Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rekenkamer komt met oordeel over werk aan coronavaccins

Rekenkamer komt met oordeel over werk aan coronavaccins

DEN HAAG (ANP) - Wat heeft de overheid in 2020 en 2021 gedaan om ervoor te zorgen dat er snel vaccins tegen het toen nieuwe coronavirus zouden komen? Daar heeft de Algemene Rekenkamer onderzoek naar gedaan. De uitkomsten worden woensdag gepresenteerd.

Het coronavirus werd eind februari 2020 voor het eerst in Nederland vastgesteld. Nog datzelfde jaar was er een vaccin beschikbaar. Nederland begon in januari 2021 met vaccineren, ook al was dat als laatste land in de Europese Unie.

Het is niet de eerste keer dat de Rekenkamer onderzoek doet naar het Nederlandse coronabeleid. Zo constateerde de instantie eerder "ernstige tekortkomingen" in de financiƫle verantwoording van het ministerie over 2020. Van de 5,1 miljard euro die werd uitgegeven aan de bestrijding van het virus, ging 2,1 miljard niet volgens de regels. Van de aangegane verplichtingen, in totaal 7,9 miljard euro, was 5,4 miljard "onrechtmatig". Ook stelde de Rekenkamer vast dat er in de eerste maanden van de uitbraak meer coronatests uitgevoerd hadden kunnen worden.

Meer uit Binnenland

Provincie Utrecht beboet busvervoerders om ov-problemen

UTRECHT (ANP) - De provincie Utrecht legt boetes op aan vervoerders Transdev en Keolis voor de voortdurende problemen in het busvervoer. Transdev krijgt een boete van zeker 1,5 miljoen euro opgelegd voor de te hoge uitval van ritten en het niet tijdig leveren van voldoende bussen. Voor Keolis worden de boetebedragen nog verder uitgewerkt, meldt het provinciebestuur in antwoord op Statenvragen waar RTV Utrecht over berichtte.

14 minuten geleden
Kappers krijgen hulpmiddelen om geweld in relaties te herkennen

DEN HAAG (ANP) - Kappers krijgen handvatten van de overheid om signalen van onveilige relaties beter te herkennen. Mariƫtte Hamer, de regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld, stelt dat kappers een belangrijke rol kunnen spelen in "het doorbreken van het zwijgen".

2 uur geleden
Halsema trouwt stellen van gelijk geslacht bij 25-jarig jubileum

AMSTERDAM (ANP) - In het stadhuis van Amsterdam zijn woensdag kort na middernacht drie stellen van hetzelfde geslacht getrouwd door burgemeester Femke Halsema. Met de nachtelijke trouwceremonie werd gevierd dat precies 25 jaar geleden de eerste stellen van hetzelfde geslacht in het huwelijk traden.

6 uur geleden
Opening Lelystad Airport hangt af van stikstofaanpak kabinet

DEN HAAG (ANP) - Stikstofmaatregelen van het kabinet zijn nodig om Lelystad Airport te openen voor burgerluchtvaart. Dat blijkt uit verklaringen van een ambtenaar van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een gesprek met Tweede Kamerleden, en toelichting van een woordvoerder van dat ministerie achteraf. Het duurt daarmee mogelijk nog jaren voor het vliegveld open kan.

12 uur geleden
Burgemeester diep geschokt door dood van vrouw in Nieuw-Vennep

HOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.

13 uur geleden
Verdachte aangehouden voor dood vrouw in Nieuw-Vennep

NIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.

14 uur geleden
2 dode ABN AMRO-medewerkers: politie onderzoekt mogelijk verband

AMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.

15 uur geleden