Relatie 1 op 5 millennials lijdt onder geldstress
AMSTERDAM (ANP) - Millennials hebben vaker geldstress in hun relatie dan ouderen. Van de Nederlanders tussen 18 en 45 jaar ervaart bijna 20 procent relatiestress. Vooral de persoonlijke uitgaven van de partner zijn een bron van ergernis, gevolgd door dagelijkse boodschappen en uitgaven voor de woning, inrichting en tuin.
Een kwart van hen heeft het afgelopen jaar daar ook problemen door gehad met hun partner, blijkt uit onderzoek van Motivaction in opdracht van ABN AMRO onder meer dan 1000 Nederlanders.
Volgens het onderzoek komt dat omdat millennials relatief meer grote uitgaven doen zoals voor een huis, voor de komst van een kind en voor andere levensgebeurtenissen. Ouderen kibbelen veel minder over geld, gemiddeld is dat maar 8 procent.
Een op de vier Nederlanders met een relatie geeft in het onderzoek aan zich met de uitgaven van zijn of haar partner te bemoeien. Daarvan doen de millennials dit bijna twee keer vaker dan oudere generaties. De reden daarvoor is dat zij een gezamenlijke huishouding het belangrijkst vinden, maar ook omdat de partner volgens 20 procent van de ondervraagde millennials onzinnige uitgaven doet. Uit het onderzoek komt naar voren dat mannen zich veel meer zorgen maken over het uitgavenpatroon van hun partner dan vrouwen.
Meer uit Financieel
TEHERAN (ANP) - Iran gaat alle bedrijven van Elon Musk in het Midden-Oosten, waaronder de internetdienst Starlink van SpaceX, als militaire doelwitten beschouwen. Dat melden Amerikaanse media CNBC en Forbes op basis van het Iraanse staatspersbureau Fars.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt het Amerikaanse factureringsplatform Orb voor 335 miljoen dollar, omgerekend ruim 290 miljoen euro. Volgens het Amsterdamse fintechbedrijf vullen betalingen en facturering elkaar logisch aan, maar opereren deze systemen nog los van elkaar. Door ze samen te voegen, levert dat volgens Adyen voordelen op.
27 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn donderdagavond gedaald, nadat de Amerikaanse president Donald Trump bekendmaakte dat hij een dreigende militaire escalatie tegen Iran had afgeblazen. Trump staakt de aangekondigde aanvallen om vorderingen in de gesprekken met Iran, stelt hij in een bericht op Truth Social.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - BlackRock heeft een order geplaatst om voor minstens 5 miljard dollar aan SpaceX-aandelen te kopen. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal. Andere vermogensbeheerders hebben vergelijkbare grote orders ingediend, volgens de krant.
3 uur geledenDÜSSELDORF/BREMEN (ANP/DPA) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall gaat een samenwerkingsverband aan met het Duitse satellietbedrijf OHB om communicatiediensten te leveren aan het Duitse leger. Het satellietproject genaamd OHB Rheinmetall Space Networks moet systemen verzorgen om soldaten, voertuigen, drones en andere apparatuur van de Bundeswehr met elkaar te verbinden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag op de hoogste stand ooit gesloten, onder aanvoering van de chipbedrijven. Besi, ASMI en ASML wonnen tot 7,4 procent, na een flinke verhoging van de koersdoelen van de Nederlandse chipbedrijven door de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische olieproductie is in mei gedaald naar het laagste niveau in een jaar, nadat Oekraïne de aanvallen op Russische olie-infrastructuur vorige maand aanzienlijk opvoerde. Oekraïne heeft in mei ten minste 31 aanvallen op onder meer raffinaderijen en pijpleidingen in Rusland uitgevoerd. Daarmee probeert Kiev de olie-inkomsten van Moskou te raken.
4 uur geleden