Rekoefening turner Deurloo net genoeg voor finaleplaats
TOKIO (ANP) - Hij moest er lang op wachten maar turner Bart Deurloo heeft zich met zijn oefening in de vroege ochtend geplaatst voor de olympische finale aan de rekstok. De 30-jarige Rotterdammer mag op dinsdag 3 augustus terugkomen in het Ariake Gymnastics Centre voor de strijd om de medailles.
Deurloo stond na twee van de drie subdivisies met een score van 14,400 zevende en zag de Amerikaan Brody Malone in de avond passeren. Daarna kwamen nog zeventien turners in actie, die met een hogere score Deurloo nog uit de finale konden stoten. Nadat ook de Duitser Andreas Toba, als allerlaatste aan de beurt, daar niet in slaagde was plaatsing een feit.
Deurloo is als finalist aan de rekstok de opvolger van Epke Zonderland. De Fries stond drie keer in een olympische finale waarvan hij die in Londen 2012 won. Zaterdag kwam Zonderland, met een door gezondheidsproblemen gemankeerde voorbereiding, tekort voor een finaleplaats. Hij kan naar huis.
De beste score was voor de Japanner Daiki Hashimoto: 15,033.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.
33 minuten geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.
46 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.
4 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
12 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
12 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
13 uur geleden