Relatief droge en zachte januari in de Alpen verwacht
AMSTERDAM (ANP) - De eerste maand van 2019 wordt in de Alpen relatief droog en er valt minder sneeuw dan normaal. Overdag is het waarschijnlijk zachter dan normaal, meldt Weeronline. In hooggelegen skigebieden zijn de omstandigheden voor wintersport naar verwachting goed, laaggelegen pistes ondervinden hinder van het zachte en droge weer.
Begin januari is er nog wel kans op witte vlokken. Aankomend weekeinde, wanneer veel Nederlanders terugkeren van de wintersport, valt aan de noordkant van de Alpen sneeuw. Vrijdagavond begint het in het noorden van Zwitserland en Oostenrijk boven circa 1200 meter licht te sneeuwen.
Zaterdag intensiveert de neerslag en kan ook in de dalen wat winterse neerslag vallen, tot zondagavond zo'n 20 tot 40 centimeter. Zuid-Duitsland krijgt eveneens met sneeuwval te maken, net als het noorden van de Franse Alpen. Op de wegen in de Alpen en in Zuid-Duitsland bestaat daardoor kans op vertraging.
Weinig dagen met neerslag
Na het weekeinde volgt een lange droge periode. Geleidelijk wordt het bovendien minder koud. Vooral in het westen van de Alpen stijgt de vorstgrens tot boven de 2000 meter. Daardoor slaat de dooi ook overdag toe. De nachten kunnen wel koud verlopen.
De rest van de maand zijn dagen met neerslag bijzonder, overdag is het doorgaans zachter dan normaal. Af en toe weet koude lucht vanuit het oosten Oostenrijk nog te bereiken. Richting het einde van de maand stijgt de kans op neerslag in de Franse en Zwitserse Alpen.
Beter nieuws voor wintersporters
In de hooggelegen gebieden ligt voldoende sneeuw en zijn de omstandigheden voor wintersport in januari prima. Laaggelegen wintersportgebieden ondervinden hinder van het droge en zachte weer. Daar kunnen de pistes worden aangetast.
Februari brengt naar verwachting beter nieuws voor wintersporters: het droge weer maakt waarschijnlijk plaats voor een bovengemiddelde hoeveelheid neerslag. Toch blijven de omstandigheden voor laaggelegen pistes onzeker door de aanvoer van zachte lucht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
11 uur geleden