Rekenkamer: controleer aanvragen coronasteun ook vooraf
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zou er goed aan doen bij een nieuwe ronde coronasteun voor bedrijven meer aandacht te geven aan controle vooraf, om misbruik te voorkomen. Dat zegt de Algemene Rekenkamer, die onderzocht heeft gedaan naar de doelmatigheid van de loonkostenregeling voor ondernemers die door de crisis veel omzet zijn misgelopen.
De Rekenkamer begrijpt dat de oorspronkelijke regeling dit voorjaar "in zeer bijzondere omstandigheden" en onder grote tijdsdruk tot stand is gekomen. Maar nu ervaring is opgedaan met de regeling, biedt dat volgens het rapport wellicht ruimte om ook bij de aanvraag al controles te laten plaatsvinden.
De regeling is nu zo vormgegeven dat aanvragers achteraf te maken kunnen krijgen met terugvorderingen. De Rekenkamer waarschuwt dat ook mensen "die te goeder trouw zijn" daardoor in de problemen kunnen komen, en verwijst daarbij naar de toeslagenaffaire bij de Belastingdienst.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Door de sneeuwval voelt vier op de tien werkende Nederlanders zich deze week onveilig tijdens hun reis van en naar het werk. Dat blijkt uit een peiling van vakbond CNV onder bijna 2200 respondenten. Een vijfde van hen geeft aan dat de werkgever daar geen begrip voor heeft.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in november licht gegroeid, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In die maand werd 0,7 procent meer geproduceerd vergeleken met een jaar eerder. In oktober was nog sprake van een productiestijging van 2,1 procent. In de helft van de industriële branches groeide de productie.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.
10 uur geleden