Reizigers al ruim drie uur vast in trein
ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Reizigers hebben woensdagmiddag ruim drie uur vastgezeten in een trein tussen Alphen aan den Rijn en Bodegraven. Door een defect aan de bovenleiding kon de trein niet verder rijden, zo meldde ProRail.
Er zaten naar schatting zo'n tweehonderd mensen in de trein. Meerdere pogingen om de mensen uit de trein te krijgen, mislukten. Bussen konden de plek niet bereiken wegens sloten aan weerszijde van het spoor. Wandelen langs het spoor was te gevaarlijk, wegens de situatie met de bovenleiding. Daarnaast konden mensen slecht ter been zijn, redeneerde ProRail.
Uiteindelijk werd ervoor gekozen de defecte trein weg te laten slepen door een andere trein. Deze zette rond 15.45 uur koers richting Alphen aan den Rijn. Daar konden de mensen de trein uit en hun reis vervolgen. De tijd dat de reizigers hadden vastgezeten was "uitzonderlijk lang", zo zei een woordvoerder van ProRail.
De situatie zorgde voor veel vertraging op het spoor tussen Utrecht en Leiden.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - ASML zal in twintig jaar tijd 100 miljoen euro bijdragen aan de toekomstige vestiging van het Rijksmuseum in Eindhoven. Dat hebben de gemeente en de chipmachinemaker vastgelegd.
3 uur geledenEEMSHAVEN (ANP) - De politie heeft vorige week dinsdag een man aangehouden nadat zij meerdere meldingen ontving van verdachte dronevluchten boven het Eemshavengebied. Het gaat om een man die in België woont, bevestigt de politie na berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Over zijn leeftijd of nationaliteit is niets bekendgemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag een bezoek gebracht aan koning Willem-Alexander. De ontmoeting vond plaats in de zogeheten DNA Salon op Paleis Huis ten Bosch.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verdenkingen tegen een Egyptenaar die eerder deze maand in Nederland is aangehouden voor mishandeling, zijn uitgebreid. Het Openbaar Ministerie meldt dat de man nu ook wordt verdacht "diensten te hebben verleend voor een buitenlandse mogendheid". Om welke diensten het precies gaat en voor welk land hij ze heeft verricht, zegt de woordvoerder van het OM niet omdat het strafrechtelijk onderzoek nog loopt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima leven mee met de slachtoffers en nabestaanden van het treinongeluk nabij Urda in Spanje. In een bericht op sociale media staat het koningspaar stil bij het dodelijke ongeluk van woensdagochtend, waarbij 68 mensen om het leven kwamen.
7 uur geledenROERMOND (ANP) - Meer regie, samenwerking en investeringen zijn nodig om Nederland van voldoende zoetwater te blijven voorzien. Die oproep doen de hoogste bestuurders van twaalf waterschappen. De extreme droogte van afgelopen zomer heeft laten zien hoe kwetsbaar het watersysteem is, zeggen de dijk- en watergraven. "Droogtemaatregelen dulden geen uitstel meer."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pluimveehouders moeten per direct hun kippen binnenhouden om de verspreiding van vogelgriep zoveel mogelijk te beperken. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) heeft vanwege drie uitbraken in korte tijd per direct een landelijke ophok- en afschermplicht ingesteld. Hobbyhouders moeten hun kippen of andere vogels zoveel mogelijk beschermen tegen besmetting.
8 uur geleden