het bedrijf aanricht aan klimaat, natuur en bevolking. Op basis van die informatie kan Greenpeace naar eigen zeggen een eventuele rechtszaak starten.

10 minuten geleden
Huizenprijzen in juni 4 procent hoger dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - De prijs van een bestaande koopwoning lag in juni gemiddeld 4 procent hoger dan in dezelfde maand een jaar eerder, melden het Kadaster en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ook op kwartaalbasis stegen de prijzen met 4 procent. Hoewel huizen nog altijd duurder worden, blijven de prijsstijgingen wel geleidelijk afnemen.

58 minuten geleden
Prijs agrarische grond gestegen in tweede kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde agrarische grondprijs is in het tweede kwartaal met 6,7 procent gestegen. Dat melden het Kadaster en de Universiteit Wageningen (WUR). De gemiddelde prijs per hectare lag door deze stijging op 108.500 euro in het tweede kwartaal. Deze prijs ligt 13,7 procent hoger dan het gemiddelde over heel 2025.

3 uur geleden
Prijs agrarische grond gestegen in tweede kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde agrarische grondprijs is in het tweede kwartaal met 6,7 procent gestegen. Dat melden het Kadaster en de Universiteit Wageningen (WUR). De gemiddelde prijs per hectare lag door deze stijging op 108.500 euro in het tweede kwartaal. Deze prijs ligt 13,7 procent hoger dan het gemiddelde over heel 2025.

7 uur geleden
Wall Street sluit met winst, chipbedrijven hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger de handelsdag uitgegaan, geholpen door winsten bij de chipbedrijven. Die toonden herstel na scherpe verliezen in de sector de afgelopen tijd, maar beleggers lijken de zorgen over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) even naast zich neer te leggen.

9 uur geleden
Rustiger bij wegrestaurant door vrachtverbod Merwedebrug

HANK (ANP) - De afsluiting van de Merwedebrug voor vrachtverkeer heeft impact op wegrestaurant Napoleon, dat een paar kilometer ten zuiden van de brug ligt. "Het is een stuk rustiger dan voorheen", vertelt eigenaresse Adinda Geelhoedt-Valk.

10 uur geleden
Vliegtuigbouwer Airbus wil winstgevendheid verhogen

AMSTERDAM (ANP/RTR/AFP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus wil zijn winstgevendheid de komende jaren flink opschroeven. Het bedrijf stelt als doel om de operationele winst tegen 2029 met ongeveer 75 procent te verhogen, werd dinsdag bekendgemaakt.

11 uur geleden