Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rekeningen voor Oekraïense vluchtelingen zijn grote puzzel

Rekeningen voor Oekraïense vluchtelingen zijn grote puzzel

AMSTERDAM (ANP) - Voor Oekraïners die naar Nederland vluchten is het nog niet eenvoudig om een bankrekening te openen. Banken werken met toezichthouders en de overheid aan een oplossing voor dit probleem, geeft Betaalvereniging Nederland aan. "We hebben daar nog geen pasklaar antwoord op." De processen die banken hanteren om buitenlandse studenten een rekening te laten openen kunnen daarbij mogelijk als voorbeeld dienen, aldus een woordvoerder. "Het is in Nederland ook mogelijk om tijdelijke BSN-nummers te verstrekken, daar wordt ook naar gekeken."

Een bankrekening is voor vluchtelingen handig als ze gaan werken, wat voor de Oekraïners relatief makkelijk moet worden. Ook als ze leefgeld krijgen vanuit de overheid is een rekening praktisch. Dat kan echter nog wel enkele weken gaan duren, gaf de overheid al aan. Hoe lang de banken nodig hebben om het openen van bankrekeningen mogelijk te maken, weet Betaalvereniging Nederland nog niet. "Er wordt hard aan gewerkt."

Oekraïense vluchtelingen kunnen het geld van hun rekeningen bij Oekraïense banken in Nederland uitgeven of opnemen als hun bankpasjes en creditcards ondersteund worden. Grote maar is wel dat daarbij wordt gekeken naar de wisselkoers van dat moment. De Oekraïense grivna daalde direct na de inval hard, maar herstelde zich daarna weer. Er gaat momenteel ruim 32 grivna in een euro.

Vluchtelingen die contant geld mee hebben genomen uit Oekraïne kunnen daar momenteel ook niet zoveel mee. Wisselkantoren hebben weinig interesse in die valuta omdat het voor hen erg moeilijk is om die weer om te wisselen voor euro's, geeft de woordvoerder van de Betaalvereniging aan. "De Europese centrale banken zijn aan het overleggen om daar een oplossing voor te verzinnen."

Meer uit Financieel

Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

9 uur geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

10 uur geleden
Bloomberg: grote vraag naar aandelen SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.

12 uur geleden
AEX sluit met verlies, betalingsverwerker Adyen grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.

13 uur geleden
Anthropic pleit voor 'pauzeknop' bij ontwikkeling van AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.

14 uur geleden
Europese nieuwsbedrijven klagen Google aan om technologiemisbruik

AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.

15 uur geleden
Sportmerk Lululemon keldert op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

15 uur geleden