Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reizigerschaos op vliegveld van Düsseldorf houdt langer aan

Reizigerschaos op vliegveld van Düsseldorf houdt langer aan

DÜSSELDORF (ANP) - De reizigerschaos op het vliegveld van het Duitse Düsseldorf gaat zeker tot na Pinksteren duren, waarschuwt de Duitse vakbond voor luchthavenpersoneel Verdi. Afgelopen weken hadden reizigers al last van lange wachtrijen voor de veiligheidscontrole en door personeelsgebrek zal dat binnen afzienbare tijd niet veranderen, zegt vakbondsman Özay Tarim dinsdag in Duitse media.

De lange rijen in de terminal zijn vervelend voor reizigers maar ook erg belastend voor het veiligheidspersoneel, schetst hij. De situatie nu vormt niet alleen gevaar voor de veiligheid van de passagiers maar ook voor de gezondheid van de bewakers. "We hebben op dit moment een ziekteverzuim van meer dan 20 procent", aldus Tarim.

De luchthaven Düsseldorf legt de verantwoordelijkheid neer bij de politie die de controles in juni 2020 heeft uitbesteed aan een particuliere beveiligingsfirma. Anders dan contractueel is overeengekomen kan het bedrijf niet voldoende personeel leveren. Bij elke dienst komen we momenteel tot 140 mensen tekort, aldus een woordvoerder van het vliegveld. "Een tweede beveiligingsbedrijf is in onze optiek absoluut noodzakelijk op de luchthaven van Düsseldorf."

De burgemeester van Düsseldorf sluit zich daar bij aan. Hij wil de komende dagen daarover contact opnemen met de Duitse nationale politie. Ook het vliegveld van Keulen kampt met personeelstekorten en wachtrijen. Beide luchthavens zijn ook populair onder Nederlandse reizigers.

Meer uit Buitenland

Grondtroepen Israël nu ook ten noorden van 'gele lijn' Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.

26 minuten geleden
Internettoegang in Iran weer gedeeltelijk hersteld

TEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen.

1 uur geleden
Iran: VS hebben staakt-het-vuren met voeten getreden

TEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.

2 uur geleden
Belgische politici betuigen medeleven na ongeluk schoolbus

BRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.

2 uur geleden
Doden door aanrijding met trein Buggenhout tussen 12 en 49 jaar

BUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.

3 uur geleden
Von der Leyen: Europa rouwt mee met België na ongeluk schoolbus

BRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.

4 uur geleden
Doden in Libanon na intensivering Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.

4 uur geleden