
Rekturner Tvorogal volgt Zonderland op als Europees kampioen
MERSIN (ANP) - De Litouwer Robert Tvorogal heeft zondag op de slotdag van de EK turnen voor mannen het goud veroverd aan de rekstok. Tvorogal werd daarmee de opvolger van Epke Zonderland die vorig jaar in het Poolse Szczecin het goud won. De Nederlandse gymnastiekbond KNGU besloot eerder al vanwege de coronacrisis geen turners af te vaardigen naar het toernooi in het Turkse Mersin.
Tvorogal, vorig jaar al de beste aan de rekstok tijdens de Europese Spelen in Minsk, kwam tot een score van 14,800. De Kroaat Tin Srbic, de wereldkampioen van 2017 in Montreal, bleef daar twee tienden onder en pakte het zilver. De Israëliër Alexander Myakinin (14,200) greep het brons.
De andere winnaars van toestelfinales waren de Israëliër Artem Dolgopyat (vloer), de voor Albanië uitkomende Rus Matvei Petrov (paard-voltige), de Turken Ibrahim Colak (ringen) en Ferhat Arican (brug) en de Oekraïner Igor Radivilov (sprong).
Zaterdag had Oekraïne de teamfinale gewonnen. Toplanden als Groot-Brittannië, Rusland en Frankrijk hadden er ook voor gekozen thuis te blijven.
Meer uit Sport
STAVANGER (ANP) - De Britse wielrenner Matthew Brennan heeft de Ronde van Noorwegen gewonnen. Het grote talent van de Nederlandse ploeg Visma - Lease a Bike boekte in de vierde en laatste etappe zijn tweede ritzege.
8 minuten geledenPLOVDIV (ANP) - De roeiers van de Holland Acht hebben op de Europese kampioenschappen in het Bulgaarse Plovdiv net geen goud gewonnen. De Nederlandse mannen zagen op de valreep Groot-Brittannië voorbijkomen en eindigden op de tweede plaats.
3 uur geledenINDIANAPOLIS (ANP/RTR) - De basketballers van Indiana Pacers hebben voor het eerst sinds 2000 de finale van de NBA bereikt. De drievoudig kampioen won thuis de zesde wedstrijd tegen New York Knicks in de play-offs van de Eastern Conference met 125-108 en bracht daarmee de stand in de best-of-sevenserie op 4-2.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain heeft eindelijk de titel in de Champions League veroverd. De Franse topclub van coach Luis Enrique liet er in de finale in de Allianz Arena in München met een 5-0-zege geen misverstand over bestaan welke club dit seizoen de beste was in het belangrijkste Europese clubtoernooi.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor het eerst in de clubhistorie de Champions League gewonnen. De Franse landskampioen van trainer Luis Enrique overrompelde in de finale in München Internazionale uit Italië met 5-0.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft overtuigend de vierde ronde bereikt van Roland Garros. De drievoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Parijs was in drie sets te sterk voor de Oostenrijker Filip Misolic: 6-3 6-4 6-2.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft de derde ronde van het vrouwendubbeltoernooi bereikt op Roland Garros. De 31-jarige dubbelspecialiste versloeg met haar Amerikaanse dubbelpartner Asia Muhammad de Russische speelsters Anastasia Pavlioetsjenkova en Elena Pridankina in drie sets: 6-4 6-7 (7) 6-3.
18 uur geleden