Relatief droge en zachte januari in de Alpen verwacht
AMSTERDAM (ANP) - De eerste maand van 2019 wordt in de Alpen relatief droog en er valt minder sneeuw dan normaal. Overdag is het waarschijnlijk zachter dan normaal, meldt Weeronline. In hooggelegen skigebieden zijn de omstandigheden voor wintersport naar verwachting goed, laaggelegen pistes ondervinden hinder van het zachte en droge weer.
Begin januari is er nog wel kans op witte vlokken. Aankomend weekeinde, wanneer veel Nederlanders terugkeren van de wintersport, valt aan de noordkant van de Alpen sneeuw. Vrijdagavond begint het in het noorden van Zwitserland en Oostenrijk boven circa 1200 meter licht te sneeuwen.
Zaterdag intensiveert de neerslag en kan ook in de dalen wat winterse neerslag vallen, tot zondagavond zo'n 20 tot 40 centimeter. Zuid-Duitsland krijgt eveneens met sneeuwval te maken, net als het noorden van de Franse Alpen. Op de wegen in de Alpen en in Zuid-Duitsland bestaat daardoor kans op vertraging.
Weinig dagen met neerslag
Na het weekeinde volgt een lange droge periode. Geleidelijk wordt het bovendien minder koud. Vooral in het westen van de Alpen stijgt de vorstgrens tot boven de 2000 meter. Daardoor slaat de dooi ook overdag toe. De nachten kunnen wel koud verlopen.
De rest van de maand zijn dagen met neerslag bijzonder, overdag is het doorgaans zachter dan normaal. Af en toe weet koude lucht vanuit het oosten Oostenrijk nog te bereiken. Richting het einde van de maand stijgt de kans op neerslag in de Franse en Zwitserse Alpen.
Beter nieuws voor wintersporters
In de hooggelegen gebieden ligt voldoende sneeuw en zijn de omstandigheden voor wintersport in januari prima. Laaggelegen wintersportgebieden ondervinden hinder van het droge en zachte weer. Daar kunnen de pistes worden aangetast.
Februari brengt naar verwachting beter nieuws voor wintersporters: het droge weer maakt waarschijnlijk plaats voor een bovengemiddelde hoeveelheid neerslag. Toch blijven de omstandigheden voor laaggelegen pistes onzeker door de aanvoer van zachte lucht.
Meer uit Binnenland
DIEMEN (ANP) - Voorlopig komen alleen mensen met zeer zwaar overgewicht mogelijk in aanmerking voor vergoeding van obesitasmedicijnen Wegovy en Mounjaro door de zorgverzekering. Dat maakte het Zorginstituut woensdag bekend. Het gaat om mensen met een Body Mass Index vanaf 30 met ziektes die daarmee samenhangen en om mensen met een BMI van meer dan 35.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Onder de Surinaamse president Ronald Venetiaan werden de banden tussen Suriname en Nederland sterker, aldus demissionair premier Dick Schoof. Het presidentschap van Venetiaan was "een periode waarin de relatie met Nederland verder verdiepte, gebaseerd op wederzijdse betrokkenheid tussen beide landen".
2 uur geledenTEXEL (ANP) - De gemeenteraad van Texel wil niet langer dat studenten van het Utrechtsch Studenten Werkkamp (USW) in de zomer de stranden bewaken. Negen raadsleden stemden voor het plan van GroenLinks, PvdA, CDA en D66, en zes tegen.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Een verpleegkundige die vorig jaar is veroordeeld in een zedenzaak, heeft van het tuchtcollege in Den Bosch een algeheel beroepsverbod voor de zorg gekregen. De zorgverlener heeft een ernstig beperkte vrouw van 71 seksueel misbruikt. Dat gebeurde in de privésfeer, maar het tuchtcollege vindt de zaak dermate ernstig dat een beroepsverbod passend is.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bob Vylan is het Openbaar Ministerie dankbaar dat het de uitlatingen van het duo tijdens een optreden in Paradiso in september niet strafbaar achtte. Dat schrijft de Britse formatie woensdagavond op Instagram.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Paulien Cornelisse heeft voor het eerst de NS Publieksprijs gewonnen. De schrijfster kreeg met haar boek De verwarde cavia - Terug op kantoor de meeste stemmen van het publiek, werd bekendgemaakt in het programma EenVandaag op NPO 1.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Basisscholen moeten vanaf 2030 de norm halen voor digitale veiligheid van de leersystemen. Demissionair staatssecretaris Koen Becking (basisonderwijs) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de scholen daarvoor in 2027 duidelijk moeten hebben hoe het met de digitale veiligheid is gesteld.
6 uur geleden