Reizigersaantallen Ryanair sterk omhoog, maar nog niet hersteld
DUBLIN (ANP/RTR) - Het passagiersvervoer bij de Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair is in augustus sterk gestegen in vergelijking met een jaar eerder dankzij de versoepeling van de reisbeperkingen. Wel lag het aantal passagiers bij de prijsvechter nog altijd beduidend lager dan in 2019, voor de uitbraak van de coronacrisis.
Ryanair vervoerde vorige maand 11,1 miljoen passagiers. Dat waren er 7 miljoen een jaar eerder. In augustus 2019 ging het nog om 14,9 miljoen reizigers. De bezettingsgraad aan boord van de toestellen lag afgelopen maand op 82 procent. Er werden meer dan 71.000 vluchten uitgevoerd.
Topman Michael O'Leary heeft eerder gezegd positief te zijn over het herstel in de Europese luchtvaart in de tweede helft van dit jaar door de hoge vaccinatiegraad in Europa tegen het coronavirus. Volgens hem kan Ryanair in oktober weer op de capaciteit van voor de uitbraak terug zijn.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - EU-landen moeten makkelijker staatssteun kunnen verlenen voor meer betaalbare huisvesting, ook voor het middensegment. Dat stelt de Europese Commissie dinsdag in een speciaal woonplan.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag terughoudend begonnen. Beleggers verwerkten zwakke Amerikaanse banencijfers over november en oktober. De publicatie van het banenrapport over oktober was uitgesteld door de shutdown van de Amerikaanse overheid. De werkgelegenheid geeft meer inzicht in de gezondheid van de grootste economie ter wereld en speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Banken, bedrijven en vrijwilligersorganisaties hebben afspraken gemaakt die problemen bij het openen van een zakelijke rekening moeten verminderen. Die overeenkomst volgt op gevallen waarbij ondernemers en non-profitorganisaties geen betaalrekening kregen, onder andere doordat banken de risico's rond anti-witwaswetgeving te groot vonden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft ingestemd met enkele voorwaarden die gesteld zijn aan het handelsverdrag met Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay. Die zogeheten safeguards waren in de deal gezet om Europese boeren te beschermen, die bang zijn dat de Europese markt wordt overspoeld door goedkope producten uit Zuid-Amerika.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse vleessector spreekt tegen dat er sprake is van dumping van varkensvlees op de Chinese markt. China legde vleesbedrijven in de Europese Unie definitieve importheffingen op, omdat varkensvlees volgens Beijing tegen kunstmatig lage prijzen zou worden verkocht in het Aziatische land. Maar volgens brancheorganisatie Vlees.nl is dat niet waar en komen de vleesprijzen door marktwerking tot stand.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vakbonden FNV en CNV hebben een ultimatum gesteld aan het demissionaire kabinet omdat rijksambtenaren volgend jaar geen loonsverhoging krijgen. De bonden willen dat de nullijn voor dinsdag 13 januari van tafel is, anders "volgen acties".
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China stelt definitief importheffingen in op Europees varkensvlees. Onder andere de Brabantse vleesverwerker Vion krijgt met de tarieven te maken. Volgens Beijing dumpen Europese exporteurs goedkoop varkensvlees op de Chinese markt, wat bedrijven in eigen land zou schaden. China opende een dumpingonderzoek naar varkensvlees nadat de Europese Unie importheffingen had ingevoerd op elektrische auto's.
6 uur geleden