Rel om dood scholiere India door slangenbeet
THIRUVANANTHAPURAM (ANP/AFP) - Scholieren hebben in India gedemonstreerd vanwege de dood van een leerling. Het 10-jarige meisje overleed deze week nadat ze in haar klaslokaal in het zuidelijke Kerala was gebeten door een giftige slang. Die hield zich naar verluidt op in een gat onder haar bureau.
Het meisje was volgens berichten in Indiase media pas na een uur naar het ziekenhuis gebracht. Toen was haar been al verkleurd. De docent, die inmiddels is geschorst, zou aanvankelijk gewoon zijn doorgegaan met de les, ondanks de pijnkreten van de scholiere en protesten van haar klasgenoten.
De ouders zouden met hun kind naar meerdere ziekenhuizen zijn gereden. Ze kregen overal te horen dat er geen tegengif voorhanden was. Het meisje overleed onderweg naar een vijfde kliniek. De eerste minister van de deelstaat heeft het optreden van de school bekritiseerd. "Docenten moeten kinderen juist leren hoe ze moeten reageren in zo'n situatie."
Bij haar school verzamelden zich vrijdag zo'n 150 tot 200 boze scholieren. Een jonge demonstrant klaagde dat er geen eerstehulpkit aanwezig is in het gebouw, terwijl daar regelmatig slangen worden gesignaleerd. Ook zouden docenten hebben volgehouden dat de verwonding van het meisje het gevolg was van een spijker, steen of iets vergelijkbaars.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - Een ei van de wereldberoemde Russische juwelier Fabergé heeft op een veiling in Londen een recordbedrag van bijna 23 miljoen pond (26 miljoen euro) opgebracht. Het gaat om het Winterei, dat tsaar Nicolaas II in 1913 met Pasen aan zijn moeder Maria Fjodorovna gaf.
46 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo wil volgend jaar graag een bezoek brengen aan Afrika, zei hij na afloop van zijn eerste buitenlandse reis als paus. Leo hoopt naar Algerije te gaan, onder meer om de "bruggen te bouwen tussen de islamitische en de christelijke wereld en de dialoog voort te zetten".
47 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Als Europese landen oorlog willen, is Rusland daar "klaar" voor, zegt president Vladimir Poetin voorafgaand aan zijn ontmoeting met afgevaardigden van de Verenigde Staten. Poetin herhaalde zijn eerdere beschuldiging dat de VS vrede proberen te stichten in Oekraïne, maar daarin worden gedwarsboomd door Europa.
3 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar, dat bemiddelt bij de verdere onderhandelingen tussen Hamas en Israël, voert de druk op om beide partijen "snel aan tafel te krijgen" voor de tweede fase van het vredesoverleg. Dat kondigde de woordvoerder van de Qatarese minister van Buitenlandse Zaken, Majed al-Ansari, aan.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse pogingen een einde te maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne gaan "op den duur" lukken, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. Maar dan moet Rusland wel meedoen, "en dat wordt vandaag getest".
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïense en Amerikaanse vertegenwoordigers hebben het plan dat een einde moet maken aan de oorlog met Rusland "verfijnd", zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Functionarissen van beide landen spraken afgelopen week in Florida met elkaar. Het ging onder meer over bescherming tegen Russische aanvallen en "het voorkomen van schendingen van afspraken in het geval van een staakt-het-vuren", meldt Zelensky.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-landen trekken de komende dagen extra geld uit voor de inkoop van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. NAVO-lidstaten hebben al veel gedaan, maar "we moeten nog altijd meer doen", zei hij. Rutte is "voorzichtig optimistisch" dat het gaat lukken om de 1 miljard dollar bijeen te sprokkelen die Oekraïne maandelijks zegt nodig te hebben.
5 uur geleden