Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Relatief droge en zachte januari in de Alpen verwacht

Relatief droge en zachte januari in de Alpen verwacht

AMSTERDAM (ANP) - De eerste maand van 2019 wordt in de Alpen relatief droog en er valt minder sneeuw dan normaal. Overdag is het waarschijnlijk zachter dan normaal, meldt Weeronline. In hooggelegen skigebieden zijn de omstandigheden voor wintersport naar verwachting goed, laaggelegen pistes ondervinden hinder van het zachte en droge weer.

Begin januari is er nog wel kans op witte vlokken. Aankomend weekeinde, wanneer veel Nederlanders terugkeren van de wintersport, valt aan de noordkant van de Alpen sneeuw. Vrijdagavond begint het in het noorden van Zwitserland en Oostenrijk boven circa 1200 meter licht te sneeuwen.

Zaterdag intensiveert de neerslag en kan ook in de dalen wat winterse neerslag vallen, tot zondagavond zo'n 20 tot 40 centimeter. Zuid-Duitsland krijgt eveneens met sneeuwval te maken, net als het noorden van de Franse Alpen. Op de wegen in de Alpen en in Zuid-Duitsland bestaat daardoor kans op vertraging.

Weinig dagen met neerslag

Na het weekeinde volgt een lange droge periode. Geleidelijk wordt het bovendien minder koud. Vooral in het westen van de Alpen stijgt de vorstgrens tot boven de 2000 meter. Daardoor slaat de dooi ook overdag toe. De nachten kunnen wel koud verlopen.

De rest van de maand zijn dagen met neerslag bijzonder, overdag is het doorgaans zachter dan normaal. Af en toe weet koude lucht vanuit het oosten Oostenrijk nog te bereiken. Richting het einde van de maand stijgt de kans op neerslag in de Franse en Zwitserse Alpen.

Beter nieuws voor wintersporters

In de hooggelegen gebieden ligt voldoende sneeuw en zijn de omstandigheden voor wintersport in januari prima. Laaggelegen wintersportgebieden ondervinden hinder van het droge en zachte weer. Daar kunnen de pistes worden aangetast.

Februari brengt naar verwachting beter nieuws voor wintersporters: het droge weer maakt waarschijnlijk plaats voor een bovengemiddelde hoeveelheid neerslag. Toch blijven de omstandigheden voor laaggelegen pistes onzeker door de aanvoer van zachte lucht.

Meer uit Binnenland

Bezetters Universiteit Maastricht weer vrij

MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.

6 uur geleden
Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

11 uur geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

11 uur geleden
Door asielnoodopvang rustiger in Ter Apel en Biddinghuizen leeg

TER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.

11 uur geleden
Niemand wordt vervolgd voor dodelijke woningbrand Roermond

ROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.

11 uur geleden
Zangvogeltentoonstellingen mogen weer, ondanks vogelgriep

DEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.

11 uur geleden
Haagse politiemedewerker verdachte van omkoping

DEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.

11 uur geleden