Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reizigersvereniging pleit voor opheffen coronabeperkingen in ov

Reizigersvereniging pleit voor opheffen coronabeperkingen in ov

UTRECHT (ANP) - Het openbaar vervoer moet met stapsgewijze versoepelingen op een veilige manier terug naar normaal. Daarvoor pleit reizigersvereniging Rover in een exitplan.

Waar de samenleving inmiddels weer in beweging komt, wordt mensen zonder auto al drie maanden verzocht al hun niet-noodzakelijke reizen uit te stellen of op fietsafstand uit te voeren, stelt Rover. Sindsdien is het openbaar vervoer voor nog geen 30 procent bezet. Rover-directeur Freek Bos vindt dat onnodig. "Het ov mag momenteel voor 40 procent worden gevuld, dat wordt in een normale situatie in de daluren nog niet eens gehaald."

De reizigersvereniging roept de overheid en vervoersbedrijven op om het openbaar vervoer in de daluren voor 40 procent gevuld te krijgen en het vermijden van de spits te stimuleren. Rover pleit ervoor dat alle coronabeperkingen in het ov weer worden opgeheven. Zo zouden ook het fietskaartje en de samenreiskorting in de trein kunnen terugkeren. "Het wordt hoog tijd om ook de ov-reiziger een stip op de horizon te bieden", zegt Bos.

Meer uit Binnenland

Situatie op station Rotterdam Blaak onder controle

ROTTERDAM (ANP) - De situatie op station Rotterdam Blaak is onder controle, nadat eerder op de avond brand was uitgebroken in een passagierstrein. De veiligheidsregio meldt dat hulpdiensten het station en de trein hebben gecontroleerd en dat er geen rook meer hangt.

8 uur geleden
Station Rotterdam Blaak ontruimd om brand in trein

ROTTERDAM (ANP) - In een trein bij station Rotterdam Blaak is zondag brand uitgebroken. Het station is ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Meerdere eenheden zijn ter plaatse gekomen.

10 uur geleden
Drie aanhoudingen bij demonstraties in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij twee demonstraties in Utrecht zijn zondagmiddag in totaal drie aanhoudingen verricht. Dat bevestigt de politie na berichtgeving door RTV Utrecht.

12 uur geleden
Tienduizenden mensen lopen in Den Haag mars voor het klimaat

DEN HAAG (ANP) - Enkele tienduizenden mensen lopen zondag een mars door Den Haag voor het klimaat. De actie begon op het Malieveld en eindigt na een mars door het centrum van de stad in de buurt van Den Haag Centraal. De organisatie schat dat er zo'n 45.000 mensen meedoen.

13 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt voor drukke avondspits door wintertijd

RIJSWIJK (ANP) - Weggebruikers moeten vanaf maandag rekening houden met een extra drukke avondspits. Rijkswaterstaat waarschuwt dat de ingang van de wintertijd "het ritme van weggebruikers verstoort" omdat het eerder donker wordt. Dit kan leiden tot verminderde alertheid bij automobilisten en vertragingen.

13 uur geleden
Politie fouilleert groep van 30 demonstranten in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in het centrum van Utrecht een groep van zo'n dertig demonstranten gefouilleerd. De locatie geldt als veiligheidsrisicogebied, ingesteld uit angst voor wanordelijkheden tijdens aangekondigde demonstraties.

14 uur geleden
Veel politie in centrum van Utrecht voor demonstraties

UTRECHT (ANP) - Er is zondag veel politie aanwezig in en rondom het Centraal Station in Utrecht. Een deel van de stad, waaronder het centrum, geldt als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Sharon Dijksma nam dat besluit uit "vrees voor wanordelijkheden" bij aangekondigde demonstraties.

15 uur geleden