Rekoefening turner Deurloo net genoeg voor finaleplaats
TOKIO (ANP) - Hij moest er lang op wachten maar turner Bart Deurloo heeft zich met zijn oefening in de vroege ochtend geplaatst voor de olympische finale aan de rekstok. De 30-jarige Rotterdammer mag op dinsdag 3 augustus terugkomen in het Ariake Gymnastics Centre voor de strijd om de medailles.
Deurloo stond na twee van de drie subdivisies met een score van 14,400 zevende en zag de Amerikaan Brody Malone in de avond passeren. Daarna kwamen nog zeventien turners in actie, die met een hogere score Deurloo nog uit de finale konden stoten. Nadat ook de Duitser Andreas Toba, als allerlaatste aan de beurt, daar niet in slaagde was plaatsing een feit.
Deurloo is als finalist aan de rekstok de opvolger van Epke Zonderland. De Fries stond drie keer in een olympische finale waarvan hij die in Londen 2012 won. Zaterdag kwam Zonderland, met een door gezondheidsproblemen gemankeerde voorbereiding, tekort voor een finaleplaats. Hij kan naar huis.
De beste score was voor de Japanner Daiki Hashimoto: 15,033.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.
16 minuten geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris gaf na afloop van de Grote Prijs van Las Vegas ruiterlijk toe dat Max Verstappen verdiend had gewonnen. "Als je twintig seconden voorsprong hebt, dan ben je echt de beste", zei de Brit na afloop. Norris eindigde als tweede in de Amerikaanse gokstad, maar blijft leider in het kampioenschap van de Formule 1.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris vocht in de Grote Prijs van Las Vegas een kansloos duel uit met Max Verstappen. De Nederlander was niet alleen veel sneller in zijn Red Bull, stoere praatjes van McLaren over de boordradio maakten nog meer strijdlust los bij de viervoudig wereldkampioen.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen denkt ook na zijn machtige zege in de Grote Prijs van Las Vegas niet aan zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, ook al liep hij wel zeven punten in op kampioenschapsleider Lando Norris. "De beste benadering is toch het race voor race te bekijken. Het gat is nog steeds groot, maar ik ga ook de laatste twee races proberen er alles uit te halen en te winnen. En dan zien we in Abu Dhabi wel waar ik ben geëindigd", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in het interview op de baan.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen heeft de titelstrijd in de Formule 1 nog steeds niet opgegeven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull won op dominante wijze de Grote Prijs van Las Vegas en liep daardoor weer punten in op de McLaren-rijders Lando Norris en Oscar Piastri.
2 uur geledenCALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
10 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.
10 uur geleden