Rel om wildplassen bij monument Londen: verdachte opgepakt
RACISMELONDEN (ANP/AFP) - De Britse politie heeft een man aangehouden die voor ophef zorgde door in Londen naast een monument voor een gedode agent te plassen. De verdachte gaf zichzelf aan bij een politiebureau in Essex en zit nog vast.
Een foto van de plassende man verscheen zaterdag op sociale media. Hij leegde zijn blaas bij het monument van agent Keith Palmer. Die kwam in 2017 om het leven door een terreuraanslag bij het parlementsgebouw in de Britse hoofdstad.
Het wildplassen bij het monument van agent Palmer zorgde voor grote verontwaardiging. Parlementariër Tobias Ellwood, die zich destijds ontfermde over de stervende Palmer, sprak schande over het voorval. "Deze man moet zich enorm schamen", schreef hij op Twitter.
Het wildplasincident zou zaterdag hebben plaatsgevonden, toen de Britse hoofdstad in de greep was van gewelddadige rellen. Zowel betogers tegen racisme als rechtse tegendemonstranten waren de straat opgegaan. Relschoppers keerden zich ook tegen de politie, die 113 mensen arresteerde.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
6 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
8 uur geleden