Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rel in Portugees voetbal rond trainer van koploper Sporting

Rel in Portugees voetbal rond trainer van koploper Sporting

LISSABON (ANP) - De Portugese voetbalclub Sporting voelt zich ernstig benadeeld. De club uit Lissabon is op weg naar de eerste landstitel in negentien jaar, maar voor trainer Rubén Amorim dreigt juist nu een jarenlange schorsing omdat hij de regels zou hebben overtreden. Volgens Sporting is sprake van een complot tegen de club.

De 36-jarige Amorim, oud-international van Portugal, werd vorig jaar aangesteld als hoofdtrainer van Sporting. Volgens de Portugese trainersvakbond heeft Amorim echter fraude gepleegd. Hij zou op het moment van zijn aanstelling nog niet de juiste papieren hebben gehad om als hoofdtrainer aan de slag te gaan, maar alleen als assistent. Amorim werkte voor zijn periode bij Sporting al even als hoofdtrainer bij SC Braga. Met beide clubs won hij de Portugese beker.

De vakbond eist nu een schorsing van minimaal één en maximaal zes jaar voor Amorim. "Dit is een van de meest betreurenswaardige en surrealistische hoofdstukken in de geschiedenis van het Portugese voetbal", meldt Sporting in een verklaring vol stevige bewoordingen. Volgens de club uit Lissabon, die aan kop van de ranglijst 10 punten voorsprong heeft op titelhouder FC Porto, worden andere ploegen voorgetrokken. Sporting zegt "verbijsterd" te zijn dat de vakbond op dit moment met deze aanklacht komt, juist nu Sporting op weg is naar de titel.

Meer uit Voetbal

Vitesse akkoord met transfervrij vertrek individuele spelers

ARNHEM (ANP) - Vitesse is akkoord met het ontbinden van contracten van spelers, als die de overstap kunnen maken naar een andere club uit het betaald voetbal. Dat is volgens spelersvakbond VVCS de uitkomst van een gesprek op Papendal. De vakbond had gedreigd met een arbitragezaak bij de KNVB, maar die is nu van de baan.

3 uur geleden
Slot bevestigt komst Italiaanse verdediger Leoni naar Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool heeft met de Italiaanse verdediger Giovanni Leoni de volgende zomeraankoop binnen. Dat bevestigde trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het eerste competitieduel met Bournemouth van vrijdag.

3 uur geleden
Tottenham hekelt racisme richting Tel na gemiste strafschop

UDINE (ANP) - Tottenham Hotspur heeft hard uitgehaald naar de mensen die aanvaller Mathys Tel racistisch hebben bejegend na zijn gemiste strafschop woensdag tegen Paris Saint-Germain. De 20-jarige Fransman miste de vierde penalty, waarna PSG de strijd om de Europese Supercup won. Eerder had ook Oranje-international Micky van de Ven zijn strafschop gemist.

5 uur geleden
PSG-coach Luis Enrique vindt winst Europese Supercup onterecht

UDINE (ANP/AFP) - Trainer Luis Enrique vindt dat Paris Saint-Germain ten koste van Tottenham Hotspur onterecht de Europese Supercup heeft gewonnen. "Je kon het verschil zien tussen Tottenham dat al zes weken heeft getraind en wij met slechts zes dagen. Dat is zo'n groot verschil. Ik ben blij met het resultaat, maar het was niet echt eerlijk", zei de coach na het late terugkomen tot 2-2 en de zege via strafschoppen in het Italiaanse Udine.

6 uur geleden
PSG wint Supercup na strafschoppen tegen Tottenham Hotspur

UDINE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor het eerst de Europese Supercup veroverd. De winnaar van de Champions League won in het Italiaanse Udine na strafschoppen van Tottenham Hotspur, de titelhouder van de Europa League. De stand na de reguliere speeltijd was 2-2, na twee late treffers van PSG.

16 uur geleden
Interim-directeur Noltes neemt afscheid van Vitesse

ARNHEM (ANP) - Interim-directeur Jaap Noltes neemt eind deze maand afscheid van Vitesse. De 32-jarige Tukker bevestigde berichtgeving hierover van De Gelderlander en Omroep Gelderland. Noltes (32) wordt manager van de Academie van FC Twente en Heracles.

20 uur geleden
AZ zonder Clasie naar Liechtenstein voor return tegen Vaduz

ALKMAAR (ANP) - AZ is zonder aanvoerder Jordy Clasie afgereisd naar Liechtenstein waar de ploeg van trainer Maarten Martens het donderdag opneemt tegen FC Vaduz. Clasie ontbrak ook in het eerste duel, dat door de Alkmaarders met 3-0 werd gewonnen.

1 dag geleden