Rekenkamer: verduurzaming vastgoed Utrecht komt niet van de grond
UTRECHT (ANP) - Het lukt de gemeente Utrecht bij lange na niet om honderden eigen gebouwen te verduurzamen. Het doel dat de gemeente zich in 2013 stelde, komt nauwelijks van de grond, concludeert de Rekenkamer Utrecht na onderzoek. Utrecht noemt zichzelf een duurzame stad.
"In 2023 zouden er 57 gebouwen verduurzaamd moeten zijn. Uit het onderzoek van de Rekenkamer Utrecht blijkt dat er tot nu toe twee panden zijn aangepakt. Het gestelde doel voor 2023 is daarmee niet haalbaar", stellen de onderzoekers vast. Ook heeft Utrecht de plannen "financieel en inhoudelijk onvoldoende onderbouwd". Daarom moet ze de raad voortaan beter informeren.
In 2040 moeten 344 gebouwen energieneutraal zijn. Daartoe heeft ze miljoenen euro's extra geld gereserveerd. Als Utrecht op het huidige tempo doorgaat, wordt dit doel niet gehaald. De rekenkamer: "De gemeente moet veel duidelijker zijn over het geld dat nodig is om het doel te bereiken." Volgens de onderzoekers is nog zeker ruim 100 miljoen euro nodig.
Het college van Utrecht onderschrijft dat er een "beperkte voortgang" is geboekt in dit "complexe vraagstuk" en onderkent dat het de raad uitgebreider had moeten informeren. Het heeft een extern bureau de opdracht gegeven om de verduurzaming te evalueren en te kijken welke werkzaamheden wanneer moeten worden opgepakt.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.
9 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.
1 uur geledenBEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.
13 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
22 uur geleden