Reiziger na de zomer bondscoach Jong Oranje
ZEIST (ANP) - Michael Reiziger wordt na de zomer de nieuwe bondscoach van Jong Oranje. De 50-jarige oud-international is de opvolger van Erwin van de Looi, die afzwaait als coach van Jong Oranje na het EK van deze zomer. Reiziger was de afgelopen vier seizoenen assistent-trainer bij Ajax. Hij tekent bij de KNVB voor een periode van twee jaar, tot en met het EK van 2025.
"Ik ben blij en vereerd dat ik deze kans krijg", zegt Reiziger. "Het is een geweldige mogelijkheid om te gaan werken met de grootste voetbaltalenten van ons land. Ik heb natuurlijk veel met jonge voetballers gewerkt, dus die ervaring sluit perfect aan. Uiteindelijk gaat het natuurlijk om presteren, dus we gaan er alles aan doen om succesvol te zijn. Ik kijk ernaar uit om aan de slag te gaan."
Nigel de Jong, directeur topvoetbal bij de KNVB, is zeer content met de komst van Reiziger. "Het is een goede zaak dat een oud-topspeler als Michael zijn kennis en ervaring voor Jong Oranje gaat inzetten."
Trainersloopbaan
Het is voor Reiziger een terugkeer naar Zeist. In 2014 was hij al assistent van Oranje onder 17. In 2017 werd de voormalig verdediger met Jong Ajax kampioen van de eerste divisie. Dat was een primeur, niet eerder pakte een beloftenteam de titel in die competitie. Daarvoor was hij jeugdtrainer en assistent bij Sparta Rotterdam.
Reiziger kwam als voetballer uit voor onder meer Ajax, AC Milan, FC Barcelona en PSV. Hij won de Champions League, de wereldbeker en zes landstitels. Tussen 1994 en 2004 speelde Reiziger 72 keer voor het Nederlands elftal.
EK-deelname
"Hij kent de voetballerij, weet wat topsportmentaliteit inhoudt en is een gerespecteerde naam in binnen- en buitenland", zegt directeur De Jong. "Met zijn achtergrond als trainer van Jong Ajax heeft hij natuurlijk ervaring met de toptalenten en hij heeft laten zien dat hij daar het beste uit kan halen."
Jong Oranje speelt komende maand het EK, dan nog onder leiding van Van de Looi. Die had al eerder bekendgemaakt na het toernooi te vertrekken. Het EK wordt vanaf 21 juni afgewerkt in Georgië en Roemenië.
Meer uit Voetbal
AUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.
2 uur geledenLANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
12 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
18 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
18 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
20 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geleden