Rel om wildplassen bij monument Londen: verdachte opgepakt
RACISMELONDEN (ANP/AFP) - De Britse politie heeft een man aangehouden die voor ophef zorgde door in Londen naast een monument voor een gedode agent te plassen. De verdachte gaf zichzelf aan bij een politiebureau in Essex en zit nog vast.
Een foto van de plassende man verscheen zaterdag op sociale media. Hij leegde zijn blaas bij het monument van agent Keith Palmer. Die kwam in 2017 om het leven door een terreuraanslag bij het parlementsgebouw in de Britse hoofdstad.
Het wildplassen bij het monument van agent Palmer zorgde voor grote verontwaardiging. Parlementariër Tobias Ellwood, die zich destijds ontfermde over de stervende Palmer, sprak schande over het voorval. "Deze man moet zich enorm schamen", schreef hij op Twitter.
Het wildplasincident zou zaterdag hebben plaatsgevonden, toen de Britse hoofdstad in de greep was van gewelddadige rellen. Zowel betogers tegen racisme als rechtse tegendemonstranten waren de straat opgegaan. Relschoppers keerden zich ook tegen de politie, die 113 mensen arresteerde.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.
56 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Een vrachtschip dat Iran verliet is in de Straat van Hormuz beschoten, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Er is geen schade gemeld. Het schip is een aantal kilometer van de Iraanse kust tot stilstand gebracht en de bemanning is veilig.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Hongarije en Slowakije krijgen als het goed is binnen een paar uur weer olie uit Rusland via de veelbesproken Droezjba-pijpleiding. De leveringen via die pijpleiding lagen maanden stil nadat die in januari schade had opgelopen in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Kyiv heeft de schade inmiddels gerepareerd.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.
4 uur geleden