Rekenkamer: verduurzaming vastgoed Utrecht komt niet van de grond
UTRECHT (ANP) - Het lukt de gemeente Utrecht bij lange na niet om honderden eigen gebouwen te verduurzamen. Het doel dat de gemeente zich in 2013 stelde, komt nauwelijks van de grond, concludeert de Rekenkamer Utrecht na onderzoek. Utrecht noemt zichzelf een duurzame stad.
"In 2023 zouden er 57 gebouwen verduurzaamd moeten zijn. Uit het onderzoek van de Rekenkamer Utrecht blijkt dat er tot nu toe twee panden zijn aangepakt. Het gestelde doel voor 2023 is daarmee niet haalbaar", stellen de onderzoekers vast. Ook heeft Utrecht de plannen "financieel en inhoudelijk onvoldoende onderbouwd". Daarom moet ze de raad voortaan beter informeren.
In 2040 moeten 344 gebouwen energieneutraal zijn. Daartoe heeft ze miljoenen euro's extra geld gereserveerd. Als Utrecht op het huidige tempo doorgaat, wordt dit doel niet gehaald. De rekenkamer: "De gemeente moet veel duidelijker zijn over het geld dat nodig is om het doel te bereiken." Volgens de onderzoekers is nog zeker ruim 100 miljoen euro nodig.
Het college van Utrecht onderschrijft dat er een "beperkte voortgang" is geboekt in dit "complexe vraagstuk" en onderkent dat het de raad uitgebreider had moeten informeren. Het heeft een extern bureau de opdracht gegeven om de verduurzaming te evalueren en te kijken welke werkzaamheden wanneer moeten worden opgepakt.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - De N33 en N46 in Groningen zijn ook zaterdagochtend nog dicht als gevolg van het winterse weer. Volgens Rijkswaterstaat gaat de N46 rond het middaguur weer open. Wanneer de N33 weer open kan, is nog onduidelijk. Volgens de dienst zijn meerdere automobilisten daar door de afzetting gereden. "Enkelen hiervan hebben zichzelf vastgereden, wat de gladheidsbestrijding ook weer lastiger maakt."
15 uur geleden