Reizigers al ruim drie uur vast in trein
ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Reizigers hebben woensdagmiddag ruim drie uur vastgezeten in een trein tussen Alphen aan den Rijn en Bodegraven. Door een defect aan de bovenleiding kon de trein niet verder rijden, zo meldde ProRail.
Er zaten naar schatting zo'n tweehonderd mensen in de trein. Meerdere pogingen om de mensen uit de trein te krijgen, mislukten. Bussen konden de plek niet bereiken wegens sloten aan weerszijde van het spoor. Wandelen langs het spoor was te gevaarlijk, wegens de situatie met de bovenleiding. Daarnaast konden mensen slecht ter been zijn, redeneerde ProRail.
Uiteindelijk werd ervoor gekozen de defecte trein weg te laten slepen door een andere trein. Deze zette rond 15.45 uur koers richting Alphen aan den Rijn. Daar konden de mensen de trein uit en hun reis vervolgen. De tijd dat de reizigers hadden vastgezeten was "uitzonderlijk lang", zo zei een woordvoerder van ProRail.
De situatie zorgde voor veel vertraging op het spoor tussen Utrecht en Leiden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In het stadhuis van Amsterdam zijn woensdag kort na middernacht drie stellen van hetzelfde geslacht getrouwd door burgemeester Femke Halsema. Met de nachtelijke trouwceremonie werd gevierd dat precies 25 jaar geleden de eerste stellen van hetzelfde geslacht in het huwelijk traden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stikstofmaatregelen van het kabinet zijn nodig om Lelystad Airport te openen voor burgerluchtvaart. Dat blijkt uit verklaringen van een ambtenaar van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een gesprek met Tweede Kamerleden, en toelichting van een woordvoerder van dat ministerie achteraf. Het duurt daarmee mogelijk nog jaren voor het vliegveld open kan.
6 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.
7 uur geledenNIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige man die afgelopen zaterdag in Eindhoven werd aangehouden in een terrorismeonderzoek blijft veertien dagen langer vast. De Eindhovenaar wordt verdacht van opruiing tot een terroristisch misdrijf en deelname aan een terroristische organisatie, meldt het Openbaar Ministerie.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden heeft een minderjarige jongen veroordeeld voor de voorbereiding van een terreuraanslag op het Vlaamse Parlement in Brussel en een militaire vliegbasis ten noorden van Arnhem in 2024. De jongen is veroordeeld tot voorwaardelijke jeugddetentie van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Ook moet hij behandeling ondergaan bij het Landelijke Steunpunt Extremisme. Hij was 12 en 13 jaar toen hij de strafbare feiten pleegde.
11 uur geleden