Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rekening voor hulp Oekraïne gaat naar Europa, waarschuwt Rutte

Rekening voor hulp Oekraïne gaat naar Europa, waarschuwt Rutte

DAVOS (ANP) - De rekening voor verdere hulp aan Oekraïne gaat naar Europa, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. De Verenigde Staten, sinds Rusland Oekraïne binnenviel een belangrijke steunpilaar, hebben wat anders aan het hoofd.

De Amerikaanse wapenindustrie is nodig om Oekraïne te voorzien van alles wat het nodig heeft om zich te verdedigen, stelde Rutte donderdag op het World Economic Forum (WEF) in Davos. Maar "de rekening zal betaald worden door de Europeanen", zo valt Rutte de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump bij. Dat is volgens de Nederlandse secretaris-generaal ook begrijpelijk. "Oekraïne ligt dichter bij Europa dan bij de VS."

De zakenman en dealmaker Trump voelt misschien meer voor het voortzetten van de steun aan Oekraïne als hij kansen voor het Amerikaanse bedrijfsleven ziet, klinkt het rond de NAVO. De Europese defensie-industrie lijkt sowieso voorlopig niet in de behoeften van Oekraïne en het herbewapenende Europa te kunnen voorzien, al willen landen als Frankrijk het liefst inkopen bij eigen fabrikanten.

Europa moet aanzienlijk meer geld steken in defensie, onderstreepte Rutte op het WEF nog maar eens. De defensie-industrie zou snel in een veel hogere versnelling moeten, ook in de VS. Hij spreekt van "echt een crisistoestand".

Meer uit Buitenland

CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

32 minuten geleden
Jill Biden: ik dacht dat Joe beroerte kreeg in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.

33 minuten geleden
Verenigde Staten voeren nieuwe aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.

35 minuten geleden
Iraanse media melden explosies nabij havenstad Bandar Abbas

TEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.

38 minuten geleden
Trump: geen zorgen om politieke gevolgen van oorlog met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.

40 minuten geleden
VN-rapporteur Palestijnse gebieden opnieuw op sanctielijst VS

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.

3 uur geleden
Israël verklaart zuiden van Libanon tot 'gevechtszone'

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.

7 uur geleden