Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Relatief meer zzp'ers dan bij de buren'

'Relatief meer zzp'ers dan bij de buren'

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt naar verhouding bijna twee keer zoveel zelfstandigen als in de aangrenzende Duitse deelstaten Nordrhein-Westfalen en Niedersachsen. Ook vergeleken met België ligt het percentage zelfstandigen hier hoger.

Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van onderzoek in samenwerking met de statistiekbureaus van Nordrhein-Westfalen, Niedersachsen en België. Vorig jaar werkte in Nederland 17 procent van de 25- tot 65-jarige werkzame beroepsbevolking als zelfstandige. In de genoemde Duitse deelstaten ging het slechts om 9 procent en in België om 13 procent.

Ook in alle Nederlandse provincies aan de grens met Duitsland liggen de percentages zelfstandigen hoger dan in de regio’s aan de Duitse zijde van de grens. De vergelijking is puur gemaakt op basis van percentages en het gaat niet om absolute aantallen.

Meer uit Financieel

Paramount dichter bij overname Warner Bros. na akkoord met staten

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse staten bevestigen een akkoord met entertainmentconcern Paramount over de overname van Hollywoodconcurrent Warner Bros. Daarmee heeft Paramount een belangrijke hindernis voor de deal, ter waarde van meer dan 110 miljard dollar, weggenomen. De staten probeerden de overname eerder via een rechtszaak tegen te houden.

24 minuten geleden
Vliegverkeer naar Amerikaanse luchthavens hervat na storing

NEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegverkeer naar verschillende bestemmingen aan de Amerikaanse oostkust kan weer worden hervat, nadat een telecomstoring eerder op de dag voor problemen zorgde. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA zegt dat een vliegverbod voor de luchthaven in Boston is opgeheven. Ook vluchten op de luchthavens LaGuardia en JFK Airport in New York worden hervat.

25 minuten geleden
Telecomstoring legt vliegverkeer stil op Amerikaanse luchthavens

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft vliegverkeer stilgelegd op de luchthavens JFK Airport en LaGuardia in New York en Logan Airport in Boston door een telecomstoring die zich verder uitbreidt. Het gaat om vertrekkende vluchten.

1 uur geleden
Chipbedrijf AMD bereikt marktwaarde van 1 biljoen dollar

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Advanced Micro Devices (AMD) bereikte maandag voor het eerst een marktwaarde van 1 biljoen dollar, ofwel 1000 miljard dollar. Het Amerikaanse chipbedrijf profiteert van de opleving van chipmakers op de aandelenbeurzen, door de enorme vraag naar chips voor AI-toepassingen.

1 uur geleden
Damrak hoger door dalende olieprijs, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omhoog. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Die daling hing samen met diplomatieke inspanningen om de oorlog in Iran te beëindigen.

3 uur geleden
Betaald reservistenverlof voor ING-personeel, regeling in opkomst

AMSTERDAM (ANP) - ING-medewerkers die actief zijn als reservist krijgen vanaf maandag maximaal tien dagen per jaar betaald reservistenverlof. De bank heeft hierover afspraken gemaakt met het ministerie van Defensie. Dit soort regelingen, waarbij werkgevers het makkelijker maken voor medewerkers om hun reguliere werk te combineren met vrijwillige inzet voor de krijgsmacht, zijn in opkomst, ziet werkgeversvereniging AWVN.

3 uur geleden
Bloomberg: Paramount schikt met staten over overname Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft een schikking getroffen met Californië en de andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden via een rechtszaak. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van een ingewijde.

4 uur geleden