Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rel rond niet-uitgezonden vraaggesprek Assad

Rel rond niet-uitgezonden vraaggesprek Assad

ROME (ANP) - De Italiaanse publieke omroep heeft in november een voormalige oproepbaas, Monica Maggioni, naar Syrië gestuurd voor een lang vraaggesprek met de Syrische dictator Bashar al-Assad. Het vraaggesprek is gehouden en zou 2 december door RAI News 24 en een Syrische zender worden uitgezonden. Italiaanse media meldden dat het 'geheimzinnige interview nog steeds niet is uitgezonden en de RAI de Syrische partners al drie keer om uitstel heeft gevraagd.

Aanhangers van Assad zien hier een nieuwe poging van westerse media in om de waarheid over de toestand in Syrië te verhullen. Damascus heeft er genoeg van en heeft aangekondigd zelf het interview maandagavond 20.00 (onze tijd) uit te zenden en niet langer op de RAI te wachten.

Het is nog een raadsel waarom de Italianen het niet hebben uitgezonden.

Meer uit Buitenland

Magyar wil Hongaarse staatsmedia aan banden leggen

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn nieuwe regering de uitzendingen van de staatsmedia wil opschorten. Hij verklaarde in een interview op de nationale radio dat de staatsmedia de afgelopen jaren veel schade hebben aangericht door propaganda van de regering van Viktor Orbán te verspreiden.

4 minuten geleden
Door Frankrijk vrijgelaten Iraniër terug in thuisland

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse staatsburger Mahdieh Esfandiari is na vrijlating uit een Franse gevangenis teruggekeerd naar Iran, meldt de Iraanse staatstelevisie. Het nieuws komt een week nadat Iran twee Fransen liet gaan.

28 minuten geleden
Ye stelt optreden in Frankrijk tot nader order uit

MARSEILLE (ANP/RTR) - De Amerikaanse rapper Ye, ook bekend als Kanye West, stelt zijn optreden in Marseille tot nader order uit. De 48-jarige artiest schreef op X dat hij dit besluit had genomen "na lang nadenken en zorgvuldige overweging". Ye zou op 11 juni optreden in de Zuid-Franse havenstad.

2 uur geleden
WSJ: VS onderschepten 8 aan Iran gelinkte tankers sinds blokkade

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse marine-eenheden hebben sinds het begin van de blokkade van de Straat van Hormuz acht olietankers onderschept die Iraanse havens binnenvoeren of verlieten. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

3 uur geleden
Tien landen roepen op tot einde van vijandelijkheden in Libanon

OTTAWA (ANP) - In een gezamenlijke verklaring hebben Canada, Groot-Brittannië, Japan en zeven andere landen opgeroepen tot een "onmiddellijk einde aan de vijandelijkheden in Libanon". De landen maken zich "ernstige zorgen over de verslechterende humanitaire situatie en de crisis rond ontheemding in Libanon", aldus de verklaring die door Canada werd verspreid.

4 uur geleden
Gesanctioneerde tanker niet voorbij VS-blokkade Straat van Hormuz

SINGAPORE (ANP) - De door de Verenigde Staten gesanctioneerde tanker Rich Starry is woensdag teruggekeerd naar de Straat van Hormuz. Het schip had een dag eerder de Golf verlaten. Uit scheepvaartgegevens van de scheepvaartmonitor Kpler bleek dat het schip er niet in was geslaagd door een Amerikaanse blokkade te breken, die gericht is op schepen die Iraanse havens aandoen.

4 uur geleden
Leger VS doodt vier mensen bij aanval op vermoedelijke drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vier mannen gedood bij een aanval op een vermoedelijk drugssmokkelschip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM).

5 uur geleden