Rekenkamer blijft kritisch op woningbouwimpuls
DEN HAAG (ANP) - Bij de Algemene Rekenkamer zijn de zorgen nog niet weggenomen of de zogeheten woningbouwimpuls, bedoeld om woningbouw aan te jagen, wel effectief is. Eerder al uitte de Rekenkamer forse kritiek op de investering van ongeveer een miljard euro, omdat onzeker bleef of het geld wel op de juiste plek terechtkwam.
Vorig jaar werd er vanuit de woningbouwimpuls bijna 108 miljoen euro uitgegeven. De rekenmeesters blijven ongerust of het geld wel zinnig wordt besteed. Zij zien opnieuw dat er geld gaat naar gemeenten waar "de druk op de woningmarkt relatief laag is".
Woonminister Hugo de Jonge zei eerder te gaan controleren dat alleen geld gaat naar projecten die het anders niet zouden halen. Maar ook bij de vorige uitbetaling vanuit het fonds is "een doeltreffende en doelmatige inzet van publiek geld" niet verbeterd.
Hanke Bruins Slot, minister van Binnenlandse Zaken, reageert namens De Jonge: zij vindt niet dat het ondoelmatig is om de impuls in te zetten voor regio's met relatief lage druk op de woningmarkt. Zij wijst erop dat het "de nadrukkelijke wens" van de Tweede Kamer is om de impuls "voor álle" regio's toegankelijk te maken. Alleen verzoeken voor investeringen die "urgent zijn en effectief bijdragen aan de woningbouwopgave" komen in aanmerking, aldus de minister. Ook moet voor die projecten aangetoond zijn dat "een bijdrage vanuit de woningbouwimpuls noodzakelijk en efficiënt is".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de huur voor mensen die scheefwonen in een sociale huurwoning verplicht verhogen met 50 of 100 euro per maand. Dat meldt woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan (D66) in een Kamerbrief. Momenteel mogen woningcorporaties huurders al meer laten betalen als zij meer verdienen dan bij de huurprijs past, maar dat gebeurt lang niet altijd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State is kritisch op het voornemen van justitieminister David van Weel (VVD) om de verkeersboetes voor lichtere vergrijpen mee te laten stijgen met de inflatie. De kabinetsadviseur wijst erop dat deze boetebedragen veel meer zijn gestegen dan de geldstraffen voor zware vergrijpen en vindt dat beter moet worden onderbouwd waarom dit verschil niet wordt rechtgetrokken.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Silvio Erkens (Visserij) werkt aan een nieuwe proef met pulsvisserij met het doel om andere EU-landen van deze techniek te overtuigen. Zijn woordvoerder bevestigt na berichtgeving in De Telegraaf dat de VVD-bewindsman hier 1,3 miljoen euro voor uittrekt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer, sneller en beter bouwen, dat belooft woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan met haar aanpak om de woningnood tegen te gaan. Ze somt daarbij vijftig acties op die grotendeels al bekend waren. De plannen zijn een uitkomst van de 'taskforce' met bewindspersonen die sinds het aantreden van het kabinet-Jetten heeft overlegd over woningbouw.
11 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De radicaalrechtse AfD heeft de deelstaatverkiezingen in het Duitse Mecklenburg-Voor-Pommeren gewonnen. De partij kreeg 38,2 procent van de stemmen, meldt de kiescommissie. De SPD van deelstaatpremier Manuela Schwesig eindigde als tweede met 35,5 procent.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Relschoppers hebben zaterdag op het Malieveld bewust de confrontatie met de politie gezocht, blikt premier Rob Jetten terug. "Er is excessief geweld tegen de politie gebruikt, er zijn weerzinwekkende extreemrechtse en antisemitische uitingen gescandeerd en Hitlergroeten gebracht."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - PROTEST, de jongerenpartij van Progressief Nederland, sluit zich aan bij de jongerentak van de Europese Groene Partij en bij de wereldwijde organisatie van socialistische jongeren. Dat is de uitkomst van een referendum op een congres in Tilburg, meldt de jongerenclub. Ook wordt PROTEST 'aanschouwend lid' van de jonge Europese socialisten.
2 dagen geleden