Rekenfout Australische minister van bijna 36 miljard euro
CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - Een Australische Senaatscommissie wil tekst en uitleg van minister Josh Frydenberg van Financiën over hoe de regering de hoogte van een reddingspakket voor banen met omgerekend bijna 36 miljard euro heeft overschat.
Het ministerie zei aanvankelijk dat het plan, dat bedrijven die door de coronacrisis zijn getroffen helpt om werknemers aan het werk te houden, ongeveer 130 miljard Australische dollar (78 miljard euro) zou kosten. De aanvankelijke stroom van aanvragen leek die inschatting van de regering te bevestigen, maar vrijdag moest Frydenberg erkennen dat honderden bedrijven formulieren onjuist hadden ingevuld. En het programma waarschijnlijk 'maar' 70 miljard dollar (42 miljard euro) gaat kosten.
De minister benadrukte dat de fout "goed nieuws" is, omdat de kosten veel lager uitvallen. Maar de oppositie ziet dat anders en wil antwoorden. Ook eist zij dat tijdelijke werknemers nu ook onder de regeling vallen.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) laat de rente in de eurozone opnieuw onveranderd, zoals algemeen werd verwacht op de financiële markten. Het belangrijkste rentetarief blijft staan op 2 procent. Het is de vierde rentepauze op rij van de centrale bank in Frankfurt.
11 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische centrale bank dreigt met rechtszaken tegen Europese banken over het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor het financieren van Oekraïne. Volgens de centrale bank worden Europese banken die daarbij betrokken zijn voor de rechter in Rusland gesleept voor schadevergoedingen aan de Russische staat.
59 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Bank of England heeft het rentetarief in het Verenigd Koninkrijk verder verlaagd. Met de lagere leenkosten wil de Britse centrale bank de economie ondersteunen. De rente ging omlaag met een kwart procentpunt naar 3,75 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet alsnog langer wacht met het volledig handhaven van de wet die schijnzelfstandigheid moet tegengaan. Werkgevers krijgen nu alleen een naheffing en nog geen boete als zij betrapt worden op de inzet van zzp'ers voor werk dat in loondienst gedaan moet worden. De Kamer wil dat dit nog een jaar zo blijft.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Warner Bros. Discovery voert gesprekken met de oprichter van een prominent beleggingsfonds over een mogelijke overname van de televisienetwerken van het entertainmentconcern. Dit melden ingewijden aan zakenkrant Financial Times.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse bank BNP Paribas heeft bevestigd exclusieve gesprekken te voeren over de overname van autoleasebedrijf Athlon. Die van oorsprong Nederlandse onderneming is nu in handen van Mercedes-Benz.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft bindende afspraken gemaakt over verduurzaming met Cosun, producent van onder meer Aviko-friet. Dat melden minister Sophie Hermans (Klimaat, VVD) en staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu, VVD) aan de Tweede Kamer. De definitieve plannen zijn minder ambitieus dan in een intentieverklaring die eerder dit jaar werd getekend.
3 uur geleden