Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Relatief kalme nacht in Frankrijk met ruim zeventig aanhoudingen

Relatief kalme nacht in Frankrijk met ruim zeventig aanhoudingen

PARIJS (ANP) - De rellen in Frankrijk zijn voor de tweede achtereenvolgende nacht in omvang sterk afgenomen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken hield de politie in de nacht van maandag op dinsdag ruim zeventig mensen aan, waarvan circa een derde in de regio Parijs.

President Emmanuel Macron spreekt dinsdag in het Elysée-paleis met 220 burgemeesters van gemeenten die zwaar zijn getroffen door de vernielingen en plunderingen. Er zijn in een week tijd naar schatting 700 agenten gewond geraakt en rond de 3200 relschoppers opgepakt.

De rellen in Frankrijk barstten los nadat een tiener van Algerijnse afkomst op 27 juni in een westelijke voorstad van Parijs dodelijk werd getroffen door een politiekogel toen hij geen gevolg gaf aan opdrachten van agenten. De onlusten in de westelijke buitenwijken van de Franse hoofdstad breidden zich snel uit naar andere plaatsen.

Miljard euro aan schade

Er werden particuliere en gemeentelijke eigendommen vernield en er is op grote schaal brand gesticht en geplunderd, vooral door jongeren. Volgens de laatste gegevens zijn circa honderd (deel)gemeentehuizen en 250 politiebureaus aangevallen door brandstichtende relschoppers. Volgens een Franse werkgeversbond bedraagt de schade op zijn minst 1 miljard euro.

Minister van Financiën Bruno Le Maire heeft dinsdag belastingvoordelen en zelfs kwijtschelding van bepaalde sociale lasten of belastingen in het vooruitzicht gesteld "voor sectoren in de handel die het meest geleden hebben onder de onlusten". Hij zei dat getroffenen dertig dagen hebben om de schade op te maken en op te geven, berichtte nieuwszender BFMTV.

Meer uit Buitenland

Brussel wil maximale schermtijd van 1 uur voor kinderen

STRAATSBURG (ANP) - Voor kinderen van 13 tot 15 jaar voor wie beperkte toegang tot social media moet worden ingesteld, gaat een schermtijd gelden van maximaal één uur per dag, stelt de Europese Commissie voor. Ook voor kinderen tot 13 jaar, waarvoor Brussel een socialmediaverbod wil, moet die maximale schermtijd gaan gelden.

21 minuten geleden
Zelensky wijst tijdelijke procureur-generaal aan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft per decreet een tijdelijke opvolger aangewezen voor de ontslagen procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Het gaat om Anton Kovalsky, die in juli 2025 het hoofd werd van het Openbaar Ministerie in de westelijke regio Chmelnytsky.

24 minuten geleden
Tientallen millimeters regen zorgen voor wateroverlast in Spanje

VALENCIA (ANP) - Stevige buien hebben in het oosten en zuidoosten van Spanje voor wateroverlast gezorgd. Volgens Weeronline kwam er rond Valencia lokaal meer dan 70 millimeter regen uit de lucht vallen.

36 minuten geleden
EU na dreigement Trump: samenwerking met Canada is niet vijandig

STRAATSBURG (ANP/AFP) - De intentie van de Europese Unie en Canada om nauwer samen te werken is niet gericht "tegen iemand anders". Dat benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gedreigd met handelssancties als het plan wordt doorgezet.

39 minuten geleden
Australië scherpt visumbeleid voor studenten en backpackers aan

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië gaat de regels voor verschillende visaprocedures aanscherpen, zo maakte de regering bekend. Onder meer de regels voor het 'working holiday'-visum worden strikter.

1 uur geleden
Oekraïense aanval beschadigt olieraffinaderij Russische Jaroslavl

JAROSLAVL (ANP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval is een olieraffinaderij beschadigd in de Russische stad Jaroslavl. De brand die door de aanval uitbrak, is geblust, aldus de regionale gouverneur Michail Jevrajev op Telegram.

2 uur geleden
WMO waarschuwt voor grillig watersysteem met opdrogende reserves

GENÈVE (ANP) - Het wereldwijde watersysteem wordt steeds grilliger en onvoorspelbaarder. Daarvoor waarschuwt de World Meteorological Organization (WMO) in een nieuw rapport. Volgens de VN-organisatie schommelt het systeem tussen uitersten van te veel en te weinig water en heeft dat grote gevolgen voor de wereldbevolking en de economie.

4 uur geleden